Domů » Bleskovky » HTC U11 EYEs oficiálně: vlajková loď dostala slabší čipset a nižší cenu

HTC U11 EYEs oficiálně: vlajková loď dostala slabší čipset a nižší cenu

Společnost HTC dnes na Tchajwanu představila čtvrtý smartphone vlajkové řady U11. Po klasickém modelu U11, odlehčeném U11 Life a nekompromisní vlajkové lodi U11+ přichází smartphone vyšší střední třídy U11 EYEs. Ten vypadá na chlup stejně jako poslední jmenovaný model, avšak obsahuje několik odlišností, díky nimž se podařilo snížit cenu.

HTC EYEs je konstrukčně stejný, jako jeho sourozenci – rámeček telefonu je kovový, záda jsou skleněná, pod sklem se pak nachází několik barvených vrstev, které v různých úhlech „hází“ jiné odlesky. Výrobce tento povrch pojmenovává Liquid Surface. Telefon poskytuje odolnost s certifikací IP67 a nechybí mu ani typická vlastnost posledních vlajkových „hátécéček“ – funkce Edge Sense, tedy boky citlivé na tlak.

Na zádech ještě najdeme čtečku otisků prstů a čočku 12Mpx UltraPixel 3 fotoaparátu s optickou stabilizací, fázovým ostřením a schopností zaznamenávat video ve 4K. Čelní kamerka má rozlišení 5 Mpx a je tvořena dvěma čočkami, díky čemuž lze fotit selfíčka v portrétním módu, v úhlu záběru až 80° a HDR. Optika u selfie kamerky má světelnost f/2.2.

Velká část přední strany patří 6″ Super LCD 3 panelu s rozlišením 1 080 × 2 160 pixelů a poměrem stran 2:1, QuadHD tak zůstává parametrem pro vlajkové modely. Šetřilo se i na čipsetu, Snapdragon 835 nahradil Snapdragon 652. Tomu v chodu pomáhají 4 GB RAM, úložiště má kapacitu 64 GB a je možné je rozšířit paměťovou kartou. Akumulátor s obří kapacitou 3 930 mAh se dobíjí USB-C konektorem, 3,5mm jack bychom u telefonů HTC hledali marně. Operačním systémem je Android 7.1 Nougat.

HTC EYEs se začně prodávat tento měsíc v Číně za 2 999 CNY (asi 9 700 korun bez DPH), poté by se měl rozšířit i na další trhy, byť o evropské dostupnosti zatím žádné informace nemáme. Telefon bude prodáván v červené, modré a černé barvě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).