Domů » Bleskovky » HTC U12 Lite po vzoru Pixelů zřejmě dostane půlená záda

HTC U12 Lite po vzoru Pixelů zřejmě dostane půlená záda

Kdysi poměrně populární společnost HTC v poslední době balancuje na hraně zániku, ovšem bez boje se nevzdává. Záchranu spatřuje ve střední třídě, do níž by měl brzy přibýt nový model s označením U12 life.

O modelu se poprvé začalo mluvit přibližně před týdnem, kdy unikly některé zamýšlené specifikace. Informace o novém telefonu jsou nyní zase o něco kompletnější, nizozemský web Nieuwe Mobiel totiž zveřejnil skicu zobrazující smartphone z obou stran.

Tak trochu jiná inspirace „Xkem“?

Přední straně samozřejmě dominuje displej, který je skoro až překvapivě bez výřezu. Zde jde tedy HTC proti proudu. Na zadní straně se však při pohledu na duální kameru nelze ubránit pocitu, že tento design jsme již někde viděli. Fotoaparát se zjevně inspiroval u iPhonu X, nabídne ale konfiguraci 16+5 Mpx. Záda na obrázku přibližně v jedné třetině mění barvu, je tedy možné, že se dočkáme podobného řešení jako u smartphonů Google Pixel.

Hardwarové parametry HTC U12 Life
Systém: Android 8.1
Rozměry: 158,5 x 75,4 x 8,3 mm, Hmotnost: 175 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 636, octa-core 1,8 GHz Kryo 260
RAM: 4/6 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: Super LCD 6, 6", Full HD+, 1080 × 2160 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 13 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3600 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Představení telefonu je očekáváno koncem roku, přesné datum ale neznáme. Vzhledem k množství unikajících informací to ale pravděpodobně bude dříve, než u minulého modelu U11 Life, jenž spatřil světlo světa v listopadu.

HTC U12 Life má být odlehčená vlajková loď se Snapdragonem 636

Jestli se sázka na střední třídu taiwanské společnosti vyplatí, je těžké předvídat. Nový telefon vypadá na papíře dobře, finální slovo ale budou mít zákazníci.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

6 komentářů

 1. Mě se to líbí, možná bych ho koupil, půlená záda se mi líbí, nemá notch, cožse mi taky líbí, doufám že bude mít 3,5 konektor na sluchátka. Lepší než ty čínský kopírky IPX a podobný nudle s notchem a obří bradou.

  • U HTC jack už nečekej ty se definitivně rozhodli jako jablko.

  • v tom případě si od nich už nic nekoupím

  • U Desire 12/12+ jack zase je. Člověk nikdy neví

  • hátécéčkár

   U11 Life 3.5mm jack nemal, U12 nema, U12 Life (redakcia, v nadpise máte „lite“, v článku „life“) taktiež nebude mať.

 2. V této době je nej kup U11, cenové pod 10 tisíc. Lite verze jsou o ničem

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).