K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Recenze » Recenze kompaktní stylovky HTC Touch

Recenze kompaktní stylovky HTC Touch

Velká recenze Pocket PC se stylovým designem, kompaktními rozměry, Wi-Fi, Bluetooth a TouchFLO.

-HTC Touch je jedno z nejzajímavějších zařízení letošního léta. V malém a stylovém designu ukrývá funkce klasického kapesního počítače, navíc se může pochlubit technologií TouchFLO, která sice není až tak revoluční, jak výrobce všude proklamuje, nicméně práci se zařízením urychlit dovede. Touch rovněž nabízí poslední verzi operačního systému Windows Mobile, podporu Wi-Fi a Bluetooth nebo 2Mpx fotoaparát. Přečtěte si dojmy a zkušenosti z třítýdenního používání.

Za zapůjčení komunikátoru děkuji společnosti RRC-CZ, s.r.o. . Testovaný model obsahoval anglickou verzi ROM s označením 1.11.405.1B (z 24. 5. 2007). Při prvním spuštění dojde rovněž k nainstalování české lokalizace (Sunnysoft InterWrite). Veškeré výsledky a dojmy se proto vztahují pouze k této verzi ROM a u jiných se mohou lišit. Touch se u nás bude prodávat také u operátora T-Mobile, který jej nabídne jako MDA Touch, ve světě se rovněž můžete setkat s označením HTC P3450 – hardwarově se ale jedná o zcela totožná zařízení.

Klady (+)
kompaktní design
TouchFLO ovládání
Wi-Fi 802.11b/g
Hmotnost a rozměry
 
Zápory (-)
pomalý procesor
množství hardwarových tlačítek
revoluce v ovládání se nekoná

Zobrazit hardwarové parametry HTC Touch

 

Obsah balení
V poměrně malém, iPhonem lehce inspirovaném balení, se nacházejí tyto položky:
– HTC Touch
– Li-Ion baterie s kapacitou 1100mAh
– dva stylusy
– cestovní nabíječka 240V
– synchronizační USB kabel
– stereo headset + molitanové polštářky
– uživatelský manuál
– příručka pro rychlý start
– ochranné pouzdro
– ochranná fólie na displej
– 2 CD-ROM disky

Samotné balení působí velice luxusním dojmem, v horní části je do pevné pěnové hmoty zasazený telefon, a po obou stranách ještě vyčnívají sluchátka z dodávaného headsetu. Úzávěr balení je magnetický.

- - -

Dodávané pouzdro je spíše sportovního charakteru a jeho kvalita je výborná. Jedná se o pružnou koženou kapsičku, do které Touch perfektně zapadne a rozhodně se není třeba obávat nechtěného vypadnutí. Pouzdro výborně chrání téměř celé tělo telefonu, pouze horní hrana i po zasunutí o několik milimetrů vyčnívá, což by mohlo mít při nechtěném pádu znatelné následky. Okraje pouzdra jsou lemovány pevným švem, na pravé straně nechybí malá nášivka s logem HTC. Díky jemnému povrchu můžete pouzdro používat i k čištění displeje. Díky své velikosti není problém pouzdro s telefonem snadno umístit do kapsy u kalhot nebo košile.

- - -

Dodávaná sluchátka patří spíše k průměru. K tělu telefonu se stejně jako nabíječka a synchronizační kabel, připojují přes ExtUSB konektor. Sluchátka mají opravdu čisté výšky, ale basy se bohužel někde zapomněly, a nutno dodat, že mizernou kvalitu reprodukce (pro poslech hudby samozřejmě, pro tel. hovory headset zcela dostačuje) nezachrání ani ekvalizér v hudebních přehrávačích třetích stran. Na kablíku nalezneme plastový výlisek osazený tlačítkem pro příjem/přidržení hovoru a rovněž kolečkem pro regulaci hlasitosti. Nechybí na něm ani otvor mikrofonu. Sluchátka mají \“peckovitý“ tvar, a pokud vás budou v uších tlačit, je možné na ně nasadit dodávané molitanové polštářky.

- - -

I když měl být HTC Touch původně tak revoluční, že k jeho ovládání neměl být stylus vůbec zapotřebí, přesto jej balení nalezneme, technologie TouchFLO zkrátka stylus nenahradí. Ovládací pero není teleskopické, je vyrobeno z hliníku a na délku měří 76 milimetrů. Není tedy nejdelší, přesto se s ním poměrně dobře pracuje, a to i pokud jej uchopí uživatel s větší rukou.

Na prvním Gettings Started CD nalezneme synchronizační aplikace Microsoft ActiveSync a Windows Mobile Device Center, a také 60-ti denní trial verzi Microsoft Office Outlook 2007. Na druhém Application CD se nachází plná verze programu Sprite Backup (zálohování) a rovněž SPB GPRS Monitor pro měření přenesených dat a monitoring výdajů.

 

Konstrukce, provedení a design
HTC Touch je designově velice zajímavé Pocket PC. Někteří Touche za jeho vzhled vychvalují, jiní naopak odsuzují, subjektivní názor nechám na každém z vás, nicméně jedno mu upřít nelze – jedná se o nejmenší kapesní počítač na světě, jeho tělo je zabaleno do stylového oválného designu a rozměrově se může téměř srovnávat s klasickými mobilními telefony. Osobně mě Touch na prvních obrázcích příliš neoslovil, nicméně v reálu tento drobeček vypadá o poznání lépe a celkově bych jeho design hodnotil za velice vydařený. Jeho rozměry jsou 100 x 58 x 14 mm, ukazatel hmotnosti se zastavil na hodnotě 112 gramů včetně akumulátoru.

- -

Tělo telefonu je vyrobeno z plastu s antibakteriální úpravou, což by mělo zabraňovat hromadění bakterií na jeho povrchu. Jednotlivé díly jsou do sebe výborně slícovány, pod snímatelným zadním krytem se nachází baterie; paměťová karta a SIM karta se vkládají z boku. Na bocích se rovněž táhne stříbrná plastová linka, která má za úkol ještě více zvýraznit ladné křivky Touche. Kryt si velice dobře pamatuje každý otisk prstu, naštěstí jej ale jde stejně rychle jako upatlat také očistit, a to i pouhým přejetím ruky.

- -

Přední straně dominuje dotykový QVGA displej s úhlopříčkou 2,8\“. Pro snadnější ovládání pomocí technologie TouchFLO se displej nachází ve stejné úrovni jako ostatní díly na přední straně. Tento krok chválím, operační systém Windows Mobile je díky tomu o něco lépe ovladatelný. U zapuštěného displeje je celkem problém trefit se prstem například do horního křížku, u Touche to jde celkem snadno. Pod displejem se nachází nenápadné stříbrné logo výrobce a také čtyřsměrový prstenec s potvrzovacím tlačítkem uprostřed. S tímto \“joystickem“ se překvapivě dobře pracuje a je velice příjemný na dotek. Po obou stranách nalezneme dvojici tlačítek pro příjem a ukončení hovoru, žádné další klávesy (softwarové, rychlá volba) už ale nečekejte; Touch se snaží působit stylově, a proto na jeho těle nenajdeme žádné další rušivé prvky. Osobně bych více tlačítek uvítal, díky pozici displeje je ale možné softwarové klávesy zcela vypustit, telefon jde snadno ovládat i bez nich. Nad displejem se ještě nachází malý otvor pro telefonní reproduktor.

- -

Na zadní straně se ve stříbrném kruhu nachází čočka 2Mpx fotoaparátu a nezapomnělo se ani na zrcátko pro pořizování autoportrétů. Vytknout ale musím přisvětlovací diodu, ta zde prostě chybí. Své místo zde má i hlavní systémový reproduktor, který se používá například pro režim hlasitého handsfree nebo při sledování filmů. Levý bok nabízí pouze malý otvor pro uchycení na poutko a nenápadný posuvník pro regulaci hlasitosti.

- - -

Protější bok skrývá otvor pro stylus, tlačítko pro spouštění fotoaparátu a zcela nenápadný otvor pro paměťovou kartu a SIM kartu. Zdířky pro obě karty se nacházejí pod podlouhlým stříbrným výliskem z plastu, se kterým jsem ze začátku trochu bojoval. I když jde otevřít poměrně jednoduše, je potřeba najít to správné místo, kam umístit nehet a zatlačit. Poté se plastová krytka odklopí a vy můžete snadno vložit SIMku nebo paměťovou kartu. Krytka je k tělu telefonu přichycena pouze pomocí dvou gumových spojů, u kterých bych se při častém namáhání obával poškození nebo utržení. Horní hrana nenabízí až na tlačítko Power vůbec nic zajímavého. Pokud toto tlačítko déle podržíte, Touch se po potvrzení hlášky úplně vypne. Na spodní straně narazíme na otvor pro mikrofon, tlačítko pro provádění softwarového restartu, a také na nekrytý ExtUSB konektor.

Srovnání s Apple iPhone, MobiNote G800 a Symbol MC35…
- - -

…E-TEN M700, UMPC Mivvy UM400…
- - -

…a Qtek 9000
- -

 

Videopohled na HTC Touch

 

Operační systém, technické parametry, výkon
HTC Touch se stejně jako většina novinek může pochlubit operačním systémem Windows Mobile 6. Během testování telefon vykazoval výbornou stabilitu, nepamatuji se, že bych někdy musel dělat nějaký nucený softwarový restart. Naopak s rychlostí by na tom mohl být o něco lépe. Po vybalení komunikátoru byla v telefonu nainstalována lokalizace Sunnysoft InterWrite, celková odezva systému ale byla opravdu pomalá, proto jsem se rozhodl provést Obnovu továrního nastavení a telefon dále používat jen s anglickou ROM. Rychlost odezvy systému se značně zlepšila, ale i tak by procesoru ještě alespoň jednou tolik MHz prospělo, 201MHz TI OMAP dnes už prostě mezi žádné favority nepatří. Telefon samozřejmě zvládne mít spuštěných několik aplikací najednou, připravte se ale na trochu pomalejší odezvu. Například když posloucháte MP3, jste připojeni na MSN a ještě do toho surfujete přes Wi-Fi na internetu, je procesor opravdu maximálně vytížení. Problémy mu dělají i náročnější hry, s videem v rozlišení 320×240px si ale bez problémů poradil.

- - -

- - -

Nižší frekvence procesoru má však znatelnou výhodu v celkové výdrži, při běžném používání není problém dostat se s Touchem až na 4 dny, což je u platformy Pocket PC velice slušný parametr. Pokud budete používat bezdrátové přenosy Wi-Fi, můžete výdrž telefonu počítat v hodinách.

Displej a TouchFLO
Jak již bylo zmíněno, dotykový displej nabízí dnes již celkem standardní QVGA rozlišení (320×240px), jeho úhlopříčka je 2,8″ a dokáže zobrazit 65k barevných odstínů. Diodové podsvícení displeje je zcela dostačující, lze jej regulovat nezávisle na sobě pro napájení z baterie a elektrické sítě, bohužel jen ve čtyřech stupních, přičemž ani na nejnižší úroveň podsvícení úplně nezhasne. Displej je jasně bílý a nemá tendenci barvy zkreslovat, bílá je opravdu bílá a celkově bych jej hodnotil velice kladně, na přímém slunci ale počítejte se zhoršenou čitelností. Po nalepení ochranné fólie displeje mi jeho citlivost přišla o něco horší, na dotykovou vrstvu bylo potřeba o něco více tlačít, což se občas projevilo například na vynechání písmenka při psaní zpráv.

Dlouho se spekulovalo o tom, zda je technologie TouchFLO pouze softwarovou záležitostí, nebo zda kvůli tomu bylo potřeba provést i úpravy v dotykové vrstvě. Správná odpověď je druhá varianta, technologii TouchFLO tedy nelze jednoduše \“dohrát“ do jiných Pocket PC. Na druhou stranu, TouchFLO není tak velikou revolucí v ovládání kapesních počítačů, jak se původně očekávalo. Hlavním lákadlem je rotující objekt se třemi stranami (opravdu to není krychle, jak se často uvádí), na kterém se zobrazují důležití zástupci a rychlé kontakty. Efektivním tahem prstu po displeji (nebo stylusu) směrem nahoru dojde k vysunutí TouchFLO menu. Tahy doprava a doleva otáčíte jednotlivými nabídkami, a konečně posledním tahem směrem dolů menu opět skryjete. A dále… se už nic dalšího nekoná.

- - -

TouchFLO tedy funguje pouze ve čtyřech základních směrech, a hlavně tato gesta nelze používat v klasických nabídkách operačního systému Windows Mobile. V praxi to tedy znamená, že jakmile vyberete nějakou akci z TouchFLO menu, dostanete se do dalších nabídek, které jsou už ale zcela klasické – opět je to starý známý Windows Mobile a nic dalšího nečekejte. Jak již bylo zmíněno, díky umístění displeje jsou sice položky v systému pro prsty daleko lépe přístupné, než u běžných Pocket PC, stylus ale pro napsání SMS stejně budete muset vytáhnout. TouchFLO by se určitě dalo vylepšit, proslýchá se dokonce, že výrobce připravuje upgrade v podobě TouchFLO II, který by mělo být možné do HTC Touche dohrát, a právě druhá generace by měla přinést daleko propracovanější ovládání, nicméně zatím se o tom nic bližšího neví. Celkově je tedy TouchFLO příjemným zpestřením, které je ale možné používat jen pro několik omezených nabídek.

- -

- -

Paměť
HTC Touch nabízí klasickou kombinaci 64MB RAM a 128MB ROM. Při prvním spuštění (bez CZ lokalizace) je uživateli přístupných okolo 36MB, hodnota RAM se pohybuje okolo 25MB. Výrobce v balení zdarma dodává i microSD kartu s kapacitou 1GB, což chválím.

Komunikace
Touch oproti jiným zařízením nikterak nezaostává ani co se týče zastoupení bezdrátových technologií. Nalezneme v něm Wi-Fi modul s podporou standardů 802.11b/g a také Bluetooth ve verzi 2.0 (bez EDR, A2DP ano). Připojení do Wi-Fi sítí bylo bez problémů, nezaznamenal jsem ani žádné komplikace s citlivostí signálu. Tam kde jsem byl zvyklý Wi-Fi používat, jsem se s Touchem snadno připojil. Bluetooth také funguje na výbornou, komunikaci jsem otestoval s BT reproduktorem JustMobile Bluetune, a ani zde nenastaly žádné komplikace. Přes Bluetooth je samozřejmě možné sdílet i internetové připojení nebo speciální složku v zařízení.

Pro připojení k PC je připravený klasický miniUSB, resp ExtUSB konektor. Telefon lze samozřejmě dobíjet i při připojení k PC. V nastavení napájení se ale objevila nová položka, která umožňuje vypnout nabíjení baterie při připojení k počítači; výborná vlastnost.

-

Touch jako telefon
Telefonní hovory je možné uskutečňovat přes třípásmový GSM modul (900/1800/1900MHz), datovou komunikaci zastupují technologie GPRS a EDGE, obojí třídy 10. Během telefonního hovoru mi přišla hlasitost poměrně nízká, a to i při nastavení na maximální úroveň. Několikrát se mi také při hovoru stalo, že jsem najednou protější stranu na několik vteřin zcela přestal slyšet, hlasitost jako kdyby se zcela snížila a poté zase postupně začala zvyšovat. Myslím si, že se jedná pouze o problém testovacího kousku, jelikož v diskuzních fórech s tímto uživatelé žádné problémy nemají. V případě potřeby je možné zvuk hovoru přesměrovat do zadního reproduktoru (režim hlasitého odposlechu).

-

Fotoaparát
2Mpx fotoaparát už dnes patří do standardní výbavy téměř každého komunikátoru. S Touchem je možné pořizovat snímky v maximálním rozlišení 1200×1600px, v případě potřeby lze použít i menší rozměry (960×1280, 480×640, 240×320 nebo 120×160px). Snímky je možné doplnit o několik efektů, jako černobílý, sépie nebo negativ. Výsledné soubory lze ukládat do paměti telefonu nebo na paměťovou kartu, vybrat lze i stupeň komprese JPG souboru nebo vyvážení bílé barvy.

-

Výsledná kvalita obrázků mě ale zklamala, už poměrně starý HTC TyTN se svým 2Mpx fotoaparátem dokázal vykouzlit velice pěkné a ostré snímky, fotky z Touche jsou ale pravým opakem, o čemž se můžete přesvědčit z přiložených fotografií. Pochválit ale musím věrohodnost barev, a to i při focení v horších světelných podmínkách.
Kromě fotek zvládne Touch i záznam videa, bohužel jen v rozlišení 176×144px (a ještě nižším 128×96px). Záznam lze ukládat pomocí kompresních algoritmů H.263, MPEG4 nebo jako Motion JPEG.

Fotografie pořízené 2Mpx fotoaparátem
- - -

- - -

Další snímky si můžete prohlédnout v Galerii.

 

Software, bonusové aplikace
Kromě základních aplikací operačního systému Windows Mobile v telefonu najdeme i několik bonusových programů; ty si nyní blíže představíme.

SPB GPRS Monitor
Velice užitečná aplikace, která slouží k měření přenesených dat přes GPRS.
Citace z webu výrobce: „Spb GPRS Monitor je kompletní řešení pro měření přenosu dat přes GPRS, CDMA nebo GSM/HSCSD připojení a kalkulaci nákladů s tím spojených. Spb GPRS Monitor sleduje všechny datové přenosy a počítá náklady s přihlédnutím k používanému tarifu nebo nastavení služby.\“

Sprite Backup
Kompletní záloha systému se vždycky hodí, a právě pro tyto účely je v zařízení připravený Sprite Backup. Aplikace dokáže zálohovat různé části operačního systému (Složku Dokumenty, E-Maily, SMS zprávy, obsah paměťové karty a spousty dalších adresářů).

HTC Task Manager
Užitečný nástroj, který dokáže zobrazit aktuálně spuštěné procesy, mezi kterými se můžete přepínat nebo je ukončovat. Dále umí změnit funkci křížku v pravém horním rohu pro dlouhý a krátký stisk. Například lze nastavit, že při kliknutí se aplikace minimalizuje, při přidržení ukončí.

- 


Adobe Reader 2.0 LE

Pro práci se soubory formátu PDF je v přístroji připraven program Adobe Reader LE 2.0, který pro čtení dokumentů plně postačuje, problémy mu nedělá ani otevírání větších souborů. Adobe Reader samozřejmě umí dokument přiblížit nebo jeho obsah roztáhnout na velikost displeje. Nechybí mu ani podpora vyhledávání nebo plynulý přechod na požadovanou stránku.

Audio Manager
Pro přehrávání je k dispozici program Audio Manager (Knihovna médií); aplikace na mě ale moc velký dojem neudělala, jedná se vlastně o takovou nadstavbu klasického Windows Media Playeru, akorát v hezčím kabátku, nabízí ale podstatně lepší správu souborů, než klasická Knihovna médií programu WMP.

- -

HTC Home
Tento plugin na obrazovku dnes se vůbec poprvé objevil právě u HTC Touche. Jedná se o šikovnou položku, která na základní obrazovce zobrazuje aktuální čas, informace o počasí a odkazy na rychlé zástupce (lze nadefinovat). Dále je z ní možné přistupovat do SMS zpráv a historie hovorů. Ve spolupráci s rotujícím TouchFLO menu je Home plugin velice vydařený a užitečný nástroj, a je velice pravděpodobné, že se s ním budeme setkávat i u dalších \“made by HTC“ zařízení.

Esmertec JAVA Manager
Pro spouštění JAVA Midletů je v telefonu připraven jednoduchý emulátor Esmertec Java. Stejný program nalezneme například u nedávno recenzovaného smartphonu HTC Vox, kde jsem s ním byl nadmíru spokojený. U platformy Pocket PC ale Esmertec patří k jedněm z nejhorších emulátorů. V Opeře Mini jako kdyby program nevěděl, že je nainstalovaný v zařízení s dotykovým displejem. Žádné skrolování pomocí prstů nebo stylusu se proto nekonalo, jedinou možností pro posuv stránky byl integrovaný joystick. Dost často se také stávalo, že softwarová klávesnice v emulátoru jednoduše zamrzla, a poté překrývala třetinu okna se spuštěným midletem; tuto chybu bylo potřeba řešit opětovným spuštěním programu. Kdyby výrobce v ROM použil starý a osvědčený Intent Midlet Manager, rozhodně by udělal lépe, Esmertec mi pro kapesní počítače přijde jako těžce nedodělaný produkt.

-

Jistých změn pro ovládání pomocí prstů doznaly i aplikace CommManager a Phone. Tlačítka pro jednotlivé volby jsou lépe uzpůsobena pro snadné ovládání pomocí prstů, a rovněž grafický jejich grafický kabátek vypadá o poznání lépe. S Windows Mobile 6 přišla také nová verze služby Windows Live (vyhledávání na portálu Live, MSN a další služby). MSN klient je velice propracovaný a oproti starší verzi poskočil o pěkný kus kupředu. Velice užitečná je možnost přidat si na Today kvalitní Live plugin, ve kterém vidíte například uživatele, kteří jsou přihlášeni v síti MSN.

- -

 

Celkové hodnocení
Komunikátor HTC Touch je v mnoha směrech naprosto unikátní zařízení. V první řadě musím vyzdvihnout jeho minimalistické rozměry, do kterých výrobce dokázal vtěsnat funkce klasického kapesního počítače. Určitou inovací je i technologie TouchFLO, která vám pomůže s prováděním základních úkonů v operačním systému; přesto jsem od ní očekával něco lepšího. S Touchem nebudete mít problémy ani při připojování do bezdrátových sítí, a kdyby telefonu nechyběla ještě podpora sítí třetí generace, mohlo by se jednat o opravdu špičkový komunikační nástroj. Jenže pro tyto potřeby by již 200MHz procesor nepostačoval, rychlejší typ CPU by tedy rozhodně nebyl na škodu.

V době psaní recenze se cena produktu pohybovala okolo hranice 12 500,- Kč včetně DPH, což je vzhledem k slušné výbavě a kompaktnímu designu cena přijatelná. V případě nesrovnalostí a dotazů můžete využít komentáře pod recenzí nebo naše diskuzní fórum. Bude-li v mých silách, rád vám na vaše příspěvky odpovím.

Kompletní sadu fotografií k recenzi naleznete v Galerii.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

135 komentářů

 1. FOXXX (neregistrovaný)

  No nevím jak je to s úpravou displeje kvůli touchflo, ale toto ovládání jsem viděl přidané už i v ROM pro artemis a funguje…
  viz: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=321503

 2. Anonymous (neregistrovaný)

  Jde to i na jiná zařízeni, ale Touch má upravenu dotykovou vrstvu aby bylo přesnější rozpoznávání použití prstů místo stylusu. Tak nabývá samotná aplikace TouchFlo jiný rozměr. V blízké době by měl být umožněn upgrade na touchflo 2, kde již stylus nebude zapotřebí a u nových zařízení pracujících na tomto systému ani nebude součástí přístroje. Pak už to bude použitelné v plném rozsahu. Toto je jen nějaký náznak, jak by to asi mělo vypadat. Škoda

 3. Anonymous (neregistrovaný)

  Děkuji za recenzi. Rozhodoval jsem se mezi Kaiserem a tímto ale raději počkám na lábuse.

 4. kubahucek (neregistrovaný)

  Nevím kde jste přišli na to že zadní kryt není odnímatelný. Já jsem ho tedy musel sundat už jen kvůli tomu abych do telefonu vložil baterku. No a když se oddělá zadní kryt tak se pak i mnohem lépe oddělává krytka na SIM kartu a na paměťovku

 5. Anonymous (neregistrovaný)

  Nevím, jestli recenzent zkoušel ovládání tahem i v jiných aplikacích, ale dle toho, co jsem viděl na jednom polském videu, tak třeba v kalendáři lze tahem zleva doprava přepínat jednotlivé dny, tuším tahem nahoru lze zadat novou událost. Z toho videa jsem jasně viděl, že to není jen o kostce…

 6. Anonymous (neregistrovaný)

  u T-M prodavany pod oznacenim MDA Touch, je uplne stejny jako volne prodavany, nebo jsou u nej provedeny nejake zmeny, treba jako absence Wi-Fi???

 7. kubahucek (neregistrovaný)

  telefony jsou uplně stejný. Od T-mobile dostanete ještě BT handsfree a držák do auta. Balení obsahuje i 1GB kartu

 8. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Omlouvám se za mystifikaci, zadní kryt je samozřejmě odnímatelný (upraveno). Měl jsem to doplněné v poznámkách k recenzi, ale už jsem to zapomněl upravit ve finálním textu

 9. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim, Lze v HTC Touch s WM 6.0 pouzit SDHC microSD karty? jedna se mi o to, zda-li je mozne pouzit i 4GB kartu. Dekuji za odpoved, patrik

 10. KejmlRX8 (neregistrovaný)

  Velice dobra otazka… To s těmi kartami SDHC by mě taky dost zajimalo…

 11. Anonymous (neregistrovaný)

  Tuším, že v bleskovkách přímo na mobilmanii se psalo o tom, že touchflo 2 půjde nahrát i do původního modelu.

 12. Anonymous (neregistrovaný)

  ve specifikacích je napsáno že potporuje SD 2.0 tzn měli by do něj jit microSDHC karty

 13. N3o21 (neregistrovaný)

  Tenhle kousek se jim desingove poved.
  Jen nechapu proc se takova firma jako HTC nechala nakazit iPhone manii.

 14. Anonymous (neregistrovaný)

  Tak teda nevim, zkousel sem to listovani tahem v kalendari a nic a tahem nahoru najede zase koska tak nevim co jsi videl

 15. Asus P525 je o třídu někde jinde.

 16. AndyS (neregistrovaný)

  Windows mobile totiz vic, nez 64k barev neumeji zobrazit. Vychazi to ciste z vlastnosti systemu.

 17. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Synchronizační USB kabel je samozřejmě součástí balení, do textu jsem to doplnil. Ohledně TouchFLO – zkoušel jsem pohyby prsty v různých aplikacích (Kalendář, Kontakty…), ale nikde jinde, než v tom rotujícím menu gesta prsty nefungovala.

 18. Anonymous (neregistrovaný)

  v obrázku na titulce je vidět ještě touch v jiné barvě a někde sem viděl i bílého, dá se to někde sehnat nebo kdy se to bude prodávat?

 19. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Podle diskuzí na xda-devu – http://forum.xda-developers.com/search.php?searchid=4548942 Touch opravdu SDHC standard podporuje a například 4GB microSDHC karty v něm bez problémů fungují.

 20. Anonymous (neregistrovaný)

  Dokud budou všude stále cpát Windows, tak nikdy výrazněji neuspějí. Škoda, hardware je to zajímavý

 21. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobrý den, nemám zkušenost s tímto typem zřízení, chtěl bych se zeptat zdali je procesor dostatečně výkonný pro telefonování přes Skype ev. jiné typy internetové telefonie za předpokladu připojení přes WiFi. Děkuji PetrLa

 22. Anonymous (neregistrovaný)

  Jsem asi hodně natvrdlá,ale pořád mě není jasné co vlastně ta technologie Touch znamená-asi že ovládání prstem a ne stylusem?Nemohl by to někdo jasně,3 větama upřesnit?
  A potom-občasná ztráta hlasitosti a to že mne protistrana najednou neslyší,byť to trvá jen několik sekund,se projevuje i na mém HTC S 620-takže to nebude jen chyba testovaného kousku,ale nějaká vada HTC jako celku.Martina

 23. Anonymous (neregistrovaný)

  Přečetl jsem si test a rád bych se zeptal zda hlasitý odposlech i vyzvánění je dostatečně hlasité a zda Touch má i vybrační vyzvánění.

 24. Anonymous (neregistrovaný)

  Tak já jsem s ním víceméně velmi spokojený. Položky dostupné při ovládání palcem jsou chytře zvolené a obhospodařím tak všechny „travné“ denodenní funkce telefonu. Pokud se chci v necem extra poštelovat, vytáhnu stylus. Píšu prstama i na klávesnici, od sunnysoftu fullscreen klavesnice…perfektni. Vezmu pda do ruky a palcama se na to po krátkém tréninku (2 -3 zprávy) píše nádherně rychle a překvapivě velmi přesně. Starý kontakt list jsem vyhodil, nabouchal jsem tam opět od sunnysoftu jejich kontakt list, který spolupracuje i s voláními a zprávami, je ještě lépe přizpůsoben ovládání palcem, takže zase o malý problémek méně. Ve finále jak na mě, tak na mé náročné kolegy zapůsobil tenhle prcek moc moc dobře. IPhone bude jistě zábavnějsí v ovladani, ale zase to bude plácačka na komáry

 25. Anonymous (neregistrovaný)

  Já jsem ho včera vyměnil za svůj starý Compact a jsem spokojený. Rozměry jsou opravdu vynikající.

 26. Anonymous (neregistrovaný)

  Teď mě ještě napadlo, bude možné u Touche používat např. program Spb Mobile Shell.

 27. Anonymous (neregistrovaný)

  Myslím, že problém s Esmertec JAVA Manager, může být pro někoho docela zásadní. Např. pro ty co využívají datový tarif surf&mail(T-Mobile) a používají Operu Mini. Nebo využívají IM klienty v JAVA. Je to opravdu tak zlé? Máte někdo vyzkoušen alternativní program na MDA Touch?

 28. Anonymous (neregistrovaný)

  Myslím, že technologie Touch FLO lépe rozeznává dotek celého prstu. Když se na klasickém PDA (konkrétně MDA Vario) dotknu nějakého i dost velkého tlačítka celým prstem, nezareaguje. Musím zmenšit plochu, kterou se displeje dotýkám a pak to teprve jde. Postupně mě začalo unavovat toto ladit a do displeje píchám nehtem. Pokud je mám hladké (tedy ne například čerstvě po ostříhání), k poškrábání displeje z dlouhodobého pohledu nedochází. Naopak jsem si displej poškrábal stylusem, který má zřejmě někde nějakou nerovnost po pádu na zem.
  Tenhle kousek se mi hrozně moc líbí – konečně dostatečně lehký (pro mě – Vario se svými 160g je prostě v kapse znát), ale škoda škoda toho procesoru – v praxi se s tím celkem dá žít, ale občas mě zvedá ze židle. Možná by ale jen pomohla větší paměť – například otevírání wordových dokumentů, které mají přes 500 kB – to byste u toho vyrostli

 29. Anonymous (neregistrovaný)

  Právě jsem nainstaloval operu a chodí bez jakýchkoliv problémů. Jak instalace,tak provoz jen OK.

