HTC se přestává dařit, zisky poklesly o 79 procent

Společnost HTC a její produkty ve své době patřily mezi absolutní špičku na trhu s mobilními zařízeními. V posledních letech však tchajwanská hvězda přestala zářit tak jasným světlem a bylo tedy otázkou času, kdy se to výrazněji projeví i na finančním růstu. Nedávno zveřejněné výsledky o hospodaření společnosti k této situaci hovoří naprosto jasně. Za poslední čtvrtletí letošního roku čistý zisk společnosti činil 133 milionů amerických dolarů, což meziročně znamenalo pokles o neuvěřitelných 79 procent. Pro ještě lepší představu je vhodné dodat, že ve druhém čtvrtletí roku 2012 vykázala celá společnost zisk 252 milionů USD.

Z toho je jasně patrné, z jak prudkého kopce se nyní HTC řítí. Její letošní produkty v čele s vlajkovou lodí One X (recenze) zcela jistě nezaujaly uživatele tak, jak by si vedení společnosti představovalo. Očividně nepomohlo ani plošné zlevnění několika modelů, které se zřejmě projeví na udržení pozice společnosti na trhu, ale zcela jistě nepovede ke zlepšení finanční situace, ve které se nyní výrobce nachází. Co by mohlo zapůsobit jako spásný airbag, který by zabránil tvrdému nárazu na dno, je nadcházející představení platformy Windows Phone 8. Microsoft dokonce nové smartphony HTC 8X a 8S (preview) označil za referenční zařízení pro jeho novou verzi systému. Zde však může nastat nelítostný boj s finskou Nokií, pro kterou bude operační systém Windows Phone 8 též klíčovou záležitostí.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku