Domů » Bleskovky » HTC outsourcuje. Chystaný smartphone U12 Life si nechá vyrobit

HTC outsourcuje. Chystaný smartphone U12 Life si nechá vyrobit

HTC se dlouhodobě nedaří generovat zisky; o její smartphony je minimální zájem, byť se jedná o velice kvalitní zařízení. Firmě aktuálně pomáhají finance od Google, za které prodala část své mobilní divize, ovšem z nich nepůjde čerpat do nekonečna. V HTC si nelehkou situaci uvědomují a hledají cesty k lepším zítřkům.

Nejpravděpodobněji se jeví model, se kterým se setkáváme u současných telefonů nesoucích legendární značky, např. Nokia, BlackBerry či Alcatel, kdy si majitel značky nechává na základě licence vyrábět telefony u čínských výrobců. To má být například případ i chystaného smartphonu HTC U12 Life.

Slabší hardware a Android Oreo

Ten má být odlehčeným vlajkovým modelem s několika ústupky – pohánět jej má Snapdragon 636 se 4 GB RAM, 6″ IPS displej dostane rozlišení 1 080 × 2 160 pixelů, vnitřní úložiště má mít kapacitu 64 GB. Telefonu dále nemá chybět duální fotoaparát v konfiguraci 16 + 5 Mpx, 13Mpx selfie kamerka, akumulátor s kapacitou 3 600 mAh a atraktivní design s půlenými zády napodobující telefony Google Pixel.

HTC U12 Life má být odlehčená vlajková loď se Snapdragonem 636

Přestože má být telefon součástí programu Android One, poběží na loňském Androidu 8.1 Oreo a novější Android 9.0 Pie dostane až v rámci aktualizace. Kdy bude telefon představen, je zatím nejisté.

Hardwarové parametry HTC U12 Life
Systém: Android 8.1
Rozměry: 158,5 x 75,4 x 8,3 mm, Hmotnost: 175 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 636, octa-core 1,8 GHz Kryo 260
RAM: 4/6 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: Super LCD 6, 6", Full HD+, 1080 × 2160 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 13 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3600 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

27 komentářů

 1. „atraktivní design s půlenými zády napodobující telefony Google Pixel.“

  No, hodně odvážné tvrzení, že je to atraktivní..

  • mne sa to paci

  • htcjirka: No, zapomeňme na to, že Google Pixel s půlenými zády je z dílny HTC… Ale vzpomněl bych ještě na Desire 650, který měl taky designově dělená záda…..

 2. Redakce: Sorry, ale to je zase příšerná novinářina???? Mobilní legenda Alcatel si nenechává nic vyrábět, značka Alcatel=Nokia.
  A to s tím napodobováním, jako že HTC (outsourcing) napodobuje Pixel (by HTC)? Ale no tak…????

  Bída bída.

  • Jakub Karásek

   Ano, nyní již značka Alcatel patří Nokii, ale smlouvy o právu na používání značky byly podepsány ještě v dobách, kdy telefony vyrábělo TCL pro Alcatel-Lucent; Nokia tento stav de facto zdědila, byť hlavním cílem akvizice nebylo získat mobilní telefony, ale síťovou infrastrukturu.

   HTC sice telefony Pixel vyrábělo, ale návrh byl zcela v gesci Google (půlená záda měly i Pixely od LG). Tento telefon bude ale bude navržen HTC, nikoliv Goooglem.

  • My to chápeme, ale od něj to samé čekat nelze. Klasický BFU, který nechápe a pak se ztrapňuje svými „znalostmi“. ;)

  • Ad Alcatel, tak. A přesně, ani před tím to nebyl Alcatel, ale Alcatel-Lucent, Alcatel už neexistoval. V této branži obzvláště je třeba být na pozoru, hodně se to mění ????

   Ať furt dokola nečteme, že Nokia cosi, Motorola tamto, Alcatel toto, etc., když to nemusí platit už pomalu i dekádu, či dokonce dané nemusí existovat…

  • uni: „Ať furt dokola nečteme“ Ale pochop, že my to chápeme a ty to číst nemusíš. Vlastně sem ani nemusíš chodit, nikomu chybět nebudeš, neboj. :)

  • shepii (neregistrovaný): Pro soubor zmatenců pod tímto nickem (tohle by fakt nezvládl jeden) to zkusím maximálně zjednodušit:
   2006 – Alcatel zaniká
   2016 – Alcatel-Lucent zaniká
   2018 – zdejší redakce nám říká, že Alcatel dělá toto

   Jako ano, zombie je stále populární téma (min ve hrách), ale probůh, na zdejším webu?

   Pochopeno nebo je třeba ještě více zjednodušit?

  • Jakub Karásek

   Pro klid v diskuzi jsem formulaci upravil tak, aby byla jasná i pro ty nejméně chápající jedince na planetě.

  • No hlavně, aby jsi to pochopil ty Uni, tobě to dělá problémy, redakci nikoliv.

  • Jóo, pro Uniho se musí hodně polopatě.

  • Jakub Karásek: A vida, jde to:) Paráda, tak je to snad už nebude mást.

  • uni: Zatím ta bývalá formulace mátla jen tebe, my jsme chápali. ;)

  • shepii (neregistrovaný): permazmatenci, já to chápal neboj, proto jsem se také pustil do toho komentu;) :DDD

  • uni: A jinak „aby byla jasná i pro ty nejméně chápající jedince na planetě.“ bylo myšleno na tebe, ale to bys musel být alespoň trochu inteligentní, abys to poznal. :D

  • uni: Evidentně jsi nechápal, když jsi měl potřebu psát autorovi, aby ti to lépe vysvětlil. Člověče, co tady na webu vůbec děláš, když i základní informace potřebuješ vysvětlovat? :D

  • shepii (neregistrovaný): Už se tím netrap, formulace v článku je nyní korektní, neobsahuje zombie a nesmysly. Buď rád.

  • uni: Já se netrápím. Já se jen bavím tím, jak ses trápil ty. :D

  • shepii (neregistrovaný): Ale trápíš, v přímém přenosu, viz např. „shepii (neregistrovaný) | 15.8.2018 v 11:08“, další nádherný příklad trvale zmateného jedince zde:D

   Prostě nejen že daným věcem zde nerozumíš, ale ještě máš konverzační schopnosti hodny základky….

   Už prosím vynech mou osobu, doslova nudíš.

  • Ad “aby byla jasná i pro ty nejméně chápající jedince na planetě.” jak vypíchl někdo ze skupiny „shepii (neregistrovaný)“, jen další ukázka mizérie stavu současné redakce a neprofesionalizmu, já to schválně přešel (resp. zahrál do autu), ale když už daný jedinec…. Ach jo.

  • uni: Mně i evidentně ostatním přijde profesionalita redakce naprosto v pořádku, to jen ty máš potřebu slovíčkařit a pořád dokola řešit malichernosti, které ostatní přecházejí. Protože mýlit se je lidské a v redakci nejsou roboti. A pokud jde o „aby byla jasná i pro ty nejméně chápající jedince na planetě.“, tak tam se panu Karáskovi nedivím, kdo s tebou má mít pořád trpělivost. Můžeš být rád, že ti už dávno nezablokovali přístup, protože ničím rozumným do diskuse nepřispíváš, když už něco napíšeš, tak je to buď provokace, trollení, hloupost, nebo desinformace. Takže buď rád, že tu vůbec ještě jsi a věnuj se laskavě tomu, co se tě týká – tedy články o postarších TCL. Ostatní nech nám -uživatelům, co mají narozdíl od tebe přehled. A pokud jde o tvoje „Prostě nejen že daným věcem zde nerozumíš…“, tak tam se ti nedivím, že to vidíš takhle, protože jak se říká – pro hloupého je chytrý hlupákem. Takže asi tak k tvému postavení zde mezi diskutujícími. ;)

  • shepii (neregistrovaný): No ta ignorace mé osoby ti moc nejde, ale tohle mi nedá. Ty vidle po tobě i utřu.

   „…a věnuj se laskavě tomu, co se tě týká – tedy články o postarších TCL.“ A jako produkty pod značkou BlackBerry a Alcatel (viz článek) jsou od koho…? No mega LOL.

   Leštím, pískám si, dobrá nálada. Omlouvám se, že jen nudíš, ono i pobavíš. Teď jsi regulérně udělal můj den:)

   Co je ale mrzuté, jak někteří jedinci opět svedli diskusi do totální offtopicu a impertinencí. Když už se tady zmiňují ty banány, tak pár jedinců zde očividně je….

  • uni: „No ta ignorace mé osoby ti moc nejde…“ No někdo tady po tobě musí napravovat ty pohromy, co zde zvracíš. :) To by si pak místní kolemjdoucí taky mohli myslet, že to co píšeš je třeba i pravda a to by pro budoucí generace byla hrozná pohroma. ;)

  • A zpět k nudě. Takto byl asi jen záblesk zábavnosti ????

  • uni: Jasně. :D A ve skutečnosti tři rozlámané klávesnice pod stolem, jak už nevíš kudy dál. :D

  • uni: nechces si uz dat facku a prebrat sa z toho sna v ktorom zijes? ????‍♂️

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).