 30. Anonymous (neregistrovaný)

  Přetaktovat b to podle mě mělo jít stejně nebo podobně jako jiné OMAP procesory. Já jedu stabilně na 195@260 (Vario) a na výkonu je to znát. Nicméně někdy se „zamyslí“, což mě vede k myšlence, není-li problém někde jinde – malá paměť či práce s ní. Není tohle u WM6 vylepšeno?

 31. Anonymous (neregistrovaný)

  zdravím, mám Touch a chtěl bych do něj i navigaci. Prosím poraďte…

 32. Anonymous (neregistrovaný)

  Prosím o doplňujúcu ionformáciu – ako sa tu blokuje displej (key lock) proti nežiadúcemu „stlačeniu“ vo vrecku?

 33. klukzplakatu (neregistrovaný)

  Displej se zamkne buď krátkým zmáčknutím tlačítka pro zapnutí-vypnutí přístroje nebo volbou zámku v sekci spuštění.

 34. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj všem! Pro mne je to „láska na první pohled/dotek“ Už jsem pro něj byla téměř pevně rozhodnutá, jenže ukázkové fotky (resp. jejich kvalita) mě dost vyděsily – mám pocit, že i má stará N6230i s 1,3 MP fotí výrazně líp. Asi bude chyba spíš v HW než SW, že? = neřešitelná

 35. Anonymous (neregistrovaný)

  To jsme dva být lepší foťák – tak už ho mám doma….

 36. Anonymous (neregistrovaný)

  Existuje software na vylepseni fotek – je to poznat, ale zkratka – kde nic neni, ani smrt neber. Velka skoda.

 37. Anonymous (neregistrovaný)

  Čauec… Rozhoduju se mezi koupí MDA touch a MDA compact III… co je podle vás lepší?? prosím odpovwědi zasílejte na fsfd@seznam.cz předem díky

 38. Anonymous (neregistrovaný)

  Je možné vyhledávání jako např. u HTC MTeoR nebo HP 514 – tzn. T9, bez ohledu na pořadí slova v označení kontaktu? Nedaří se mi to u kontaktů s diakritikou. KMB

 39. Anonymous (neregistrovaný)

  Prosim Vas mam zaujem o kupu HTC TOUCH ale chcel by som doto GPS navigaciu prosim poradte ci je to mozne a aky soft budem potrebovat

 40. Anonymous (neregistrovaný)

  Mám Touch od T-mobilu a běhá mi na tom TOMTOM 6 bez problémů. Měl jsem dva roky MDA Compact a trochu jsem se bál rychlosti proc. a zatím je to v poho, nenarazil jsem na nic co by mě štvalo…. ba naopak jsem velice spokojen (zatím )

 41. Anonymous (neregistrovaný)

  Kvalita fotoaparátu mě vůbec netrápí. Pořádnou fotku s mobilem stejně ještě dlooooouho neuděláme,takže mě je uplně jedno, jak to fotí. Na focení je fotoaparát.Víc mě mrzí titěrná klávesnice na psaní,ale to asi vyřeším nějak SW.

 42. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobry den, prinasim nekolik poznatku ohledne TouchFlo:

  Neni to HW uprava, TouchFlo se da aplikovat na vsech PDA, porozhlednete se na xda-developers.com po vasem typu PDA a stahnete si nejakou z mnoha dostupnych WM6-Touch ROM. Display pro HTC Touch je sice lehce upraven co se tyce pouzitych materialu (tvrdi vyrobce), ale ve vysledku neni rozdil znatelny.
  Pouzivam HTC Prophet, coz je jiz starsi kousek, dokonce je myslim procesor nataktovany na 195MHz oproti 201 na Touchi, ale rychlost je vyborna, mnohem lepsi nez s WM5.

  Celkove revolucni rozhrani Touche spociva ve 2 zakladnich aplikacich: TouchFlo a Cube
  CUBE je ona znama kostka, ktera ma prinaset rychlejsi navigaci k casto spoustenym aplikacim, kontaktum atd. V podstate vec, kterou po 2 dnech nepouzijete nikdy jindy nez pri machrovani pred kamarady. Verte mi, tohle je fakt, nebot WM6 nabizi VELMI uzitecnou utilitku HTC Home primo na pracovni plose, se kterou je ovladani telefonu 100x rychlejsi, pohodlnejsi a uzitecnejsi nez s proklamovanou Cube. HTC se zkratka tentokrat pochlubilo a pridalo prilis mnoho novinek najednou, takze kvuli rychlosti jedne nebudete po case pouzivat efektnost druhe
  TOUCHFLO je naopak ono skutecne jadro vyuzitelnosti Touche – jedna se o scrollovani v dlouhych seznamech, kontaktech a zkratka vsem pouze za pomoci tahu prstu pres obrazovku, takze konecne nemusite vytahovat stylus jen kvuli titernemu posunovatku na kraji displaye Zvyknete si na to opravdu neuveritelne rychle a navrat zpet uz asi nikdo chtit podstoupit nebude.

 43. Anonymous (neregistrovaný)

  A jeste jedna vecicka:
  Na obrazcich nahore muzete videt HTC Home plug-in (ten novy obdelnik pres pul obrazovky s velkymi cislicemi casu) ve svem zakladnim provedeni, ktere nabizi 3 zalozky – Home (cas a zprávy), Weather a QuickLauncher. Tato trojkombinace, jak si zpetne uvedomuji nedokaze plne nahradit nabidku Cube, kde jsou krome QuickLauncheru jeste Kontakty a Prehravace. Proto se ve vetsine neoficialnich ROM uziva plugin s peti misto tri zalozek, ktere dodavaji na HTC Home Oblibene kontakty a Music player (prekvapive velmi kvalitni, z dilny HTC), takze Cube jiz neni potreba vubec. Ergonomie zarizeni s tim zvysuje o 200%

 44. Anonymous (neregistrovaný)

  dobrý den, máte nějaké zkušenosti z používáním tohoto přístroje se službou t mobile surf/mail a ebankou???

  děkuji k

 45. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  eBanka by mela fungovat (ale nemam moznost vyzkouset). Operu Mini a tarifni zvyhodneni Surf+ take pouzivam, a na Touchi je to bez problemu. Pouze – jak si muzete precist v recenzi, emulator Javy je trochu horsi, nez na jaky jsme byly zvykli u starsich modelu. Ale pouzitelne to je.

 46. Anonymous (neregistrovaný)

  Taky přidám pár slov k TouchFLO. Opravdu rozliší dotyk palce a stylu. Např. právě při rolování v dlouhém seznamu při dotyku palce seznam posouvá, kdežto při dotyku stylu označí vybraný kontakt, případně ho rozklikne. Věc celkem užitečná, ale spíš pro větší prsty.Já mám prsty hubené, čili nebyl problém na klasických displejích ani s křížkem. Větší problém je s tím, že při posunu prstem je potřeba vynaložit na displej mnohem větší tlak. Stejně tak na stylus. Displej reaguje mnohem tvrdšeji kvůli ochranné vrstvě.A další věc je,že jakmile se dotknete palce displejem, okamžitě je tam otisk pro daktiloskopy,případně po tažení palcem po displeji je šmouha jeden palec široká. Trošku to řeší ochraná folie z balení, ale spíš tím způsobem,že šmouhy jsou na ní, a ne přímo na displeji Jinak velice povedená mašinka, a woknouse 06 tam opravdu mají své místo a stojí za to je pořídit od 05.

