Domů » Články » HTC One max s 5,9″ fullHD displejem a čtečkou otisků prstů oficiálně představen

HTC One max s 5,9″ fullHD displejem a čtečkou otisků prstů oficiálně představen

Tchaj-wanské HTC před několika okamžiky představilo nový model One max. Ten bude lákat na čtečku otisků prstů, 5,9″ fullHD displej, hliníkové tělo, Android 4.3 a novou verzi prostředí Sense 5.5.

O zvětšené verzi modelu HTC One se spekulovalo dlouho a dnes jsme se konečně dočkali oficiálního představení. Stejně jako u jeho předchůdce, i v tomto případě se dočkáme hliníkového těla, avšak příjemným překvapením jsou odnímatelná záda, pod kterými má své místo slot na microSIM kartu a paměťovou kartu microSDXC (až 64 GB). Kromě toho se v prostoru zadní strany nachází čtečka otisků prstů, která bude umět pracovat až s třemi prsty a každému z nich budete moci nastavit speciální funkci (provedení akce, spuštění aplikace…). Kromě toho ji bude možné využít i k odemykání a zamykání zařízení.

 

Hnacím motorem se stal čtyřjádrový čip Qualcomm Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz pro každé jádro, který doplňuje grafický čip Adreno 320 a 2 GB operační paměti. HTC bude prodávat dvě verze – jedna nabídne 16 GB interní paměti, druhá pak dvojnásobnou kapacitu, kterou půjde dále rozšířit díky zmíněné podpoře paměťových karet.

Pro fotografování bude připraven fotoaparát s rozlišením 4 megapixely. HTC zde opět použilo svoji technologii Ultrapixelů, nicméně ze zkušeností z předchozích modelů One a One mini víme, že se o žádné revoluční vylepšení nejedná a výsledná kvalita snímků nás příliš neohromila, třeba se to ale u novinky One max zlepší.

Ná své si v tomto případě přijdou příznivci velkých zařízení, One Max totiž nabídne 5,9″ fullHD displej typu Super LCD 3. Technologicky by se tedy mělo jednat o jeden z nejkvalitnějších panelů a v tomhle případě HTC rozhodně nešetřilo.

Akumulátor má kapacitu 3300 mAh a pokud jste si mysleli, že díky odnímatelným zádům bude uživatelsky přístupný, příliš vás nepotěšíme. Ještě delší výdrž (+ 1 180 mAh) zajistí speciální pouzdro kombinované se stojánkem, které si k telefonu budete moci dokoupit. Cenu telefonu zatím nebyla zveřejněna. Ve Velké Británii a dalších vybraných zemích by se One max měl začít prodávat v následujících dnech, informace o dostupnosti v České republice v tuto chvíli zjišťujeme.

 
HTC One max, HTC One a HTC One mini

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments