Domů » Bleskovky » HTC U11 Life: odlehčená vlajková loď s citlivými boky, skvělým zvukem a Androidem 8.0

HTC U11 Life: odlehčená vlajková loď s citlivými boky, skvělým zvukem a Androidem 8.0

Společnost HTC dnes nepředstavila pouze vlajkový smartphone HTC U11+, ale i zástupce smartphonů vyšší střední třídy. Nový model HTC U11 Life nabízí slušnou výbavu se stěžejními prvky převzatými z vlajkových modelů.

Citlivé boky, voděodolnost a prémiový zvuk

Design HTC U11 Life vychází z modelu HTC U11; nenabízí nudlovitý displej s poměrem stran 18:9 a tenkými rámečky, na místo toho servíruje klasiku v podobě 5,2″ panelu s Full HD rozlišením, pod nímž najdeme domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů a dvěma senzory pro ovládání systému. Záda telefonu tvoří akrylátové sklo opatřené několika vrstvami vysoce reflexních minerálů, díky čemuž vytváří atraktivní odlesky, které se mění s každým pohybem telefonu.

Telefon obepíná kovový rámeček, který je citlivý na dotek; přítomnost funkce Edge Sense přidává uživateli nové možnosti při ovládání – stiskem telefonu lze spustit jakoukoliv aplikaci, funkci, nebo lze dotykovým bokům vlastní příkazy využitelné přímo uvnitř samotných aplikací. Z vlajkových modelů si novinka bere i voděodolnost (IP67) a absenci 3,5mm jacku, který nahrazuje USB-C konektor a Hi-Res sluchátka USonic, které se přizpůsobují stavbě vnitřního ucha konkrétního uživatele.

Introducing the all-new HTC U11+ & U11 life

Výkon střední třídy a plná konektivita

HTC U11 Life pohání čipset Qualcomm Snapdragon 630, v nabídce budou dvě paměťové varianty – 3/32 GB a 4/64 GB; vnitřní paměť bude navíc možné rozšířit paměťovou kartou. Úložiště bude možné využít například u ukládání fotografií ze dvou 16Mpx fotoaparátů. Oba disponují světelností f/2.0, zadní má navíc fázový autofokus a dokáže natáčet video ve 4K rozlišení; optická stabilizace mu však chybí.

Tip: Podrobné parametry HTC U11 Life (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Po stránce bezdrátové konektivity je HTC U11 Life vybaven podporou sítí LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 a NFC. Pro kabelové spojení je připraven USB-C konektor, který slouží k připojení sluchátek, a k dobíjení 2 600mAh akumulátoru s podporou technologie QuickCharge 3.0.

Rychlé aktualizace

HTC U11 Life je součástí programu Android One, což znamená téměř čistý Android 8.0 Oreo a velmi rychlé systémové a bezpečnostní aktualizace přímo od Google. HTC do telefonu přidává několik vlastních aplikací a vychytávek, jako je vlastní fotoaplikace nebo právě funkce Edge Sense.

Cena a dostupnost

HTC U11 Life bude možné zakoupit již dnes na e-shopu HTC ve vyšší paměťové verzi a barvách Brilliant Black a Sapphire Blue za cenu 10 099 korun. Nižší paměťová varianta bude v dostupná v barvě Brilliant Black v české prodejní síti za cenu 9 995 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).