HTC připravuje pětipalcový smartphone s fullHD rozlišením

Zahraničnímu serveru DigiTimes se podařilo získat velice zajímavé informace o dalším připravovaném zařízení z dílen tchajwanského výrobce HTC. Údajně se bude jednat o smartphone, který by měl přímo konkurovat zatím nepředstavenému „tabletofonu“ Samsung Galaxy Note 2. Mezi nejzajímavější údaje, které v tuto chvíli známe, patří úhlopříčka displeje 5“ a rozlišení 1080 x 1794 pixelů. Chybějících 126 pixelů dává tedy tušit, že ovládací prvky telefonu se budou s nejvyšší pravděpodobností nacházet přímo na displeji, tak jak to známe například ze současných tabletů s Androidem 4.0.

O nadprůměrný výkon se bude starat čtyřjádrový procesor Snapdragon od Qualcommu s taktem 1,5 GHz, který dále doplní grafický akcelerátor Adreno 320. Některé spekulace dokonce hovoří o přítomnosti dotykového pera. Nikoho jistě nepřekvapí, že připravovaná novinka poběží na operačním systému Android ve verzi 4.0.4, který výrobce dále vyšperkuje novou verzí grafické nadstavby Sense.

Oficiální představení tohoto pětipalcového obra můžeme očekávat na přelomu září a října letošního roku. Další informace prozatím zůstavají tajemstvím. Je příjemné pozorovat, že i přes klesající zisky společnosti neztrácí výrobce elán s vývojem svých nových produktů. Ostatně tato strategie je dle mého názoru jediným řešením, které může dopomoci tchajwanskému gigantovi se vrátit opět na výsluní.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku