HTC se prý chce vrátit k tabletům: Na příští rok chystá dva modely s Windows RT

Každý, kdo sleduje svět mobilních telefonů a tabletů, si jistě vzpomíná na nástup prvního HTC tabletu běžícího na operačním systému Android. S názvem Flyer a sedmi palci se snažil protlačit mezi ostatní zařízení na trhu, což se nakonec dvakrát nepovedlo. Následně se pánoval příchod hned několika nástupců, mezi něž patřil Quattro, Puccini, Vertex a nakonec Flyer 2. Ani jeden se však neobjevil jinde než v různých spekulativních novinkách a vypadalo to s HTC divizí zaměřenou na tablety bledě. Nyní však HTC chystá druhý start na tomto poli.

Hlavní změnou je bezesporu přechod od Androidu k Windows RT. Tchaj-wanská společnost totiž s vysokou pravděpodobností pracuje na dvou tabletech, jež by měly přístí rok přiletět na mezinárodní trh. Konkrétně se jedná o dvě zařízení běžící na Windows RT, přičemž jedno by přišlo se 7palcovou a druhé s 12palcovou úhlopříčkou.

Všechny tyto spekulace vyházejí z informací serveru Bloomberg, kažodpádně stejně jako Nokia se ani HTC nehodlá k možnému vývoji svých Windows RT tabletů jakkoliv vyjadřovat. S určitostí tedy vše budeme vědět na některém ze dvou nadcházejících veletrhů, a to na CES (leden) či MWC (únor).

Zdroj

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku