Domů » Bleskovky » HTC údajně chystá tři telefony s Windows Phone 8

HTC údajně chystá tři telefony s Windows Phone 8

Společnost HTC krátce po středečním představení novinek v operačním systému Windows Phone 8 přislíbila, že hodlá i nadále spolupracovat s Microsoftem a dodá na trh smartphony běžící na této platformě. Americkému technologickému serveru The Verge se od informovaných zdrojů podařilo zjistit, na jaká konkrétní zařízení od HTC se můžeme těšit.

Tchajwanský výrobce prý v současné době chystá tři telefony s kódovými označeními Rio, Accord a Zenith. Specifikace prvního ze jmenovaných zřejmě nikoho neohromí, s výjimkou procesoru Qualcomm MSM8227 z řady Snapdragon S4 Plus totiž výrazně připomíná vlastnosti současných telefonů s Windows Phone 7.5. Nabídne 4“ WVGA displej, 5Mpx fotoaparát schopný pořizovat videa s rozlišením 720p, 512 MB RAM a HSPA konektivitu s teoretickou rychlostí až 14,4 Mb/s.

O něco výše pak míří model Accord se Super LCD 2 displejem o úhlopříčce 4,3 palce a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Dostatečnou rychlost mu zajistí dvoujádrový procesor od Qualcommu (zřejmě MSM8260A) a 1 GB RAM. Z dalších parametrů stojí za zmínku zadní 8Mpx fotoaparát s podporou natáčení Full HD videa, funkce NFC a HSPA+ konektivita (42 Mb/s). Konečně, vlajková loď s názvem Zenith má být vybavená rovněž Super LCD 2 displejem s rozlišením 720p , tentokrát ale s úhlopříčkou 4,7 palců. Také konektivita i fotoaparát budou stejné jako u Accordu, Zenith ale poběží na zatím nespecifikovaném čtyřjádrovém procesoru.

Všechna tři zařízení se mají objevit na trhu ještě letos – Rio a Accord v říjnu a Zenith někdy v průběhu čtvrtého kvartálu.  Tyto informace sice zatím nelze brát jako finální a zaručené, nicméně jistou představu nám mohou poskytnout. Bude také jistě zajímavé sledovat, s čím se vytasí konkurence v čele s finskou Nokií.

Zdroj: The Verge

Miroslav Havlíček

8 komentářů

  1. Hmm, Accord koupený někdy po vánocích by mohl být ideálním nástupcem Mozartu :-)

    • Vidím to stejně, Mozarta mám už od listopadu 2010 a Accord bude důstojný nástupce. Do představení WP8 jsem měl nutkání vyzkoušet Android, ale radši si těch pár měsíců počkám. Jako doplněk bych v ideálním případě viděl Surface RT :)

  2. Já osobně bych chtěl jít raději do Nokie, ale je pravdou že jediné snad HTC, když jsem držel v ruce mi připadalo opravdu Smart… Současný Samsung Focus je sice nádherné zařízení, ale je to plasťák… Nokia Windows Phone dělá jako phony pro děti a jedný phone, který by teď připadl v úvahu je Lumia 900. Tak jsem opravdu zvědav co se objeví na podzim.

  3. Hmm, Accord zní docela zajímavě. HD7 se sice zatím drží, ale uvidíme na podzim :)

  4. Hm, takže ani u HTC si hi-tech telefon normálních rozměrů nepořídím, acho jo. Narvat čtyři jádra do krabice od bot umí každej.

    • Není to třeba i tím, že se předpokládá, že 4 jádro si koupí člověk, který na telefonu tuto úhlopříčku využije třeba pro hry? Ano, pro mně je třeba ideální 4,3″, ale překousnu i 4″ nebo 4,7″, ale vše pod 4 palce se mi zdá už nepoužitelné… Je to věc vkusu…

  5. To DWBMB: není v módě rvát 4 jádra do telefonů s 3,7″ úhlopříčkou. Ale i 4,3″ je ještě nositelné.

  6. 4.7 beru.Jasnej favorit pro mě :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).