Sledujte nás na YouTube

HTC One (M8) podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 2.0, nabíječky ale budou k dispozici později

Společnost Qualcomm loni představila technologii Quick Charge ve verzi 2.0, která díky integraci v čipech Snapdragon 800 a 801 dokáže zrychlit nabíjení baterie zařízení až o 75 %. Tato technologie je integrována i do nového HTC One, bohužel ji prozatím nelze využít, neboť to neumožňuje adaptér přiložené nabíječky.

 

Přiložená nabíječka k HTC One využívá kvůli 1,5 A pouze technologie Quick Charge 1.0, která je rychlejší než běžné nabíjení přibližně o 40 %. HTC plánuje v letošním roce vytvořit nový standard nabíječky s podporou 1,67 A pro Quick Charge 2.0. Bohužel datum uvedení této nabíječky na trh není prozatím známé, takže na ultrarychlé nabíjení nového HTC One budou muset noví majitelé paradoxně čekat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *