Domů » Bleskovky » HTC si udržuje mírný zisk a očekává další růst podpořený prodejem vlajkového modelu One M9

HTC si udržuje mírný zisk a očekává další růst podpořený prodejem vlajkového modelu One M9

I když se společnosti HTC v loňském roce podařila finanční stabilizace, odnesl to její generální ředitel Peter Chou, který byl před měsícem nahrazen bývalou předsedkyní Cher Wang. I přes „královskou rošádu“ skončila tchajwanská firma v prvním čtvrtletí letošního roku opět v zisku, byť velmi hubeném.

  

HTC utržilo 1,36 miliard dolarů, z toho čistý zisk je 11,8 milionů dolarů. Ve srovnání s minulým čtvrtletím se jedná o mírný pokles, což je vzhledem k vánočním svátkům poměrně logické, v porovnání se stejným obdobím v loňském roce se jedná o velké zlepšení, neboť tehdy HTC skončilo v čisté ztrátě 66 milionů dolarů. V aktuálním čtvrtletí očekává HTC lepší tržby na úrovni 1,5 – 1,67 miliard dolarů, pomoci má především nová vlajková loď One M9 (recenze) a M9+ na asijském trhu. V konkurenci Samsungu Galaxy S6 (edge) nebo LG G4 to však nebude mít vůbec lehké. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).