Domů » Bleskovky » HTC údajně končí s modelovou řadou One a chystá nabušený smartphone s označením O2

HTC údajně končí s modelovou řadou One a chystá nabušený smartphone s označením O2

Pokud by HTC chtělo příští rok představit další model řady One, logické označení by bylo M10, což znamená nutnost využít dvouciferné číslo. Možná právě to je důvodem, proč výrobce dle posledních spekulací hodlá od tohoto názvu upustit a následující vlajkovou loď pojmenovat jednoduše HTC O2. Zde by společnost mohla ve vybraných zemích narazit na potíže s operátorem O2, na řešení tohoto problému je však v tuto chvíli ještě brzy.

Nejnovější informace o chystané novince hovoří o přítomnosti šestipalcového Quad HD displeje a procesoru Qualcomm Snapdragon 820. Proti těmto spekulacím však hovoří skutečnost, že zatímco zmiňovaný čip by se v prvních zařízeních měl objevit až začátkem příštího roku, HTC O2 se údajně odhalí již na konci října. Z dalších specifikací zmiňme 4GB operační paměť, 64/128 GB velké interní úložiště a akumulátor s kapacitou 3500 mAh.


Loňská vlajková loď v podobě modelu HTC One M9 (recenze)

V prvním čtvrtletí roku 2016 by se do této řady měl přidat ještě další smartphone, který dostane do vínku pětipalcový displej a dosud nepředstavený procesor řady Snapdragon 82x. Stejný zdroj však zmiňuje 4K rozlišení obrazovky a to příliš pravděpodobně nezní. Výše uvedené informace zatím není možné ověřit a tak je třeba je brát s rezervou, již v následujících týdnech bychom se ale měli dozvědět více.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. FOre (neregistrovaný)

  HTC by mělo přijít s nějakou opravdovou bombou, jinak to nevidím dobře…

  • Hele skoro vše co je momentálně na trhu se odlišuje v maličkostech. Bombou by bylo třeba vyvinout speciální akumulátor, převratnou technologii ve výrobě šasi, kdy by se značně redukovaly náklady a mohli by útočit lepší cenouvou politikou. Co by opravdu mohli vymyslet, je nějaká služba NAVÍC svým zákazníkům. Ale nějakou hodnotnou službu, vymyslet technologii není sranda. Většinou už bylo vše objevené, jen se to zdokonaluje.

  • vlada (neregistrovaný)

   Mohli by vydat par modelu, kterym by napriklad garantovali 3 rocni aktualizace.

  • „HTC údajně končí….“ dál není třeba cokoli psát, už aby to bylo jen pravda:)

   marek1: Uhodil jsi hřebíček na hlavičku, vše je na jedno brdo. Min v oblasti designu je rozhodně hodně prostoru:)

  • Vlada: Äno, nebo třeba zdarma nějakou navigační aplikaci atd. Bohužel vše toto jsou další náklady.

   uni: Ano, v designu, toho lze dost udělat, ale myslím si, že vše (krom lidské hlouposti) má své limity a své konce, tedy i co se týče designu.

  • marek1: no nevím, teď např. prakticky absentují designovky. Vyjma Apple a Sony není na (zvláště kvalitní) design zaměřen nikdo. Tady může HTC klidně zazářit. Co třeba nějaký menší „oblázek“, např. komplet bezdrát? Nabíječka Qi v designu „tabatěrky“, hudbu do BT sluchátek, data přes WiFi do PC. Všechno dostupné a nijak drahé technologie, bude to vodotěsné, pro holky třeba atraktivní.

   Co nějakou větší cihlu „hrubého zrna“, fyzická odolnost, IPx, něco pro chlapy. Atd.

   HTC se v minulosti snažilo, teď je to šedá myš.

   Musí vyházel top management a začít makat. Něco jako třeba v Tatře:)

  • Fore (neregistrovaný)

   Za mě asi takto: pořádná baterka, konečně konkurence schopný fotoaparát a zmenšit rámečky, pak bych klidně i přešel od konkurence. Optimalizaci mají vždy příkladnou, na rozdíl od jiných kde si to člověk musí vždy došperkovat sám – zato ale nabízí špičkový HW (Samsung).

  • Marošn (neregistrovaný)

   optimalizaci prikladnou, aktualizaci otresnou a rok co rok hazi vlajkovy lode z minula pres palubu… ani to blby jmeno si neumi vybrat a drzet se ho… koho zajima jak se ta dalsi debilita od nich bude jmenovat. uz ted ti muzu rict o cem bude: COOL fotak!!! HTC to konecne dokazalo – aby se vzapeti opet ukazalo ze stoji za vylizprdel. NOVEJ LEPSI ZVUK, aby se vzapeti ukazalo ze je to jen equalizer. COOL SYNC SENSE, aby se vzápětí ukázalo že to je jen do představení další vlajkové lodě… HTC se pohřbilo samo a jestli dnes je pár pravověrných, budiž k nim osud milostiv…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).