HTC One X, One S a One V oficiálně: Výkonná flotila z Tchaj-wanu

HTC na tiskové konferenci v Barceloně představilo tři nové modely s operačním systémem Android 4.0. V designu mnoho inovací nehledejme, výkon ale nabízejí slušný (video).

Společnost HTC před několika hodinami na tiskové konferenci na Mobile World Congress v Barceloně představila zcela novou řadu telefonů řady HTC One. Pokud sledujete SmartManii pravidelně, určitě jste už o nové modelové řadě slyšeli – HTC se parametry ani produktové fotografie nepodařilo uhlídat a na internet unikly s předstihem několika dnů. Pojďme si tedy zrekapitulovat portfolio telefonů tchajwanského giganta pro letošní rok a podívat se, co zajímavého nabízejí.

- - -
Večerní tisková konference HTC; záruka kvalitní konektivity; pohled do sálu

Většinu těch nejůžasnějších životních okamžiků jsme si zvykli zachycovat prostřednictvím fotografií a videí. V HTC jsme a chceme být součástí života našich zákazníků, a proto se snažíme řadou HTC One nabídnout opravdu jedinečný fotoaparát i zvuk,“ říká Peter Chou, výkonný ředitel společnosti HTC a dodává: „Snažíme se našim zákazníkům nabídnout ten nejlepší audiovizuální zážitek, který si prostě zamilují. Věřím, že řada telefonů HTC One nabízí v tomto ohledu takovou kvalitu, jakou zatím na mobilním telefonu nikdo nikdy nedokázal vytvořit.

- - -

 Vlajková řada mobilních telefonů HTC One je postavena na operačním systému Android 4.0 s novou generací uživatelského rozhraní HTC Sense 4. Čtvrtá verze prostředí nabídne také sadu technologií HTC ImageSense pro pokročilou práci s fotografiemi. Uživatelské rozhraní HTC Sense 4 přináší inovace a zkvalitnění zvuku. Součástí rozhraní je i řada nástrojů pro vylepšení kvality reprodukovaného zvuku. Zajímavé je, že varianta pro evropský trh bude poháněta čtyřjádrovým procesorem NVidia Tegra 3, zatímco verze pro americký trh nabídne čipovou sadu od Qualcommu a podporu LTE sítí.

Slušný fotoaparát jako součást celé řady HTC One

Sada technologií HTC ImageSense inovuje každou součást fotografického aparátu v telefonech řady HTC One, tedy čočku, snímací senzor a software. Novinkou je rovněž fotografická výbava zajišťovaná sadou HTC ImageChip. Technologie HTC ImageSense tak umožňuje rychlé snímání fotografií (0,2 vteřiny) a slušnou kvalitu fotografií při špatných světelných podmínkách. Balík inovací HTC ImageSense by měl umožnit vytvářet kvalitní fotografie, tak doufejme, že už se nebudeme setkávat s proslulým růžovým nádechem :-).

- - - 

- - -

  • Funkce rychlého pořizování momentek – Telefony řady HTC One razantně snižují čas potřebný k focení momentek. Uživatel totiž může fotografovat během pouhé 0,7 vteřiny. Funkce automatického ostření umožňuje fotit dokonale ostré fotografie již během 0,2 vteřiny.
  • Kvalitní fotografie v nepříznivých podmínkách – Řada HTC One dosahuje díky použití inovativního fotoaparátu mnohem lepších výsledků při focení v podsvětlených, neosvětlených nebo naopak přesvícených podmínkách. Čočka fotoaparátu se světelností F/2.0 použitá v modelech HTC One X a HTC One S nabízí o 40 procent více světla na fotkách v porovnání s telefony se světelností F/2.4.
  • Funkce Video Pic – Díky funkci Video Pic umožňují telefony řady HTC One snímat současně videa i fotografie. Při nahrávání videa ve vysokém rozlišení stačí uživateli stisknout boční tlačítko fotoaparátu, aby vyfotil fotografii při nepřerušeném nahrávání videa. Funkce umožňuje také snímání fotografií z přehrávaných videí.
  • Cloudové úložiště pro fotografie a dokumenty – Nová verze uživatelského prostředí HTC Sense 4 přichází s integrací cloudového úložiště Dropbox. Majitelé telefonů řady HTC One bezplatně získají k dispozici 25 gigabajtů prostoru po dobu dvou let.
  • Sdílení fotografií – Telefony řady HTC One umožňují sdílení fotografií s přáteli zcela novým způsobem. Po připojení bezdrátového přijímače HTC Wireless Media Link HD k HDMI portu televize, může uživatel sdílet veškerý svůj audiovizuální obsah na velkoplošné obrazovce.

Autentická kvalita zvuku

Technologie vylepšení zvuku Beats Audio je v telefonech řady HTC One integrována napříč celým operačním systémem. Uživatelé získají se sluchátky Beats dostatečnou kvalitu poslechu nejen v hudebním přehrávači, ale i při sledování filmů, videí z YouTube nebo při hraní her. Nové modely telefonů jsou vybaveny také novým správcem hudebních souborů HTC Sync Manager. Ten umožňuje automatickou synchronizaci hudební sbírky nebo iTunes s počítačem pomocí kabelu i Wi-Fi bezdrátové sítě.

 - - -

HTC One X: Vlajková loď s Tegrou 3

Nejvýkonnější telefon nové řady, HTC One X, je zpracován z jediného kusu polykarbonátu, ale přitom v sobě díky kvalitnímu dílenskému zpracování přináší i veškeré výhody kovových konstrukcí. I když je telefon poměrně velký, v rukou se drží dobře a ani hmonost není nijak výrazná – z dílenského zpracování rozhodně máme dobrý pocit, i když trochu více inovace v designu by HTC rozhodně prospělo.

- - -

Model HTC One X je jako první telefon od HTC vybaven ultravýkonnou čipovou sadou NVIDIA Tegra 3. Ta v sobě integruje čtyřjádrový Super 4-PLUS-1 procesor taktovaný na 1,5 GHz. HTC One X obsahuje také zvláštní jádro pro lepší správu energie a jsme zvědaví, jak se tohle řešení projeví při praktickém používání. Grafické výpočty obstarává dvanáctijádrová grafická jednotka NVIDIA GPU. Velikost telefonu vychází z rozměrného 4,7 palcového displeje s jemným HD rozlišením 720p (1280 x 720 px) s novou technologií ochrany displeje Corning Gorilla Glass.

 - - - 

- - -
HTC One X v bílé a černé variantě

Videopohled na HTC One X

HTC One X: Videopohled na novou vlajkovou loď HTC (MWC 2012)

- - -

HTC One S: Dvoujádro se 4,3″ displejem

Novinka HTC One S je určena těm, kteří hledají slušný výkon v kompaktnějším těle než v případě vlajkové lodi HTC One X. Telefon se 4,3 palcovým displejem s ochranou Corning Gorilla Glass je vybaven dvoujádrovým 1,5GHz procesorem Qualcomm Snapdragon S4. Model HTC One S dosahuje díky nové technologii dílenského zpracování tloušťky příjemných 7,9 milimetrů. Jedná se tak o vůbec nejtenčí telefon z dílny HTC.

- - - 

- - - 

- - -

Videopohled na HTC One S

HTC One S: Videopohled na novinku s Androidem 4.0 (MWC 2012)

HTC One V: Nástupce Legendy

Třetí novinkou společnosti HTC je model HTC One V inspirovaný několikrát oceněným designem a zpracováním legendárního modelu HTC Legend. Tělo telefonu je tak vyrobeno z jednoho kusu hliníku. HTC na konferenci bohužel tento telefon nevystavovalo, dostupná byla pouze nefunkční maketa, tak uvidíme, zda se k tomuto modelu dostaneme na výstavišti.

Dostupnost

Telefony HTC One X, HTC One S a HTC One V budou v České republice dostupné v průběhu dubna tohoto roku, což je poměrně zajímavá informace. Ceny jednotlivých telefonů prozatím nebyly stanoveny.

Článek v průběhu dne doplníme o další informace a videa.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku