Domů » Bleskovky » HTC si letos věří: M10 má dostat přesvědčivý fotoaparát, chytré hodinky zase změní odvětví

HTC si letos věří: M10 má dostat přesvědčivý fotoaparát, chytré hodinky zase změní odvětví

Někteří výrobci představili své letošní top modely na veletrhu MWC, na některé musíme ještě počkat. Jedním z nich je i společnost HTC, která do Barcelony přivezla trio smartphonů řady Desire, avšak příchod její vlajkové lodě je naplánován na jindy, údajně na 11. dubna. Tchajwanský výrobce začíná pomalu svoji chystanou novinku propagovat na Twitteru.

Hashtag #powerof10 dává tušit, že k žádné revoluční změně pojmenování zřejmě nedojde, a že patrně dostane logické jméno navazující na své předchůdce – HTC One M10. Finanční ředitel HTC Chialin Chang v rozhovoru pro CNet v rámci veletrhu MWC prozradil, že novinka dostane velmi, velmi, velmi přesvědčivý fotoaparát; a to především poté, co viděl výsledky svých nejnovějších konkurentů – Samsungu Galaxy S7 a LG G5.

one-m10-back_story

Podle předchozích spekulací má HTC One M10 dostat fotoaparát s velkým čipem o rozlišení 12 Mpx, fázovou detekcí, laserovým ostřením a optickou stabilizací. Podle leakera @LlabTooFeR se máme těšit na tři paměťové varianty – 16, 32 a 64 GB, jejich dostupnost však bude vázána na vybrané trhy.

Hodinky, které převrátí odvětví vzhůru nohama?

Kromě nové vlajkové lodě se HTC zřejmě chystá promluvit i do oblasti nositelné elektroniky. Ředitelka Cher Wang na veletrhu MWC prozradila, že jakmile HTC představí chytré hodinky, otočí celý průmysl vzhůru nohama. Podle finančního ředitele Changa však musí tchajwanská firma nejprve vymyslet, jak budou její hodinky spolupracovat s ostatními produkty značky. Snad to HTC stihne ještě letos.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Martin (neregistrovaný)

    Snad jim to vyjde HTC one m9 se mi moc líbila tak doufám že m10 bude ještě lepší. 2016 podle mě bude velice zajímavá sezona zajímavé one x9 a dobře vypadající modely řady desire (530, 630, 825) a ještě k tomu povedený telefon vyšší střední třídy one a9 ( za mě jeden z nejlepších tel. ve své kategorii). No těšme se.

    • htcjirka

      Kdepak, HTC už opravdu mele z posledního a upadá už několik let a patří mezi to horší, co člověk dnes muže koupit.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *