Domů » Bleskovky » HTC připravuje pětipalcový smartphone s fullHD rozlišením

HTC připravuje pětipalcový smartphone s fullHD rozlišením

Zahraničnímu serveru DigiTimes se podařilo získat velice zajímavé informace o dalším připravovaném zařízení z dílen tchajwanského výrobce HTC. Údajně se bude jednat o smartphone, který by měl přímo konkurovat zatím nepředstavenému „tabletofonu“ Samsung Galaxy Note 2. Mezi nejzajímavější údaje, které v tuto chvíli známe, patří úhlopříčka displeje 5“ a rozlišení 1080 x 1794 pixelů. Chybějících 126 pixelů dává tedy tušit, že ovládací prvky telefonu se budou s nejvyšší pravděpodobností nacházet přímo na displeji, tak jak to známe například ze současných tabletů s Androidem 4.0.

O nadprůměrný výkon se bude starat čtyřjádrový procesor Snapdragon od Qualcommu s taktem 1,5 GHz, který dále doplní grafický akcelerátor Adreno 320. Některé spekulace dokonce hovoří o přítomnosti dotykového pera. Nikoho jistě nepřekvapí, že připravovaná novinka poběží na operačním systému Android ve verzi 4.0.4, který výrobce dále vyšperkuje novou verzí grafické nadstavby Sense.

Oficiální představení tohoto pětipalcového obra můžeme očekávat na přelomu září a října letošního roku. Další informace prozatím zůstavají tajemstvím. Je příjemné pozorovat, že i přes klesající zisky společnosti neztrácí výrobce elán s vývojem svých nových produktů. Ostatně tato strategie je dle mého názoru jediným řešením, které může dopomoci tchajwanskému gigantovi se vrátit opět na výsluní.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

12 komentářů

 1. Tak na něj si počkám a možná ho hned koupím :)

  • Hlavne uz uploadni tu slibovanou rom na HTC Touch Pro 2,s kterou jsi pekne dlouho mlzil.

 2. Mozme zacat tipovaciu sutaz: „Akou vtakovinou to zas HTC zabije“ :)

 3. Satai (neregistrovaný)

  MSM8960 je dvojjadro a ma Ardeno 225. S Ardenem 320 by to byl MSM8960T. A to je opet dvojjadro.

 4. „Nikoho jistě nepřekvapí, že připravovaná novinka poběží na operačním systému Android ve verzi 4.0.4“

  Velice pravdivá věta. Překvapilo by mě jedině, kdyby nový telefon přišel s aktuální verzí systému…

  • Tony (neregistrovaný)

   Aha tak prečo One X prišiel ako prvý s najnovším Androidom, ak nerátame Nexusy.

 5. Jo takhle, tak ono se nepočítá ani s Androidem 4.1… hmmm, takže po půl roce možná HTC vydá aktualizaci (možná taky ne, viz. HTC Desire HD) a dál? Vyprdni si oko zákazníku a kup nějaký náš další hnusný placatý krám, který je stejný od dob HTC Sensation.

  • Ale houby, htc one x, one v a one s, se taky prodávaly s nejnovější verzí, nikdo ještě nic neví a už se remcá dopředu.

 6. ďalšia palacinka? :D

  • tave (neregistrovaný)

   oblubujem tieto nazori samsungacov ktore stoja za prt…

   samsung by sa mal venovat a to tomu comu rozumie najviac a to je vyroba nakladacou na pasoch

  • Adam (neregistrovaný)

   pravda jen pravda, samsung nemá nic převratnýho jen sou z něho všichni udělaní…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).