HTC U11 v podrobném videu: prohlédněte si novinku den před premiérou

Zítra ráno v 9:00 našeho času HTC představí nový vlajkový model U11, nicméně serveru SlashLeaks.com se už povedlo dostat k testovacím kusům a na internet s předstihem umístili nejen snímky pěti barevných variant, ale také hands-on video. To je sice ve vietnamštině, ale i tak toho dost prozradí – především nový způsob ovládání s mačkáním na bocích telefonu. Ty jsou totiž posety senzory, které umí detekovat sílu stisku.

Hnacím motorem se stane osmijádrový čip Snapdragon 835, který doplní 4 nebo 6 GB RAM a až 128GB interní úložiště, navíc nebude chybět slot na microSD kartu do maximální kapacity 2 TB; na vybraných trzích by rovněž měla být dostupná varianta se dvěma sloty na SIM kartu.

https://www.youtube.com/watch?v=5NFKQnBb1HQ

Displej nabídne Quad HD rozlišení a úhlopříčku 5,5 palce. Hlavní fotoaparát s optickou stabilizací obrazu má mít 12Mpx rozlišení, světelnost objektivu je f/1.7. Přední selfie kamerka nabídne 16Mpx snímač. Fotoaparát se také může pochlubit schopností záznamu obrazu v HDR+, chytrým video zoomem a díky 4 mikrofonům i záznamem Hi-Res 3D Audia.

Zvuk pyšnící se certifikací BoomSound budou zajišťovat stereoreproduktory a sluchátka HTC USonic, které se budou zapojovat do USB-C konektoru; 3,5mm výstup pro připojení sluchátek bohužel chybí. Potěší také stupeň krytí IP57, takže telefon vydrží ve vodě v hloubce jednoho metru po dobu 30 minut.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku