Domů » Bleskovky » HTC One (M8) podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 2.0, nabíječky ale budou k dispozici později

HTC One (M8) podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 2.0, nabíječky ale budou k dispozici později

Společnost Qualcomm loni představila technologii Quick Charge ve verzi 2.0, která díky integraci v čipech Snapdragon 800 a 801 dokáže zrychlit nabíjení baterie zařízení až o 75 %. Tato technologie je integrována i do nového HTC One, bohužel ji prozatím nelze využít, neboť to neumožňuje adaptér přiložené nabíječky.

 

Přiložená nabíječka k HTC One využívá kvůli 1,5 A pouze technologie Quick Charge 1.0, která je rychlejší než běžné nabíjení přibližně o 40 %. HTC plánuje v letošním roce vytvořit nový standard nabíječky s podporou 1,67 A pro Quick Charge 2.0. Bohužel datum uvedení této nabíječky na trh není prozatím známé, takže na ultrarychlé nabíjení nového HTC One budou muset noví majitelé paradoxně čekat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).