Sledujte nás na YouTube

HTC Quattro: Čtyřjádrový tablet na prvním renderu

HTC plánuje příští rok uvést na trh tablet s kódovým označením Quattro, který bude pohánět Tegra 3 (AP30) od nVidie v čele se čtyřjádrovým procesorem. Tablet by měl nabídnout displej s úhlopříčkou 10,1″ s rozlišením 1280 x 768 px. Pro potřeby operačního systému (zřejmě Android 4.0) bude k dispozcii 1 GB RAM, jako úložiště poslouží 16GB vnitřní paměť a chybět nebude ani slot na microSD karty. Ve výbavě dále najdeme moduly Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11/a/b/g/n, GPS a chybět nebude ani 5Mpx fotoaparát s možností záznamu HD videa. Spekuluje se, že bychom se oficiálního představení mohli dočkat na Mobile World Congressu v Barceloně, který se koná na přelomu února a března příštího roku. Tablet HTC Quattro by měl být dostupný ve dvou verzích – dražší s 3G & Wi-Fi a levnější pouze s Wi-Fi modulem.

-

Zdroj: PocketNow

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

15 komentářů

 1. gulii (neregistrovaný)

  Já už to chápu… :D Android 2.x – 2 jádra, Android 4.x – jsou potřeba 4 jádra. :D

 2. htcjirka (neregistrovaný)

  :-))))))

 3. _iNTERFACE (neregistrovaný)

  a co to ubohe rozlisenie displaya?? preco tie 4 jadra toto nezabezpecia? aha, nemozu, lebo sa musia starat o chod androidu…prvy koment zabil !!

 4. tomulinek (neregistrovaný)

  Marketingová hloupost 16:9, už i na 10″ tabletech? Jako kdyby to nestačilo na (povětšinou filmem nezasažených) LCD monitorech. Ale snad chápu HTC – sehnat dnes dostatečnou výrobní kapacitu na kvalitní 16:10 (a další blíže čtverci) je poměrně neřešitelný problém.

  • Hotdog (neregistrovaný)

   Právě zmíněné rozlišení 1280×768 není 16:9, ale je to blíže čtverci. Není to o moc, ale je to, protože 16:9 je 1280×720 ;-)

 5. Qual (neregistrovaný)

  Bude legendární jako Audi Quattro? :))

 6. rulda (neregistrovaný)

  mno nevim nevim, nove lenovo s tegrou3 ma rozliseni 1920×1152….takze o tomto dost pochybuju

 7. Lupik (neregistrovaný)

  Super další jádra a jádra, boj o nejlepší telefon se změnil na boj o nejvíc jader. Vsadím se že příští měsíc tu bude zas o pár jader víc a baterka vám vydrží maximálně 2 hodiny, pokud tam ovšem nedaj něco co bude vážit kilo.

  • Hotdog (neregistrovaný)

   Ono to s tím zvyšováním počtu jader ještě úplně neznamená vyšší průměrnou spotřebu. U Tegry3 tvrdí, že průměrná spotřeba je nižší, vyšší bude jen v případě, že se bude využívat maximálního výkonu, ale ten se upotřebí jen na hry. Na běžné prohlížení internetu není tolik výkonu potřeba, tak to nebude tolik žrát.

  • uni (neregistrovaný)

   Hotdog: nj, ale při prohlížení internetu ti baterku sežere podsvícení a datová komunikace. Ať už s jedním jádrem nebo se čtyřmi. Stavět energetickou úspornost na CPU je nesmysl. Buďto snížit spotřebu zobrazovače nebo zvýšit kapacitu napájení, ostatní jsou jen plky.

 8. htcjirka (neregistrovaný)

  Tvrdi se toho dost,ale ono uplne tak zase neplati..zrout enefhie to bude.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *