Domů » Bleskovky » HTC si letos věří: M10 má dostat přesvědčivý fotoaparát, chytré hodinky zase změní odvětví

HTC si letos věří: M10 má dostat přesvědčivý fotoaparát, chytré hodinky zase změní odvětví

Někteří výrobci představili své letošní top modely na veletrhu MWC, na některé musíme ještě počkat. Jedním z nich je i společnost HTC, která do Barcelony přivezla trio smartphonů řady Desire, avšak příchod její vlajkové lodě je naplánován na jindy, údajně na 11. dubna. Tchajwanský výrobce začíná pomalu svoji chystanou novinku propagovat na Twitteru.

Hashtag #powerof10 dává tušit, že k žádné revoluční změně pojmenování zřejmě nedojde, a že patrně dostane logické jméno navazující na své předchůdce – HTC One M10. Finanční ředitel HTC Chialin Chang v rozhovoru pro CNet v rámci veletrhu MWC prozradil, že novinka dostane velmi, velmi, velmi přesvědčivý fotoaparát; a to především poté, co viděl výsledky svých nejnovějších konkurentů – Samsungu Galaxy S7 a LG G5.

one-m10-back_story

Podle předchozích spekulací má HTC One M10 dostat fotoaparát s velkým čipem o rozlišení 12 Mpx, fázovou detekcí, laserovým ostřením a optickou stabilizací. Podle leakera @LlabTooFeR se máme těšit na tři paměťové varianty – 16, 32 a 64 GB, jejich dostupnost však bude vázána na vybrané trhy.

Hodinky, které převrátí odvětví vzhůru nohama?

Kromě nové vlajkové lodě se HTC zřejmě chystá promluvit i do oblasti nositelné elektroniky. Ředitelka Cher Wang na veletrhu MWC prozradila, že jakmile HTC představí chytré hodinky, otočí celý průmysl vzhůru nohama. Podle finančního ředitele Changa však musí tchajwanská firma nejprve vymyslet, jak budou její hodinky spolupracovat s ostatními produkty značky. Snad to HTC stihne ještě letos.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments