TOPlist

HTC Touch Pro a TV Out v praxi

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC Touch Pro a TV Out v praxiFunkce TV Out a možnost připojit váš komunikátor k monitoru, televizi či dokonce k dataprojektoru je určitě příjemným a často velice užitečným zpestřením. Nejen že si můžete prohlížet vaše fotografie a videa třeba na velké LCD obrazovce, ale můžete snadno a rychle představit klidně svou firemní prezentaci. TV Out je v dnešních komunikátorech stále ještě luxusem a na jeho masové rozšíření si budeme muset asi ještě nějaký čas počkat. Jedním z mála Windows Mobile komunikátorů disponující touto funkcí je HTC Touch Pro, pojďme si tedy TV-Out společně představit.

Abyste ve svém komunikátoru mohli funkci TV Out využít, je nutná nejen podpora ze strany výrobce, ale potřebovat budete i propojovací TV Out kabel, který bohužel v případě Touche Pro není součástí standardního příslušenství. Je proto nutné si jej pořídit zvlášť. Originální HTC TV Out kabel AC T110 je přibližně 158 cm dlouhý a na jednom konci má proprietární ExtUSB konektor a na druhém jsou tři standardní CINCH konektory (žlutý – video, bílý – levý zvukový kanál, červený – pravý zvukový kanál). Kabel má také vlastní ExtUSB určený pro napájení, takže se nemusíte mít obavy, že vám HTC Touch Pro během firemní prezentace vypoví službu.

- -

Po připojení TV Out kabelu se na obrazovce objeví jednoduchý Video Out správce, ve kterém si můžete zvolit video výstup PAL nebo NTSC. V případě PAL výstupu si lze vybrat ze třech verzí. Po zvolení výstupu se Touch Pro přepne do landscape režimu a zobrazí se výchozí Video Out panel, odkud máte rychlý přístup ke svým prezentacím, fotografiím a videím, internetu nebo k YouTube prohlížeči.

-

Na videu si můžete všimnout problému s modrým problikáváním obrazovky televize při přehrávání filmu v CorePalyeru s video výstupem „QTv Display\”. Po změně video výstupu například na „DirectDraw” problikávání ustane, ale výrazně se zhorší kvalita obrazu. Doufejme tedy, že v příští verzi CorePlayeru bude tento problém s kompatibilitou vyřešen. Na rozdíl od tohoto neduhu nejsou s přehráváním videa z YouTube žádné problémy.

-

Pokud se vám funkce TV Out zalíbila, můžete si HTC TV Out kabel AC T110 pro HTC Touch Pro pořídit za cenu okolo 600,- Kč. Velice podobně vypadá práce s TV Out rozhraním i u Samsungu Omnia nebo E-Tenu V900.

- -

Zdroje: vlastní, WinMo.nl (video)

Autor článku Tomula
Tomula

Kapitoly článku