 47. Anonymous (neregistrovaný)

  čaute všeci, mam dvě otázky. 1.je manuál v češtině nebo v anglině? a za 2. jak je to s mobilní zábavou?. . . . .no když máte v práci hodinu volna tak se to docela hodí . . .. dik

 48. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Displej by se vlnit neměl, asi bych telefon reklamoval. Manuál by měl být v balení český. Se zábavou je to celkem dost otevřené – existují stovky her a různých aplikací, stačí si jen vybrat

 49. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim – chtel bych se zeotat na moznost otoceni zobrazeni displeje, napr. pro navigaci. Podporuje tento pristroj…? Pokud ne, jak funguje navigace „na vysku“? Je pouzitelna…? Diky.

 50. Anonymous (neregistrovaný)

  zdravím všechny,mám dotaz nevíte někdo jestli podporuje 4GB trasflash karty??? díky za odpověď

 51. Anonymous (neregistrovaný)

  Zajimalo by me, jestlli umi pri psani sms rozpoznavani napsaneho pisma jako napr. SE w950i, nebo se pise jen prostrednictvim virtualni klavesnice.

 52. Anonymous (neregistrovaný)

  rozpoznani pisma bohuzel nema..byl jsem pro nej dost nadchnut ale mel jsem ho na otestovani a zklamala me prave absence rozpoznani pisma a dale priserny fotoaparat..

 53. Anonymous (neregistrovaný)

  Můj to dělá taky. Je to normální projev tlaku na displey. Akorát je to u „kocky“ vidět díky rovnoměrě zbarvenému pozadí lépe než jinde.

 54. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím, měl bych taky dotaz k navigaci. Většina navigačních SW se teď prodává na mini SD kartách. Dá se pak ten který SW bez problémů přehrát (třeba přes USB kabel) na micro SD kartu v Touchi? Bude to pak fungovat bez problémů? Máte s tím někdo už přímou zkušenost?

 55. Anonymous (neregistrovaný)

  HELP! na mikroSD sem prehral TOMTOM6 a hla i mi po spusteni ze nenalezl zadne mapy- a ende. Nevite někdo co s tim? A taky- jak poznam ktery zarizeni z myho seznamu BT jsou aktualne pripojeny? Moc diky

 56. Anonymous (neregistrovaný)

  zdravim mam dotaz da se na tom nastavit tapeta na displeji?? nebo jakekoliv animace jako treba sporic ??,

 57. Anonymous (neregistrovaný)

  ahoj lidi uvazuju o koupi tohoto telefonu ale mam jednu otazku, pri jakych aplikacich se pouziva internet….zajima me jestlli internet je potreba jen pri emailu a exploreru nebo jestli internet se vyuziva i nekde jinde nechtel bych si ho koupit a pak jen platit za net ikdyz sem gho nepouzil dekuju za odpoved jestli me nekdo chape

 58. Anonymous (neregistrovaný)

  Cafko… neviem ci som tak lama alebo sa neda nastavit vlastna melodia ako budik, lebo tie pi*ovinky co su tam ma vobec nezobudi…. a este jedno minus: ked mate displej nastaveny na sirku tak ta kocka (pre tych co nevedia slovenky krychle) nefunguje….

 59. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim…
  Mel bych otazecku… Je mozne tam nejakym zpusobem pripojit jack 3,5(misto sluchatek)? Docela rad bych to vyuzil v aute do radia misto mp3 prehravace

 60. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  ano, existuje redukce z extUSB na 3,5mm jack (viz forum)

 61. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím, už tu ten dotaz jednou zazněl, ale zůstal bohužel bez odpovědi: Jak je to s používáním SKYPe, nebo jiných VOIP komunikátorů? funguje to, co je předinstalováno? a popřípadě vaše zkušenosti… Díky za odpověď…. Georgino

 62. Anonymous (neregistrovaný)

  zdravim uživatele uvažuji o koupi jen se chci zeptat jestli se daj použít bezdrátová sluchátka dík za odpoveď

 63. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Jasne, bezdratova Bluetooth A2DP sluchatka by mela chodit bez problemu

 64. Anonymous (neregistrovaný)

  Přístroj mám cca měsíc, před tím jsem měl MDA CompactI a můžu s jistotou říct,že Touch je super, jen musím vychytat nejasnosti ohledně paměti, pořád mě to upozorňuje, že je plná paměť a to jsem pouze instaloval tomtom a to na kartu,tak nevím co s tím, u Copmactu se dalo listou posunovat prostor pro pamet a uložiště, tak kdyby někdo věděl,jak na to, byl rád za každou radu.
  Navigace na něm funguje skvěle,bál jsem se 200Mhz procesoru,ale zvládá vše perfektně, můžu jen doporučit. S pozdravem Jirka

 65. Anonymous (neregistrovaný)

  mám otázku

  před pár dnima sem si koupil htc touch ale chci se zeptat jak stáhnu videa do pc aby se dali přehrávat??

  Předem děkuji

  a ještě něco jak dlouho by měla vydržet baterie při normálním používáním?

 66. Anonymous (neregistrovaný)

  pomooooc prosim muj htc touch je zablokovany sviti jen logo windows mobile vubec nevim co stim prosim vas pomozte !! dekuji!!!!

 67. Anonymous (neregistrovaný)

  Cau chtel bych se zeptat jestli jdou na tom hrat nejake hry kdyz to nema klavesnici????

 68. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Hry: Ano, hry na tom jdou hrát celkem bez problémů, většina se stejně ovládá přes dotykový displej

  Zaseklý Touch: Udělej manuální hard reset – drž současně červené a zelené sluchátko a do toho proveď stylusem softwarový restart.

 69. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim, jak to tu procitam, tak zjistuji, ze jsem asi jediny, co ma problem s fotoaparatem, kdyz ho zapnu,displej zezelena, a nejde to nijak odstranit. poradite nekdo prosim

 70. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím všechny.V recenzi je samotná kvalita hovoru hodnocena poměrně negativně,navíc s vedlejším problémem ztrácení hovoru..Vzhledem k pracovnímu prostředí je pro mne kvalita hovoru poměrně zásadní.Žadám o zkušenosti uživatelů.Díky.

 71. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim vsechny, pred par dny jsem si ho taky koupila a jsem spokojena, mam jen jeden problem, nedari se mi instalovat SW z prilozeneho CD, hlasi mi to pristup odepren a error, ActiveSync sel v pohode. A u nekterych aplikaci (SPB) se nedari taky instalace – pise to, ze nelze vytvorit instalacni slozku, nechapu to…Zkousela jsem to ruzne i na jinem PC a nic…Prosim o radu.
  Dekuji ;o)

 72. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobrý den,
  ctěl bych se zeptat jestli se na nem daji davat tapety na pozadi?? A jestli je mozna zmena vzhledu.
  Predem dekuji za odpoved.

 73. Anonymous (neregistrovaný)

  Mám ho měsíc a zatím žádné problémy při telefonování nebyly. Hlasitost mám 50-60% a v pohodě.
  K tomu zelenému foťáku. Neví, jestli je zelený celý displej nebo jen náhled fotky. Pokud je to náhled, zkontrolovat nastavení vyvázení bílé (zapnout auto).

 74. Anonymous (neregistrovaný)

  K dotazu 6.října 2007 – MSN jsem nainstalovaný nenašel, T-mobil ho asi preventivně vykuchal, aby někdo nekomunikoval zadarmo.
  Skype stažený z ofic. stránek běží bez problému.
  Mám dotaz. Zkoušel jste někdo SD kartu microSDHC?

 75. Anonymous (neregistrovaný)

  Ten procesor je neštěstí, je to jako šněk, ovládání tím novým systémem nic moc

 76. Anonymous (neregistrovaný)

  Chtěl bych se zeptat majitelů Touche, jaké máte zkušenosti s procesorem ohledně rychlosti, byl bych rád, kdybyste mi napsali svoje postřehy..díky za odpovědi…názor podemnou neberu vážně

 77. Anonymous (neregistrovaný)

  Na náročnější úkoly je asi lepší si pár tisíců připlatit. Na běžné věci (telefon, úkoly, poznámky, MP3,4)to normálnímu uživateli stačí.

 78. Anonymous (neregistrovaný)

  Poridil jsem si touch, kde se da stahnout skype. Z oficialnich stranek mi to nejede. Dik bazmir@seznam.cz

 79. Anonymous (neregistrovaný)

  zdravím všechny, byl by někdo ochoten mi poslat nebo vypálit instalační cd get started,bohužel nemám ani jedno cd a nemám se jak spojit s PC,nebo máte jinačí nápad jak se spojit? můj email je dalikdojeb@seznam.cz díky za rady

 80. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Pro spojeni s PC staci, kdyz si tady z Download sekce stahnes posledni verzi ActiveSyncu (anebo z webu Microsoftu Device center, pokud pouzivas Vistu), a je po problemu ;o)

 81. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím, rád by se optal, zda má Touch opakovaný budík. Děkuji p.

 82. Anonymous (neregistrovaný)

  Je mi jasné,že je na tomto mobilním telefonu internet…moje otázka:Je možné stáhnout si icq a psat z mobilniho telefonu htc touch stejne jako napr.:pocitac,notebook apod.?

 83. Anonymous (neregistrovaný)

  MDA touch opakovaný budík má

 84. Anonymous (neregistrovaný)

  Jak jsem psal níže, měl jsem z 200Mhz strach,ale navigace tomtom, a běžné věci, instalace apod. fungují normálně, nepociťuji rozdíl v rychlosti mezi Touch a co ještě mám MDA Compact I kde je 416Mhz, co mi ale dost chybí je lišta na ovládání paměti jako u MDA Compact, jinak Touch je super.
  Zdravim Jirka

 85. Anonymous (neregistrovaný)

  ICQ funguje normálně, jako na PC
  ….Jirka

 86. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím, a protože su blbý tak ještě jednou – funguje budík i při vypnutém telefonu? Ď.

 87. Anonymous (neregistrovaný)

  ahoj prosim cas je HTC touch cesky????? nebo je menu atd v Anglictine????

 88. Anonymous (neregistrovaný)

  prosím,prosím mám tento krásný a chytrý telefon ¨, mám i navigaci tomtom a nejde mi rozbalit proste nejde neví někdo jak na to?????? moc děkuji

 89. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Budík při vypnutém telefonu (nemám teď na mysli jen GSM modul) nezvoní. Tohle WM neumějí.

  Touch prodávaný v českých e-shopech a u našich operátorů je kompletně lokalizován do češtiny.

 90. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobrý den všichni, v sobotu jsem se do tohodle HTCčka zamiloval, tři dny jsem si schválně doma zapomínal kartu abych si ho nemohl koupit, ale dnes už to asi nevydržím… včera jsem jel asi hodinu do hornbachu a celou dobu sem si pročítal recenci a komentáře, znám to i po zpátku. Zajímá mě jen jedna věc a to je ta fullscrenn klavesnice od sunnysoftu, mohl by mi někdo poradit, kde ji přesně najít, případně další vychytávky? co se týče instalace tomtoma, kdo to neumí, mohu na meil poslat manuál

 91. Anonymous (neregistrovaný)

  předchozích pár řádků jsem psal já…. pane Hrma, stojí ten mazlik za koupení? měl jsem dřív SE 910i a byl jsem s ním naprosto spokojený, jen ta váha a rozměry mě vadili, proto jsem se ho také zbavil, ted fakt hodně hodně přemýšlím o koupit tohoto HTCčka… díky za info

 92. Anonymous (neregistrovaný)

  Pan Hrma, mohli by ste pridat k vasim fotkam zobrazujucich velkost aj nejaky predmet na porovnanie? Plechovka 0.33L alebo krabicka cigariet, co by urobilo vela pre predstavu o velkosti a mohutnosti prezentovaneho zariadenia. Clovek nema obraz aku velku a silnu mate ruku.
  Fotografie, co robite obsahuju velku pasivnu cast-ram pozadia a casto len maly predemet(PDA) v strede.
  Neberte to prosim ako kritiku, len drobny komentar vylepsenia. Vase recenziu su velmi naucne, prehladne a uzitocne pre urobenie rozhodnutia.

 93. Anonymous (neregistrovaný)

  měl jsem ho už několikrát v ruce a je fakt uzoučkej 14mm je pohoda, takže skoro polovina krabičky od cigaret, to můžu napsat s klidem na duši, protože sem kuřák a taky sem to srovnával..

 94. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Děkuji za připomínky k fotografiím, zítra mi konečně dorazí nový fotoaparát, tak věřím, že v dalších recenzích již budou fotky daleko kvalitnější a určitě to s něčím srovnám

 95. Anonymous (neregistrovaný)

  ahoj,chtel jsme se zeptat jak je to s videi? daji se prehravat filmy??????dekuju

 96. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj lidi mám telefon Thouch Flo htc ale také s ním mám problémy a a t takové že se mi zamkl a nejde mi otevřít abych s ním mohl pracovat je tu nějaká možnost ajk to provést? Děkuji vám..

 97. Anonymous (neregistrovaný)

  čtu že má nějakou ochrannou fólii? To je tam nalepená proti poškrábání i během ovládání? Jaká je dodolnost displeje proti poškození?

 98. Anonymous (neregistrovaný)

  Vážení, poraďte mi někdo. Nemohu MDA Touch připojit k počítači tak, aby mi fungovala synchronizace. Jediné, co jsem zatím docílil byla možnost prohlížet počítač z MDA, ale musel jsem vždy povolit každý adresář. Obráceně, abych mohl z počítače na MDA to nejde a nejde.

 99. Anonymous (neregistrovaný)

  Omlouvám se, ale ve svém předchozím příspěvku jsem ani jednou nezmínil, že jde o připojení prostřednictvím Bluetooth. Přes kabel to jde.

 100. Anonymous (neregistrovaný)

  Ještě k tomu připojení prostřednictvím bluetooth. Dneska se to rozběhlo ani nevím, co jsem vlastně udělal.

 101. Anonymous (neregistrovaný)

  zdravím! nevíte někdo, jak zprovoznit ebanku? totiž, aplikace funguje, dokonce mi chodí zprávy o změně stavu účtu, ale nedostanu se k žádnému autentizačnímu kodu. Takže vlastně nemůžu pracovat s účtem. Z banky zprávy odcházejí, a na jiném telefonu to pořád funguje bez chyby, musí to tedy být v telefonu. Máte s tím někdo zkušenosti?

 102. Anonymous (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě jak na tom jedou videa? Jestli je to tak stupidní že video není přes celý display, ale jenom malé okýnko kdesi uprostřed i když velikost videa je 240×320. Tohle mě štvalo třeba u některých i novějších Sony Ericsonů, nebo jiných mobilů. No zkrátka se ptám, jestli lze video přepnout na plnou velikost displeye.

 103. Anonymous (neregistrovaný)

  nevite nekdo jak se tam da prestavit jazyk, treba anglictinu nebo cestinu, dostal sem ho ale je v rustine, fotr ho koupil na sluzebce…..

 104. Anonymous (neregistrovaný)

  Pro pána níže. Zkoušel jsem nahrát video a pak ho přehrát. Lze ho roztáhnout skoro na celou obrazovku. Jinak ale kvalita foťáku je ve srovnání s mým předchozím SE D750 dost(hodně) pozadu.

 105. Anonymous (neregistrovaný)

  Nemáte někdo podobné zkušenosti? Při telefonování mi dost lidí říkalo, že mě špatně slyší. Reklamoval jsem to, ale servis údajně nic nezjistil. Pikantní bylo, že mi někdo telefonoval na náhradní starou Nokii, špatně jsem mu rozuměl. Ukázalo se, že mi volali z T-mobile, že mám mobil zpět ze servisu a že je mobil v pořádku. Bylo to zkreslení, jako by někdo volal z míst se špatným signálem. Samozřejmě při zkoušce potom v prodejně se to neprojevilo, takže jsem si ho musel vzít zpět.

 106. Anonymous (neregistrovaný)

  Opět nemohu připojit Touch k počítači prostřednictvím Bluetooth. Vyzkoušel jsem všechno možné, ale bez úspěchu. Nevíte někdo v čem by mohl být „fígl“?

 107. Anonymous (neregistrovaný)

  a mas v Bluetooth pridany virtualni COM port ? me to taky neslo pak sem nasel navod musis u pc i v htc daneho prpojeni vytvorit comport

 108. Anonymous (neregistrovaný)

  Díky za rady se synchronizací s PC pomocí Bluetooth. Bohužel jsem už všechno, co je na odkazu uvedeno vyzkoušel. Nic! U T-mobile mi radili, abych na počítači odinstaloval ActiveSync a znovu nainstaloval. Právě mám Touch v reklamaci, protože se na displeji objevuje tmavý flek. Až ho dostanu zpět vyzkouším a budu informovat.

 109. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj. Mám Touch od T-Mobile. Používám ho už dva měsíce a baterie mi vydrží jenom den. Nemám pocit, že bych ho nějak přetěžoval. I když je BT i wifi vypnuté, po dni se odporoučí. Nemůže to být HW závada? Všude chválí dlouhou výdrž. Mám tu verzi 128/256 MB. Díky za rady

 110. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahojda mam htc touch a parrot 3200ls nevi nekdo jak z htc vyjmout logo operatora aby se mi na parrotu nezobrazovalo to logo a nerusilo tak obrazek parrotu ? diky moc za radu

 111. Anonymous (neregistrovaný)

  AHOJ LIDI Docela se tu přiučím ale pri spusteni Skype se mi objevi : Coudn´t find all the necessary files to start Skype. Please try to install Skype again. Nevite co to po me chce? Diky „Spacirv“

 112. Anonymous (neregistrovaný)

  dík ale to jsem zkoušel asi 100x. instaloval jsem ho do karty i do paměti a všechny možné i nemožné varianty a furt nic.

 113. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  A zkousel si ze stranek Skype stahnout LowCPU verzi pro Pocket PC s Windows Mobile? Jinak pokud ani ta nepojede, tak Hard reset a zkusit instalaci znova.

 114. Anonymous (neregistrovaný)

  Tak teď už mi skype funguje jedna báseň děkuji moc !!! Takhle jsem si to představoval. Super. Ještě jednou dík.

 115. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim chtěl jsem se zeptat, jestli jde dokoupit silnější baterka? Nebo jestli si myslíte, že tahle postačuj? díky

 116. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím všechny,prosím Vás lidi nevíte jak bych mohl ještě nějak synchronizovat ,abych si mohl kopírovat do telefonku nějaké prográmky či jiné věcy?pomocí originálního software mi to nejde i jsem si zkoušel stahnout jiný ale marně nevím jak dál a proto se obracím na Vás díky moc

 117. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Nainstaluj si Microsoft ActiveSync 4.5 (pokud máš XPčka nebo 2000), nebo Windows Mobile device center (pokud máš Vistu), pak ti to půjde bez problémů.

 118. Anonymous (neregistrovaný)

  tak mě nejde spustit to instalační cd v počítači… hlásí mi to že nemám Adobe Flash player 8 a at si ho stáhnu z odkazu , když to stáhnu a nainstaluju tak to dělá to samé… máte s tím někdo nějakou skušenost:

  Jinak super fuulscreenová klávesnice (lepší než na Ifounu je zde: http://resco.net/pocketpc/keyboard/downloads.asp

 119. Anonymous (neregistrovaný)

  Mám otázku ohledn toho mobilu HTC TOUCH (MDA TOUCH) jestlimá klávesnici jako výsuvnou né na dotykovém displeji.. Nevíte někdo prosím?

 120. olda (neregistrovaný)

  Ne HTC Touch nemá žádnou výsuvnou klávesnici,tu má HTC Touch Dual ale ten zase přišel o wifi.Ahoj Olda

 121. Anonymous (neregistrovaný)

  Prosím poraďte jak uložit, nainstalovat a spustit programy jako např. JIMM , ICQ nebo skype. Nedaří se mi to. Dám to do nějaké složky ale nevím co pak se ZIPEM atd. Super přístroj jen se ještě naučit to porádně ovládat. MOC DĚKUJI

 122. Anonymous (neregistrovaný)

  A mám ještě jeden dotaz.Nejdou mi kopírovat zoubory z mikroSD karty umístěné v telefonu.Poraďtě prosím jak přesunou uložené fotografie do PC Děkuji.

 123. Anonymous (neregistrovaný)

  Prosím nejede mi skype na HTC Touch Pro Raphael můžete mi napsat jake skype tam nainstalovat dík moc xextreme@xextreme.cz

 124. Anonymous (neregistrovaný)

  Chtěl bych se zeptat jetli to jde i jako modem pro jina zarizeni nekde jsem slysel ze jo.
  Děkuji

 125. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Ano, HTC Touch lze, stejně jako jiné WM komunikátory, použít jako modem k PC. V zařízení pro to připravena aplikace Internet sharing (Sdílení internetu). Stačí mít v telefonu správně nastavené APN, pak spustit sdílení, vybrat zda chcete modem připojit přes USB nebo Bluetooth, připojit k PC a je to. Více jsem o tom psal ve fóru…

 126. Anonymous (neregistrovaný)

  Děkuji a ještě jeden malý dotaz jdou tam i microsdhc karty ktere maji vice nez 8GB? N2kde jsem četl že tam nejdou karty ktere maji vice nez 4GB.

 127. Anonymous (neregistrovaný)

  kurna fakt gooooooooooood ten chci lepsi jak iphone

 128. Anonymous (neregistrovaný)

  To je cdma neo gsm a jakej v tom je rozdíl?
  Děkuji

 129. Anonymous (neregistrovaný)

  Já mám 8GB a funguje bez problémů, s větší kapacitou však nemám zkušenost.

 130. Anonymous (neregistrovaný)

  Měla bych dotaz. Neví někdo jak vypnout našeptávač při psaní sms? je to vážně k zešílení a když ho klasicky vypnu v nastavení tak to není nic platné. Přemýšlela jsem, jestli problém není mezi přístrojem a podlahou, ale nejsem jediná

 131. Anonymous (neregistrovaný)

  Aha, tak jsem na to přišla, omlouvám se, problém byl skutečně mezi přístrojem a podlahou a to ne jen jednou :D

 132. Dohny (neregistrovaný)

  Zdravím, rád bych se zeptal, jestli nevíte jak je to ohledně toho upragu na touchFlo II, jestli se dá někde stáhnout nebo ne. Děkuji

 133. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Dohny: Oficiální ROM s novou verzí TouchFLO není, takže jedině nahrát neoficiální ROM z Xda-developers fóra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *