Cena:

HTC údajně chystá tři telefony s Windows Phone 8

Společnost HTC krátce po středečním představení novinek v operačním systému Windows Phone 8 přislíbila, že hodlá i nadále spolupracovat s Microsoftem a dodá na trh smartphony běžící na této platformě. Americkému technologickému serveru The Verge se od informovaných zdrojů podařilo zjistit, na jaká konkrétní zařízení od HTC se můžeme těšit.

Tchajwanský výrobce prý v současné době chystá tři telefony s kódovými označeními Rio, Accord a Zenith. Specifikace prvního ze jmenovaných zřejmě nikoho neohromí, s výjimkou procesoru Qualcomm MSM8227 z řady Snapdragon S4 Plus totiž výrazně připomíná vlastnosti současných telefonů s Windows Phone 7.5. Nabídne 4“ WVGA displej, 5Mpx fotoaparát schopný pořizovat videa s rozlišením 720p, 512 MB RAM a HSPA konektivitu s teoretickou rychlostí až 14,4 Mb/s.

O něco výše pak míří model Accord se Super LCD 2 displejem o úhlopříčce 4,3 palce a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Dostatečnou rychlost mu zajistí dvoujádrový procesor od Qualcommu (zřejmě MSM8260A) a 1 GB RAM. Z dalších parametrů stojí za zmínku zadní 8Mpx fotoaparát s podporou natáčení Full HD videa, funkce NFC a HSPA+ konektivita (42 Mb/s). Konečně, vlajková loď s názvem Zenith má být vybavená rovněž Super LCD 2 displejem s rozlišením 720p , tentokrát ale s úhlopříčkou 4,7 palců. Také konektivita i fotoaparát budou stejné jako u Accordu, Zenith ale poběží na zatím nespecifikovaném čtyřjádrovém procesoru.

Všechna tři zařízení se mají objevit na trhu ještě letos – Rio a Accord v říjnu a Zenith někdy v průběhu čtvrtého kvartálu.  Tyto informace sice zatím nelze brát jako finální a zaručené, nicméně jistou představu nám mohou poskytnout. Bude také jistě zajímavé sledovat, s čím se vytasí konkurence v čele s finskou Nokií.

Zdroj: The Verge

Autor článku
Miroslav Havlíček