Domů » Bleskovky » HTC U11 Life: zmenšený vlajkový model s citlivými boky dorazí ještě letos

HTC U11 Life: zmenšený vlajkový model s citlivými boky dorazí ještě letos

Společnost HTC letos zaujala novou řadou pestrobarevných smartphonů „U“, v jejímž čele se usadil model U11 s netradičním ovládáním skrze boky citlivé na tlak. Tuto funkci má dostat i připravovaný model HTC U11 Life, který nabídne menší displej, výbavu střední třídy a patrně také nižší cenu.

HTC U11 Life je podle zdrojů serveru AndroidAuthority vyvíjen pod názvem Ocean Life, a má dorazit na trh ještě do konce letošního roku. Designově má telefon vycházet z modelu U11, pouze u něj dojde ke zmenšení displeje na 5,2″ a snížení jeho rozlišení na Full HD. Pod displejem se bude nacházet čtečka otisků prstů, nad ním pak 16Mpx selfie kamerka. Stejné rozlišení má dostat i kamerka umístěná na zadní straně telefonu.

Recenze HTC U11: můžete mě koupat i mačkat

HTC U11 Life má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 630. Pro uživatelská data má být připraveno 32GB úložiště, případně prostor na paměťové kartě. Telefon dle posledních tradic HTC nebude mít 3,5mm jack na sluchátka, poslech hudby bude mít na starosti USB-C konektor a přiložená sluchátka USonic. USB-C bude zároveň sloužit k dobíjení 2 600mAh akumulátoru. HTC U11 Life má disponovat odolností s certifikaci IP67.

Datum premiéry menšího bratříčka HTC U11 je zatím neznámé, možná se dočkáme na zářijovém veletrhu IFA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).