Domů » Bleskovky » HTC One Switch pro přepínání mezi čistým Androidem a Sense 5.0 hledá testery

HTC One Switch pro přepínání mezi čistým Androidem a Sense 5.0 hledá testery

Aktualizováno 19. července, 14:30

Paul O’Brien přišel s oznámením, že hledá beta testery svého „switche“, který majitelům HTC One umožnit přepínání mezi čistou ROM s Androidem a původní ROM od výrobce s HTC Sense 5.0.

MoDaCo.Switch používá u obou ROM stejný datový adresář, takže se nemusíte obávat o to, že byste v každé verzi ROM měli odlišné aplikace a jejich data.

Původní článek

Zakladatel fóra MoDaCo, Paul O’Brien, začal pracovat na něčem, po čem touží mnoho majitelů smartphonů s Androidem. Tím je možnost přepínat mezi dvěma verzemi systému. Paul se tuto možnost snaží přinést pro HTC One (recenze) a v tomto konkrétním případě to tedy znamená volbu mezi Androidem AOSP a Androidem s nadstavbou HTC Sense 5.0.

Díky tomu budete moct na jednom zařízení využívat jednoduchosti a rychlosti čistého Androidu a zároveň nepřijdete o vymoženosti ze standardní prodejní verze, jako třeba HTC Zoe nebo Blink Feed. Nejedná se o jednoduchý úkol a rozhodně je před Paulem ještě pořádný kus práce, zároveň se ale nevylučuje, že se podobné možnosti dočkají i majitelé Samsungu Galaxy S4 (recenze).

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

18 komentářů

 1. hm (neregistrovaný)

  S ROMkama mám špatnou zkušenost. Nainstaloval jsem jednu, po nějaké době se mi mobil rozbil a v obchodě nechtěli uznat reklamaci protože ztrácíte záruku.

  • Takže zlá skúsenosť so servisom

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Alternativní ROM nemůže jednak za to že telefon se rozbije. On by se s stock ROM umrtvil taky a pak neznáte nevymáháte svoje práva.

   Změnou ROM o záruku nepřicházíte, stejně jako změnou OS na PC, nebo BIOSu u základní desky. To že si to prodejci přejímají bez úprav a bez právního ukotvení v zákonech je věc neznalosasti. Vaše i jejich hloupost.

   Alternativní ROM, ale nemám rád. Nefunguje na nich velká spousta věcí a použitelné množství jen zlomek pro pár přístrojů. Většina je tak pro android ultrazz aby si mohli honit triko že jsou in.

  • Hm (neregistrovaný)

   Však já jsem taky nepsal nic o tom, že se mi telefon rozbil kvůli té ROMce…

  • Jirka (neregistrovaný)

   Tak když chceš dát telefon do servisu tak musíš vrátit telefon do původního stavu. To je celkem logický ne ? Já měl v S3 CM 10.1 a porouchal se zvukový vstup. Stačilo nahrát původní ROM použít triangle away app a reklamaci uznali bez problémů. Aktuálně používám MIUI V5 a jsem spokojenej.

  • Mám takový pocit, že změnou ROM přicházíš o záruku a ne že ne… Tedy pokud se nejedná o updatovaný SW. Ale i když updatuješ SW, musíš potvrdit, že jsi si vědom, že proces provádíš na svojí zodpovědnost…

  • Martin P.: proč si to myslíš? Já už několik let jedu na CM, jakmile je dostupný pro to co mám, a jsem podstatně spokojenější, než s různými Stock, ba i než s čistým OS na Nexech.

  • Karel (neregistrovaný)

   Zmenou ROM se o zadnou zaruku NEPRICHAZI, uz prosim prestante tento nesmysl opakovat.

  • Karel (neregistrovaný)

   A tady je odkaz primo na soudni rozhodnuti pro osly:

   [odkaz]

  • Tak až půjdeš něco reklamovat, dej mi vědět… Rád se přiučím…

  • Karel (neregistrovaný)

   Ja uz jsem i reklamoval, samozrejme se me blbec v servisu snazit utahnout na tom, ze tam mam flashnuty firmware, po tom, co jsem mu ukazal advokatni prukaz, zhruba mu vycislil naklady na soudniho znalce, vlastni soud, naklady pravniho zastoupeni atp. tak mirne zbledl a rekl, ze mi odpoledne zavolaji, odpoledne volal nejakej jinej typek, ze reklamaci uznavaji….nenechte s sebou zametat….

 2. Možnost přepnutí do čistého prostředí Holo, s tím, že by některé aplikace od výrobce zůstaly zachovány (třeba by se to dalo vybrat někde v nastavení které) bych určitě uvítal více než dva extrémy vše nebo nic. Leckdy jsou některé aplikace docela kvalitní, ale vizuální nadstavba jim to kazí. Zkrátka něco na způsob Windows Phone. Doufám, že s něčím takovým přijde Android 4.3 nebo pozdější.

 3. Velda (neregistrovaný)

  Počkejte… Mluvíte o dovu věcech… Jedná se o přepnutí ROM nebo pouze launcheru?

 4. Podľa nadpisu by si človek mohol myslieť, že oficiálne. …

 5. Tomas (neregistrovaný)

  Vždyť toto je už dávno možné, například syiah kernel pro SGS3 toto umožňuje a na telefonu tak můžete mít na sobě dvě úplně nezávislé ROMky

 6. barrybary (neregistrovaný)

  No mozna misto prepinani by měli googlisti naprogramovat dobrej zaklad a poradne a pak at si uživatel/operator dovnitr nasere co chce … jen aby to slo elegantne odinstalovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).