Domů » Články » HTC společně s Under Armour představilo fitness náramek, chytrou váhu a hrudní pás (CES 2016)

HTC společně s Under Armour představilo fitness náramek, chytrou váhu a hrudní pás (CES 2016)

HTC spojilo síly se značkou Under Armour a pod názvem UA HealthBox představilo trio produktů pro sportovce – fitness náramek, chytrou váhu a hrudní pás.

Značky HTC a Under Armour dnes při veletrhu CES v Las Vegas představily chytré příslušenství UA HealthBox. Toto řešení se skládá z celkem třech zařízení, která společně monitorují spánek, kondici a výživu. Konkrétně jde o náramek UA Band, hrudní pás UA Heart Rate a osobní váhu UA Scale.

Vypadá to, že HTC se letos nechce angažovat jen v oblasti smartphonů, ale nově štěstí zkouší i v oblasti sportovních pomůcek a nositelné elektroniky. A uslyšíme o ní také ve spojení s virtuální realitou Vive Pre, kterou dnes značka představila v druhé generaci s přídomkem Pre (více informací).

Za samotným vývojem a výrobou stojí tchajwanské HTC, Under Armour zase dodává technologii UA Record umožní sběr všech důležitých dat a jejich následné vyhodnocení. Aplikace UA Record je již nyní dostupná v Google Play a App Store (včetně aplikace pro Apple Watch).

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Fitness náramek

UA Band je určený pro celodenní nošení. Jeho tmavý povrch a vnitřní texturovaná, červená stélka odvede od těla vlhkost. Díky této konstrukci má být nošení náramku pohodlné a zároveň umožní sledovat celodenní aktivitu, cvičení i spánek. Náramek nabízí všechny standardní funkce, jako například možnost vytyčit si denní cíl a pokroky sledovat na displeji.

V průběhu intenzivního tréninku zůstává displej viditelný a díky spolupráci s hrudním pásem informuje pomocí indikační diody o tom, zda se sportovec pohybuje ve správné aerobní zóně. Jen škoda, že náramek nedisponuje GPS, k monitorování trasy tak bude nutné využívat smartphone.

 

Přesné sledování tepové frekvence má zajistit hrudní pás. Ten nabídne i možnost upravit tepové zóny podle vaší kondice tak, aby poskytoval co nejrelevantnější data začátečníkům i profesionálním sportovcům.

Chytrá váha

Chytrá váha na první pohled zaujme povedeným designem černé kruhové desky s texturovanou, červenou spodní stranou. Váha je vybavena Wi-Fi připojením a displejem. UA Scale dokáže shromažďovat informace o hmotnosti i procentuálním podílu tělesného tuku a synchronizovat je do aplikace UA Record až pro 8 uživatelů. Těm tak umožňuje sledovat vývoj měřených veličin a následně přizpůsobit stravování i trénink tím nejvhodnějším způsobem a urychlit tak jejich pokroky. Nedávno jsme mimochodem v redakci testovali obdobnou chytrou váhu iHealth Core HS6, jejíž recenzi si můžete přečíst zde.

Sada UA HealthBox bude už od 22. ledna dostupná ve Spojených státech. Cena kompletní sady obsahující UA Band, UA HeartRate i UA Scale byla pro USA stanovena na 400 dolarů (zhruba 10 000 Kč). Do dalších regionů včetně České republiky se UA HeathBox dostane v průběhu roku 2016.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. htcjirka (neregistrovaný)

  Průser je, že HTC se angažuje nesmyslně všudemožně a nic tak nedělá pořádně.Vždy přidá nebo se přilepí na nějakou rádoby zvučnou značku, leč ta k úspěchu jejich podřadným produktům nepomůže..

  • Marek (neregistrovaný)

   tak, tak, k tomu není co dodat

  • Tony (neregistrovaný)

   Že ten Apple so Samsungom majú toľko predajov. :D Oni sa zameriavajú len na jednú oblasť, však? Dokonca Apple Computer sa premenovalo na len Apple.

  • Martin II (neregistrovaný)

   TONY:

   Asi si necital ten prispevok poriadne. To slovo „poriadne“ v tom prispevku ma svoj vyznam a robi velky rozdiel medzi tym ako to robi HTC na jednej strane a Samsung a Apple na druhej…

  • Tony (neregistrovaný)

   Tak potom tu je otázka či sa Jirka vôbec dostal do styku s nemobilnými produktami od HTC(zvlášť s tými poslednými)? Alebo dá sa aj inak zistiť to, či je produkt poriadne spravený? :O

 2. dwa (neregistrovaný)

  :D :D :D 400 € Boooože. Mohol by niekto vedeniu firmy povedať že nie všetci majú sedem ciferný plat ako oni a že bežný človek si toto nekúpi pretože načo.

  Fitness náramok Xiaomi 1S 30 € + váha 20 € a za 50 € som vybavený a navyše ten kto rád športuje nepotrebuje plno hovadín na sebe.

  • HADES (neregistrovaný)

   400 dolarů, ne euro. Ale i tak je to dost. Mimochodem MiBand 1S sice umí měřit tep ale hrudnímu pásu se nevyrovná ani zdaleka

  • da (neregistrovaný)

   dolár a € sú na tom skoro 1:1..

   Tak prirátaj hrudný pás za ďalších 30 – 40 € aj tak sa nedostaneš na tú čiastku…

  • da (neregistrovaný)

   Dokonca ak niečo stojí 400 dolárov tak je možne že to bude 450 €…

 3. Morize (neregistrovaný)

  To je ten očekávaný fitness zázrak od htc, na kterém tak dlouho dělali? Aha…. dobře. :-D Jediné s čím nepřekvapili, je cena.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *