HTC Sense 5.0: První obrázky z nové verze uživatelského prostředí

Nazývat nadstavbu HTC Sense velmi oblíbenou by byla lež. Má své příznivce a stále také i dostatek odpůrců. Nejedná se rozhodně o nic strašného, zejména poslední verze 4.0+ už je velmi slušně použitelná, zůstávají ale problémy, jako třeba hardwarová náročnost, velká hromada bloatwaru a pak drobnosti jako absence přepínačů v notifikační liště. Aby tchaj-wanský výrobce šel s dobou, je ale potřeba software stále vylepšovat. Jak se zdá, nová verze s pořadovým číslem 5.0 však nemusí být daleko. Na internetu se nyní objevily obrázky, na nichž je zachycena nová klávesnice a číselník.

    

Podle dosavadních informací by prvním přístrojem s novým Sense měla být budoucí vlajková loď HTC M7. Nová verze nadstavby by měla přinést kompletní přepracování vzhledové stránky směrem k jednoduchosti a čistotě a pravděpodobně také vylepšení, jako právě například přepínače v horní liště. Inovovaná by měla být i odemykací obrazovka, která však i nyní je velmi dobře použitelná. Nižšího obsahu bloatwaru se pravděpodobně nedočkáme, jelikož se jedná o jeden ze zdrojů příjmů pro výrobce. Otazník poté visí nad hardwarovou náročností, u níž se ale dá předpokládat podobnost s verzí dnešní. Představení bychom se měli dočkat na veletrhu CES a pokud ne tam, tak MWC je téměř jistota.

Zdroje: 12

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku