Domů » Bleskovky » HTC údajně připravuje smartphone s Windows Phone podobný novému HTC One (2014)

HTC údajně připravuje smartphone s Windows Phone podobný novému HTC One (2014)

Včera nově představená vlajková loď z dílen tchajwanského výrobce HTC na sebe strhla spoustu pozornosti, jedná se skutečně o povedený a kvalitně zpracovaný kousek hardwaru, o čemž svědčí jeho bytelnost i zdánlivá voděodolnost. A nyní si představte, že by na tomto telefonu bežel operační systém Windows Phone. Zdá se vám to nemožné? Možná budeme v budoucnu mile překvapeni.

 

Alespoň tak můžeme soudit podle náznaků serveru WPDang, který uvedl, že HTC bude pokračovat v uvádění nových přístrojů se systémem Windows Phone na trh, ostatně tento výrobce se objevil i na prezentaci Microsoftu mezi ostatními výrobci zařízení s tímto systémem. Podle zdrojů zmíněného serveru by se mohly některé prvky, vyskytující se v novém HTC One, objevit i v nové vlajkové lodi se systémem Windows Phone na palubě, jako například kovové tělo, duální kamera nebo technologie HTC Boom Bass.

  

Zatím nemáme informace o tom, kdy HTC nový dlaždicový telefon představí, nicméně máme alespoň potvrzeno, že je skutečně ve vývoji. Jak by se vám líbil kovový telefon s pětipalcovým Full HD displejem, Snapdragonem 801, 2 GB RAM a duálním fotoaparátem, poháněný systémem Windows Phone 8.1?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Celkem logický krok – proč do stejného HW nenarvat jiný OS, aby si rozšířili potencionální klientelu? Stát je to bude minimum a mluvit se o nich bude jak na Android, tak na WP scéně.

  • Je to logický, ale zase si pamatuju, že se o tom mluvilo už před rokem u první verze a nestalo se to. Teď, když bude mít WP taky tlačítka na displeji,nebude s tím problém.

 2. Martin (neregistrovaný)

  Pěkný, já to vítám, protože na mě tento model udělal dojem (škoda té voděodolnosti). Pokud teoreticky už navíc nebude rozdíl ve funkcích WP systému mezi Nokia a zbytkem…. V skrytu samozřejmě doufám, že se Nokia/MS vytáhne a trumfne svým novým modelem tento HTC…ale opravdu pěkný, proč ne.

 3. Pavel (neregistrovaný)

  S dlaždicemi vypadá telefon mnohem lépe.

 4. Tony (neregistrovaný)

  tvl, HTC One dizajn s WP bude pomaly tak žiadaný mobil ako Nokia s Androidom. :D

 5. Michal (neregistrovaný)

  HTC do toho konecne slaplo a udelalo moc dobre, takhle vypada jako opravdu nabuseny PHONE a uzivatelsky hezci nez s Androidem, pujde na dracku!

 6. s WP8 to vyzera lepšie :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).