Domů » Bleskovky » HTC One X9: Tabletofon střední třídy se zcela novým designem na nových snímcích (aktualizováno)

HTC One X9: Tabletofon střední třídy se zcela novým designem na nových snímcích (aktualizováno)

Aktualizováno 17. prosince, 08:00

Na internetu se objevily nové fotografie, na nichž je chystaná novinka zachycena v „v éteru“. Snímek spodní strany odhaluje přítomnost microUSB konektoru, HTC tedy bude minimálně u tohoto modelu oboustranné USB typu C ignorovat. 

 

   

  

Původní článek

Společnost HTC připravuje nový smartphone, který s největší pravděpodobností ponese označení X9 a zařadí se po bok průměrně vybavených tabletofonů s 5,5″ displejem. Jeho existenci potvrdila čínská certifikační autorita TENAA  a také několik nově uniklých fotografií.

  

Vzhled telefonu vybočuje ze zajetých kolejí, které tchajwanský výrobce v posledních letech stále více prohlubuje. Čelní stranu telefonu vyplňuje 5,5″ Full HD displej, pod nímž se nenachází obvyklá dvojitá brada vyplněná logem výrobce; to se přesunulo nahoru nad displej a pod něj se vrátila trojice kapacitních tlačítek pro ovládání operačního systému. Nechybí ani spodní reproduktor, který je vzhledově vyveden stejně jako jeho horní protějšek.

   

Telefon je tradičně zasazen do kovové vaničky, která je po obvodu a na zádech na několika místech přerušena plastovými předěly. Zamykací tlačítko na pravé straně je po vzoru HTC One A9 vroubkované pro snadnější nahmatání. Záda zařízení při horní hraně narušuje podlouhlý ovál, do nějž je zasazena čočka fotoaparátu a dvoudiodový blesk, toto řešení může částečně připomínat „hledí“ posledního Nexusu 6P od Huawei.

    

Podle čínské certifikace má telefon pohánět procesor MediaTek Helio X10 s taktem 2,2 GHz, jemuž mají být k ruce 2 GB RAM. Vnitřní úložiště o kapacitě 16 GB bude možné rozšířit paměťovou kartou, SIM kartu bude možné používat i v sítích LTE. Hlavní fotoaparát má dostat rozlišení 13 megapixelů a optickou stabilizaci, čelní kamerka má nést rozlišení 4 ultrapixely. Proporce telefonu vyjádřené čísly mají být následující: 153,2 × 75,9 × 7,99 mm, hmotnost 174 gramů.

  

HTC One X9 si má brát energii z 3 000mAh baterie, operačním systémem byl při testu překvapivě starší Android ve verzi 5.0.2. Do představení, které odhadujeme na začátek příštího roku, se ale tento údaj může ještě změnit. Jsme zvědaví, zda se tento nový designový jazyk promítne i do příštího vlajkového modelu, který by měl vyvinout maximální snahu odlišit se od svých dvou předchůdců. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments