Domů » Bleskovky » HTC Tiara: První telefon s Windows Phone 8 GDR2? (spekulace)

HTC Tiara: První telefon s Windows Phone 8 GDR2? (spekulace)

Na serveru UnwiredView se objevila zpráva týkající se údajně připravovaného smartphonu od HTC s kódovým označením Tiara. Ten bude se svým 1,2Ghz dvoujádrovým procesorem, 1 GB RAM, WVGA displejem a 8 GB vnitřní paměti mířit někam do střední třídy na průměrně náročné zákazníky, přesto se na něm ale dá nalézt jedna zajímavost.

 

Telefon HTC Tiara, který se hardwarovou výbavou nápadně podobá již prodávanému HTC One SV s Androidem 4.0, má být totiž už z výroby vybaven operačním systémem Windows Phone 8 ve verzi GDR2. General Distribution Release 2, jak zní její celý název, má být po Porticu už druhá významná aktualizace, které bychom se měli na svých okenatých smartphonech nové generace dočkat. Microsoft je totiž plánuje místo velkých balíků uvolňovat v menších a hlavně častějších dávkách, a to minimálně až do uvolnění očekávané verze s kódovým označením Blue.

Zatím sice není jasné, jaké funkce či opravy má GDR2 přinést, pravděpodobně to ale velice brzy zjistíme. HTC Tiara se má totiž na pulty prvních obchodů dostat už v průběhu května tohoto roku.

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. Btw. HTC na MWC je jedno velke zklamani….

  • Tony (neregistrovaný)

   Apple sa radšej ani nezapajá, že?? A HTC One je na MWC dosť obľúbený model.

  • Jestli je od teď HTC=One, tak ok, ale nemyslím, že by nasadili styl jednoho modelu.

  • Jony (neregistrovaný)

   Prečo by sa apple mal?

  • Tony (neregistrovaný)

   aspoň vystavovať iPhone/iPad by mohol.

   UNI: Ďalšie modely ako sú M4 a G2 by mali byť neskôr predstavené.

  • pavel (neregistrovaný)

   Tak jestli budou představeny další modely to se neví … na konkurenčním webu se píše že HTC ONe by měl být letos jediný mobil s androidem, ale nějak se mi to nezdá … jakmile začne samsung chrlit Galaxy s IV klony, myslím že něco představí i HTC. Zůstat letos u jednoho kusu mobilu a to ještě za cca 15 000 a výše by byla sebevražda …

  • Tony (neregistrovaný)

   Tam sa to myslí na vlajkové lode a aj zástupca HTC v Česku potvrdil, že HTC pripravuje zariadenia do strednej triedy a najnižšej triedy.

 2. Není jedno, zda bude mít takovou či makovou verzi? Důležité snad je, aby se tato verze dostala na všechny WP8 telefony (to MS slíbil) a aby to netrvalo sto let (je to MS, tak uvidíme…)

 3. VNavratil (neregistrovaný)

  Nemám teď moc přehled, ale v čem se tohle liší od 8X, popř. od jiných HTC WP telefonů? Na první pohled mi to příjde totožný

  • Vzhledem k tomu HTC 8x je to docela dobrá otázka. :) Takhle na pohled je rozdílů minimum. Asi půjde v posledku o model, který do budoucna bude konkurovat Lumii 820 a 720. Ergo vedle té menší vnitřní paměti (8x má 16GB) bych čekal i nižší rozlišení displeje a nějaké ty další drobnosti (horší přední fotoaparát, konstrukce atp.).

  • Miroslav Havlíček

   Nižší rozlišení displeje, menší vnitřní paměť, zatím žádná zmínka o LTE nebo NFC, možná i laciněji řešená konstrukce. Bude to něco mezi 8S a 8X.

  • Tony (neregistrovaný)

   Bude to rovnaké ako One SV len s WP a ten má aj NFC.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).