Domů » Bleskovky » HTC One Mini a One Max s 6″ displejem: Nové informace o chystaných novinkách

HTC One Mini a One Max s 6″ displejem: Nové informace o chystaných novinkách

Serveru AndroidNext se podařilo odhalit další informace o plánované menší variantě HTC One (recenze), která bývá označena jako „Mini“. Zveřejněno bylo několik důvěryhodných snímků obrazovky, na kterých běží CPU-Z a AnTuTU.  Zde se ukazuje jedna negativní zpráva – zařízení disponuje pouze jedním gigabajtem operační paměti.

 
Přední strana HTC One Mini

Procesorem má být Snapdragon 400, který je stále rychlejší než Snapdragon S4 běžící v některých vlajkových modelech z roku 2012. Zkušenosti s Androidem ale napovídají, že 1 GB paměti RAM není dost pro svižný chod při náročnějším užívání. Ostatní specifikace zařízení jsou: 4,3 palcový displej s rozlišením 1280 × 720, 1,7GHz dvojádrový procesor Snapdragon S400, reproduktory BoomSound a fotoaparát s technologií UltraPixel, která je v modelu One. Nebyla však potvrzena optická stabilizace.

 

Zároveň se opět objevují spekulace o plánovaném tabletofonu HTC One Max. Již dříve byla většina specifikací odhalena na twitterovém účtu @evleaks. Dnes přichází další informace se zdrojem na serveru Mobile Geeks. Podle ní by měl telefon obsahovat 6palcový displej, baterii s kapacitou 3200 mAh, 2 GB operační paměti a procesor Snapdragon 800. Představení zařízení se očekává v září na veletrhu IFA v Berlíně.

David Podzimek

6 komentářů

 1. Cikáda (neregistrovaný)

  To myslíte vážně? Svoji Xperii T používám více než náročně a nekousla se mi.

  • Cikáda (neregistrovaný)

   předtím měla být tato citace: Zkušenosti s Androidem ale napovídají, že 1 GB paměti RAM není dost pro svižný chod při náročnějším užívání.

  • hitman (neregistrovaný)

   Přesně tak, one x+ dokázalo jet bůhví jak dlouho bez nutností restartu, bez seknutí. Teď s One a 2gb nepoznávám vlastně ani rozdíl v normální používání a ani v tom náročnějším. Dejme tomu, že nastala výkonová rezerva. P. Podzimek je bezpochyby skvělým autorem, věnuje se hodně HTC, někdy sice kriticky, ale i ta je třeba, akorát tahle věta není moc pravdivá. A pokud je, tak záleží, jak u kterého modelu.

  • Cikáda (neregistrovaný)

   Tak třeba Xperia Arc/Arc S jely plynule i s 512 MB. Vždy záleží na výrobci.

  • David Podzimek

   Možná jsem své vyjádření přehnal/nadsadil. Nebo měl špatnou zkušenost s telefony:) Přišlo mi, že menší RAM často znamená menší stabilitu a odezvu systému. Ale mohlo to být ROM od výrobce, nebo dalším „zaděláním“ telefonu. Případně s menší RAM se často pojí i obecně slabší HW, což zkresluje dojem. I tak bych od nového zařízení z druhé poloviny roku 2013, jehož cena bude 8-10 tisíc minimálně čekal více RAM:)

 2. František (neregistrovaný)

  Ale zajisté jste také četl, že sense 4+ si zabere okolo 700MB RAM, zatímco sense 5 okolo 300. Rázem se tedy z 1GB stává jiný pojem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).