Domů » Bleskovky » HTC v říjnu představí nového hrdinu: Bude to telefon s Windows 10, tablet či něco zcela nového?

HTC v říjnu představí nového hrdinu: Bude to telefon s Windows 10, tablet či něco zcela nového?

Společnost HTC v letošním roce představila několik vlajkových lodí, přičemž globální dostupnosti se prozatím těší pouze model One M9 (recenze), zatímco modely One M9+, One E9+ a One ME zůstávají v exkluzivitě na vybraných asijských trzích.

 
HTC One M9 

Generální ředitelka tchajwanské společnosti Cher Wang ve své řeči na valné hromadě společnosti uznala, že letošní globální vlajková loď HTC One M9 se nedokázala příliš odlišit od svého předchůdce, a že příští vrcholový model dostane významná zlepšení jak v oblasti designu, tak v oblasti inovací, díky čemuž má být značně odlišný od současné generace. Wang se dále omluvila za špatné hospodaření s tím, že ke konci roku se věcí změní k lepšímu. Společnost HTC se má pod jejím vedením soustředit na rozvoj těch správných produktů, a už letos v říjnu představí nový „hero product“.

 
Překvapí HTC zcela novou kategorií? 

Bohužel prozatím není jasné, jaký produkt se za těmito slovy ukrývá, zjevně se však nemá jednat o nástupce HTC One M9, ten má přijít až příští rok. Spekuluje se, že by se mohlo jednat o zařízení nové kategorie, ostatně letos tchajwanský výrobce například překvapil helmou pro virtuální realitu Re Vive. Některé hlasy také tipují nový smartphone se systémem Windows 10, neboť společnost HTC byla na přednášce Microsoftu v rámci veletrhu Computex uvedena jako jeden z partnerů. Také se můžeme dočkat nového tabletu či nositelné elektroniky. Nechme se překvapit, jaký hrdina s logem HTC se v říjnu objeví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. furl (neregistrovaný)

  Chcu predstavit HERO device… W10 nepripada do uvahy.

  • Prečo?

  • d2r2 (neregistrovaný)

   @ZAKLINAC: HTC v pozici,v jake je, si nemuze dovolit dotovat zarizeni s WP jako Microsoft. Mozna s prichodem W10 se to zmeni ale ted jsou WP pro vyrobce ztratova zalezitost, to ale asi vis.

  • FURL napísal ze W10 nepripadá do úvahy. Neviem že by niekto spomínal WP.

  • ccc (neregistrovaný)

   @KRAKEN: Neviem ze by FURL napisal preco W10 nepripadá do úvahy

  • Shone9522 (neregistrovaný)

   Je zvláštní že v Americe jsou modely HTC M8 s WP8.1 které dodává myslím Verizon velice oblíbené. Dokonce byl jednu dobu i nedostatek zařízení.

  • Martin Alexandr

   Podle mě se bude jednat o mobil s W10, pokud MS vydá mobilni W19 na podzim a k tomu i vlajkovou loď která u WP chybí, tak by byl jediným výrobcem s vlajkovou lodi a W10, tudíž kdyby i HTC vydalo vlajkovou loď s W10 měl by šanci.

 2. „“ale ted jsou WP pro vyrobce ztratova zalezitost““

  Pro HTC je ztrátovou záležitostí i Android, u nich to s OS nesouvisí.

  • Jenže to by chtělo něco vědět o trhu. Pokud vyrobce OS plevelí trh přístroji za dumping cenu, nejedná se to samé jako u boje s marží u Androidu.

  • Ano i HTC „vědění“ o trhu vysloveně pomáhá k mega úspěchům :-D

  • To bylo vztaženo k tvému nepřesnému komentáři.

  • A ja to vztáhnul zcela záměrně k HTC, můj komentář byl naprosto přesný a navíc trefný :-)

 3. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Jelikoz bude tento novy produkt stezejnim kamenem na kterem bude stat budoucnost HTC tak je jiste, ze nebude s mobilnimi Windows. To je zcela bez pochyb.

  • Pak by nemohl byt ani s OS Android, ani ten neprinasi HTC budoucnost či úspěch nebo zaručený prodej.

   Stezejni kamen u HTC není v OS, ale je v cene, ne(kvalite)a(ne)podpore, kterou HTC léta předvádí.Naopak s OS Windows by se jim mohlo dařit zcela jiste ještě lepe, pokud doladi ty 3 zminene věci.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Jiriku, te nebetycne blbosti, kterous napsal doopravdy veris?

 4. No já si nedokážu představit co jiného mohou myslet jako Herou produkt. Prostě další mobil. Žádná jiná další zařízení se neprodávají v takovém množství. V minulosti jsem pár mobilů od HTC měl a byl jsem velice spokojen. Byla to nejlepší zařízení s WM6 (Rose, Diamomd a Doamomd 2). V té době patřilo HTC ke špičce. Pak udělali pár mizerných WP a Androidy a jde to s nimi z kopce.

  HTCJirka má pravdu v tom co HTC chybí a že jim to může Microsoft poskytnout. Takže já také tipuji, že to bude mobil s W10.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).