HTC One X5 se odhaluje: Pět palců s fullHD rozlišením a 12Mpx fotoaparát

Poslední dobou na internet prosakují informace o chystané novince od společnosti HTC; konkrétně se jedná o model s názvem DLX (codename), respektive One X5 (prodejní označení). Pětka na konci znamená pětipalcový displej, jímž bude zařízení vybaveno a díky kterému se dostává do skupiny zařízení s označením „tabletofony“. Níže si můžete prohlédnout i údajný vzhled tohoto zařízení, zatím však nelze s jistotou potvrdit autenticitu snímku.

blank 

Nově se však díky věrohodnému zdroji podařily zjistit poměrně podrobné hardwarové parametry. Víme například, že zmíněný 5″ displej bude mít FullHD rozlišení, což při poměru stran 16:9 činí 1920 x 1080 pixelů. Pod červeno-černým krytem bychom měli nalézt 1,5GHz procesor Snapdragon S4 Pro doprovázený 1,5 GB RAM a 16 GB ROM (vnitřní úložiště). Do další výbavy patří sada hlavního 12Mpix fotoaparátu, přední 2Mpix videokamerky a dostatek energie pro operační systém Android ve verzi 4.1.2 zajistí 2 500mAh baterie. Dle spekulací by mělo být zařízení uvedeno na trh ještě do Vánoc, HTC jistě nebude chtít promeškat velkou nákupní horečku, zatím však nevíme, zda se do konce roku stihne dostat i do našich krajů.

Zdroje: Twitter, AndroidCommunity

Autor článku blank
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku