Domů » Články » HTC Touch Pro a TV Out v praxi

HTC Touch Pro a TV Out v praxi

HTC Touch Pro a TV Out v praxiFunkce TV Out a možnost připojit váš komunikátor k monitoru, televizi či dokonce k dataprojektoru je určitě příjemným a často velice užitečným zpestřením. Nejen že si můžete prohlížet vaše fotografie a videa třeba na velké LCD obrazovce, ale můžete snadno a rychle představit klidně svou firemní prezentaci. TV Out je v dnešních komunikátorech stále ještě luxusem a na jeho masové rozšíření si budeme muset asi ještě nějaký čas počkat. Jedním z mála Windows Mobile komunikátorů disponující touto funkcí je HTC Touch Pro, pojďme si tedy TV-Out společně představit.

Abyste ve svém komunikátoru mohli funkci TV Out využít, je nutná nejen podpora ze strany výrobce, ale potřebovat budete i propojovací TV Out kabel, který bohužel v případě Touche Pro není součástí standardního příslušenství. Je proto nutné si jej pořídit zvlášť. Originální HTC TV Out kabel AC T110 je přibližně 158 cm dlouhý a na jednom konci má proprietární ExtUSB konektor a na druhém jsou tři standardní CINCH konektory (žlutý – video, bílý – levý zvukový kanál, červený – pravý zvukový kanál). Kabel má také vlastní ExtUSB určený pro napájení, takže se nemusíte mít obavy, že vám HTC Touch Pro během firemní prezentace vypoví službu.

- -

Po připojení TV Out kabelu se na obrazovce objeví jednoduchý Video Out správce, ve kterém si můžete zvolit video výstup PAL nebo NTSC. V případě PAL výstupu si lze vybrat ze třech verzí. Po zvolení výstupu se Touch Pro přepne do landscape režimu a zobrazí se výchozí Video Out panel, odkud máte rychlý přístup ke svým prezentacím, fotografiím a videím, internetu nebo k YouTube prohlížeči.

-

A jak funguje takový TV Out v praxi? Podívejte se na následující video a udělejte si vlastní obrázek (video není naší prací ale pochází ze serveru WinMo.nl).

Na videu si můžete všimnout problému s modrým problikáváním obrazovky televize při přehrávání filmu v CorePalyeru s video výstupem „QTv Display“. Po změně video výstupu například na „DirectDraw“ problikávání ustane, ale výrazně se zhorší kvalita obrazu. Doufejme tedy, že v příští verzi CorePlayeru bude tento problém s kompatibilitou vyřešen. Na rozdíl od tohoto neduhu nejsou s přehráváním videa z YouTube žádné problémy.

-

Pokud se vám funkce TV Out zalíbila, můžete si HTC TV Out kabel AC T110 pro HTC Touch Pro pořídit za cenu okolo 600,- Kč. Velice podobně vypadá práce s TV Out rozhraním i u Samsungu Omnia nebo E-Tenu V900.

- -

Zdroje: vlastní, WinMo.nl (video)

Tomula

4 komentářů

  1. Přesně tak. Tlačítka a klávesnici jsem byl ochotnej akceptovat, ale když vidím TV Out, tak to už je poslední kapka a prostě budu čekat na další PPC od HTC a zatím si vystačím s Kaiserem. Děkuji za tento článek, fakt super.

  2. dolezal (neregistrovaný)

    mě by zajímala možnost připojení monitoru ntb nebo tabletu.

    • Ani jedno nelze, tyto zařízení neobsahují vstupy pro videosignál. U NB můžeš vyřešit USB TV kartou, musí ale (přes redukci) umožňovat Line In v podobě CINCH (většinou z důvodu nahrávky z analogových kamer). Ale celkově se bavíme o dosti obstarožních záležitostech, takže to všechno asi bude trabl.

    • uni: Line In ne, resp. Video In.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).