Domů » Bleskovky » HTC představilo model One M9s, slabší dvojče vlajkové lodi M9

HTC představilo model One M9s, slabší dvojče vlajkové lodi M9

U loňské vlajkové lodi, HTC One M8 (recenze), představila společnost po 13 měsících renovovanou verzi, avšak s horšími specifikacemi. Konkrétně se jednalo o model One M8s (recenze). Aktuální vlajková loď M9 (recenze) se nyní, po sedmi měsících od oficiálního představení, také dočkala svého dvojčete s přídomkem „s.“ Ten nabídne na chlup stejný vzhled a rozměry, výbava však opět utrpěla, spolu s tím však poklesla i cena.

 
HTC One M8 vs. HTC One M8s 

Displej je stále 5“ s Full HD rozlišením, hlavní změnou je však procesor, kde HTC vsadilo místo Snapdragonu 810 na MediaTek Helio X10. Jelikož se jedná o levnější variantu, bylo třeba ubrat ještě někde. Místo 3GB RAM tedy model M9s disponuje 2GB RAM a úložiště má kapacitu 16 GB, jde však rozšířit s pomocí microSD karet až do velikosti 2000 GB.

 
M9s je k nerozeznání od vlajkové lodi M9, hlavní změny se odehrály pod kapotou

Zadní fotoaparát nabídne rozlišení 13 megapixelů s optickou stabilizací, přední kamerka pak 4 UltraPixely. Baterie zůstává stejná, její kapacita je 2 840 mAh a není uživatelsky vyměnitelná. Na Tchajwanu je telefon možné předobjednat za 390 dolarů (zhruba 10 000 Kč), zda se dostane i na další trhy prozatím nebylo potvrzeno.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments