HTC Tiara: První telefon s Windows Phone 8 GDR2? (spekulace)

Na serveru UnwiredView se objevila zpráva týkající se údajně připravovaného smartphonu od HTC s kódovým označením Tiara. Ten bude se svým 1,2Ghz dvoujádrovým procesorem, 1 GB RAM, WVGA displejem a 8 GB vnitřní paměti mířit někam do střední třídy na průměrně náročné zákazníky, přesto se na něm ale dá nalézt jedna zajímavost.

 

Telefon HTC Tiara, který se hardwarovou výbavou nápadně podobá již prodávanému HTC One SV s Androidem 4.0, má být totiž už z výroby vybaven operačním systémem Windows Phone 8 ve verzi GDR2. General Distribution Release 2, jak zní její celý název, má být po Porticu už druhá významná aktualizace, které bychom se měli na svých okenatých smartphonech nové generace dočkat. Microsoft je totiž plánuje místo velkých balíků uvolňovat v menších a hlavně častějších dávkách, a to minimálně až do uvolnění očekávané verze s kódovým označením Blue.

Zatím sice není jasné, jaké funkce či opravy má GDR2 přinést, pravděpodobně to ale velice brzy zjistíme. HTC Tiara se má totiž na pulty prvních obchodů dostat už v průběhu května tohoto roku.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku