Domů » Bleskovky » HTC One (M9) Plus: Pravá vlajková loď má teprve přijít

HTC One (M9) Plus: Pravá vlajková loď má teprve přijít

Co si budeme povídat, na MWC představený telefon HTC One (M9) je pouze mírnou evolucí předchozí generace, což vlastně není tak úplně na škodu – Full HD displej je pro danou úhlopříčku zcela dostatečný, 32GB úložiště v kombinaci s paměťovou kartou musí stačit každému, a největší ultrapixelový neduh na zádech byl nahrazen tradičním jednočočkovým fotoaparátem.

Na Tchajwanu ale údajně nezapomněli ani na sběratele vrcholových parametrů a chystají pro ně zařízení s ještě lepšími parametry, než nabízí aktuální vlajková loď. Jedná se o dříve spekulovaný telefon HTC One (M9) Plus. Na internetu se nyní objevily první živé snímky tohoto modelu, který má být větším dvojčetem klasického One (M9) s obrovskou černou čočkou fotoaparátu na zadní straně.

  

Nárůst velikosti má mít na svědomí 5,2″ QHD displej (1 440 × 2 560 pixelů), procesor Snapdragon 810 se má v závislosti na trhu střídat s osmijádrovým MediaTekem MT6795 s taktem 2 GHz. Operační paměť má mít kapacitu 3 GB, vnitřní úložiště 32 GB. Chybět nemá dvojice reproduktorů BoomSound nebo čtečka otisků prstů. Kdy HTC tento model představí, bohužel nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Tomas (neregistrovaný)

  Rad bych nástupce One max….neco kolem 6″ s normalnim FHD displejem

 2. „Full HD displej je pro danou úhlopříčku zcela dostatečný, 32GB úložiště v kombinaci s paměťovou kartou musí stačit každému“

  To jistě stačí každému, ale pak musí být cenovka maximálně 15 tisíc. A ne 20 tisíc plus. Stěží si pak po koupi takového telefonu o sobě nebudu za pár týdnů, až mě nový telefon omrzí, říkat, že jsem byl pěkný blbec. :D

  • Michal (neregistrovaný)

   Tak Apple teď teprve došel k hd displeji a s tou svou jemností cedníku to táhne pátý rok po sobě. To by měl stát deset ne?

  • No Apple a jeho uživatelé jsou kategorie sama o sobě… Nicméně až bude HTC jedničkou na trhu jako Apple a vydělá 18 miliard dolarů čistého zisku za tři měsíce, pak si může diktovat ceny. Ale do té doby myslím, že má na poli Android telefonů silnou konkurenci a jeho pozice je dost slabá, aby by si mohlo dovolit takové chování a lidi mu to žárlí a kupovali si jejich telefony, jako housky na krámu.

 3. rrrr (neregistrovaný)

  Neměl by se spíš jmenovat htc one m9 max.

 4. rrrr (neregistrovaný)

  Vlajková loď s mediatekem to asi těžko!

 5. Tony (neregistrovaný)

  Bude to len pre čínsky trh. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).