HTC U11 v testu odolnosti: vyměnit kov za sklo nebyl dobrý nápad (video)

Nový vlajkový smartphone společnosti HTC je zcela jiný, než jeho předchůdce. Zatímco HTC 10 bylo pokračovatelem bytelných kovových zařízení, HTC U11 má pouze kovový rámeček a skleněná záda. YouTuber JerryRigEverything otestoval, jaký vliv má výměna materiálu na celkovou odolnost.

Klasický trojlístek testu tradičně zahájil mučením displeje ostrými hroty. V tom telefon nepřekvapil, všechna zařízení krytá pátou generací skla Gorilla Glass 5 se podvolila hrotu s tvrdostí 6 podle Mohse a u HTC U11 tomu není jinak. Zvýšenou ochranu mají i obě čočky fotoaparátu, škoda jen, že čtečka otisků prstů do sebe nechala vepsat spoustu rýh; na funkčnost to ale naštěstí nemělo vliv.

HTC U11

Ohnivý test HTC U11 také bez potíží ustálo a tak přišlo na řadu ohýbání telefonu. A tady se naplno ukázala slabina konstrukce – mezi poddajným hliníkovým rámečkem a zaobleným krycím sklem není žádná tlumící mezivrstva, takže se veškeré nárazy přenáší napřímo. V případě testu na ohyb to bohužel vedlo ke zničení displeje a umístění telefonu do pomyslného šuplíku hanby; většina smartphonů (včetně minulých celokovových HTC) totiž tuto tradiční torturu zmíněného youtubera přežije.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku