Domů » Bleskovky » HTC One mini a Desire 601 se začínají prodávat v ČR: Jaké jsou ceny?

HTC One mini a Desire 601 se začínají prodávat v ČR: Jaké jsou ceny?

Na český trh zamířily nedávno představené novinky z modelové řady Desire a One. Od dnešního dne si mohou zákazníci pořídit zmenšený model HTC One mini (recenze) ve stříbrné barvě za 11 499 Kč (oficiální cena pro český trh). Pro méně náročné je k dispozici model střední třídy Desire 601 s doporučenou cenou 8 499 Kč včetně DPH.


Modrý One mini dorazí na český trh později

Model HTC One mini nabízí dvoujádrový procesor Snapdragon 400 s taktem 1,4 GHz a Android 4.2.2 s uživatelskou nadstavbou Sense 5. O zobrazování se pbstará 4,3 palcový LCD displej s HD rozlišením. V první fázi prodeje jej zájemci zakoupí ve stříbrné variantě. Dostupnost pro černou a modrou verzi telefonu bude upřesněna později.

Desire 601 nabídne 4,5 palcový qHD displej, dvoujádrový procesor Snapdragon 400 s frekvencí 1,4 GHz, 1 GB paměti RAM a podporou LTE sítě. Přístroj je vybaven 5 megapixelovým fotoaparátem, úložným prostorem 8 GB s možností rozšíření o dalších 64 GB prostřednictvím microSDXC karty. Novinka je v prodeji ve třech barevných variantách – červené, černé a bílé.


HTC Desire 601 bude k dispozici ve třech barevných variantách

Český obsah v HTC BlinkFeed

Funkce HTC BlinkFeed, kterou mají obě novinky, vlajková loď HTC One i nedávno představené Desire 500 a Desire 300, se navíc začíná plnit českým obsahem. Nově lze do stále aktualizovaného streamu na hlavní obrazovce přidat obsah z vydavatelství Economia, a to konkrétně zpravodajského serveru IHNED.cz, které nabízí nebulvární obsah v sekcích Zpravodajství, HN Tech, HN Life, HN Auto a HN Dialog.

Kromě nové nabídky vydavatelství Economia nabízí aktuálně služba BlinkFeed český obsah z portálů SmartMania.cz, Mobilenet.cz, HTCfans.cz, SerialZone.cz a přibude ještě řada dalších.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).