Domů » Bleskovky » HTC Vive Focus oficiálně: virtuální realita bez kabelů

HTC Vive Focus oficiálně: virtuální realita bez kabelů

Společnost HTC dnes představila svoji novou náhlavní soupravu pro konzumaci obsahu ve virtuální realitě nazvanou Vive Focus. Oproti původním brýlím Vive přináší svobodu v pohybu, neboť nevyžaduje připojení k počítači, ani ke smartphonu, ale funguje zcela samostatně. Díky tomu má být uživateli zajištěn zcela přirozený pohyb, což Google zabaluje pod marketingovou značku WorldSense.

Vive Focus můžeme chápat jako smartphone napevno zabudovaný do VR helmy – pohání jej čipset Snapdragon 835 a běží na něm Android s podporou platformy Google DayDream. Obraz budou poskytovat dva AMOLED displeje s vysokým rozlišením, na hlavu helmu připojíte díky rotačnímu pásku podobnému tomu HTC Vive Deluxe Audio. Zařízení obsahuje vestavěné reproduktory.

HTC VIVE Focus (2017)

Souprava bude dodávána s Bluetooth ovladači 3DoF (3 degrees of freedom), které jsou menší než ovladače k Samsung Gear VR. HTC nicméně posílá Vive Focus do světa jako otevřenou platformu Vive Wave VR, díky čemuž budou moci další výrobci produkovat své vlastní ovladače a další příslušenství.

Co se týče obsahu, HTC vydalo nové SDK, které dokáže optimalizovat obsah z „plnotučných“ virtuálních realit na smartphonová řešení, a přitom si udržet latenci pod 20 ms. Samozřejmostí jsou aplikace pro Google DayDream, Cardboard, apod.

Helma HTC Vive Focus bude nejprve dostupná v Číně bez podpory platformy DayDream, globální verze zřejmě dorazí až příští rok. Cena je v tuto chvíli neznámá, počítáme, že se bude pohybovat okolo 200 dolarů (asi 4 400 korun bez DPH), aby mohla konkurovat nedávno představenému řešení Oculus Go.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).