Domů » Bleskovky » HTC ukončilo poslední čtvrtletí loňského roku v hubených černých číslech

HTC ukončilo poslední čtvrtletí loňského roku v hubených černých číslech

Společnost HTC zveřejnila své finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí. Vedení se může radovat z čistého zisku 15,89 milionů dolarů, tržby pak činily 1,5 miliardy dolarů, což je o 14 procent více než ve třetím čtvrtletí loňského roku a o 12 procent více než ve stejném období v roce 2013.

  

Za ukončení posledního čtvrtletí v černých číslech vděčí společnost schopnosti vytvářet produkty ve všech cenových kategoriích pro potřeby konkrétních trhů. Pro první čtvrtletí letošního roku mají v HTC pozitivní vyhlídky, očekávají příjmy mezi 1,32 až 1,43 miliardami dolarů (o 30 procent více než v loňském roce) a chystají se představit další low-endové telefony, s jejichž pomocí chtějí uzmout větší podíl na trhu. My se ale těšíme především na novou vlajkovou loď HTC One (M9), která bude s největší pravděpodobností představena již 1. března na MWC

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Velda (neregistrovaný)

  Proč by to mělo těšit analytiky? Analytikům to může být srdečno jedno…

 2. JaroB (neregistrovaný)

  A čísla predajov sú kde? Koľko predali telefónov za štvrťrok? Neviete niekto?

  • Michal (neregistrovaný)

   Neboj, víc jak Sony to asi nebude.

  • JaroB (neregistrovaný)

   Ide mi o to, že je to jedna z mála firiem ktorým fandím popri Sony…a dúfam, že ľudia konečne začnú chápať, že kde je kvalita a kde dostanú za svoje nemalé peniaze adekvátne zariadenie…

  • Jakub Karásek

   Bohužel se HTC čísly prodejů jednotlivých modelů nepochlubilo

 3. ja nevim, je to asi jediny vyrobce (krome MS), u ktereho nevidim zadny model, ktery bych si mel koupit a ktery by nemel ve stejne cene lepsi konkurenci. alespon pro sve potreby.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).