Domů » Bleskovky » HTC One (M7) a One (M8): Android 5.0 bude dostupný do 3 měsíců od vydání zdrojových kódů

HTC One (M7) a One (M8): Android 5.0 bude dostupný do 3 měsíců od vydání zdrojových kódů

Ačkoliv od představení nové verze operačního systému Android 5.0 Lollipop uplynulou pouze několik hodin, odborná veřejnost se již nyní pídí, kdy se čerstvá verze systému objeví v jejich aktualizační nabídce. S odpovědí na tuto otázku jako první přispěchala společnost HTC, která na svém twitter účtu prozradila několik zajímavých informací. Tchajwanský výrobce plánuje vydání aktualizace do devadesáti dnů od oficiálního poskytnutí zdrojových kódů.

 

Mezi první šťastlivce se následně zařadí majitelé modelů One (M7) a aktuální vlajkové lodi One (M8). Vzhledem k tomu, že Nexus 9 se začne objevovat na pultech obchodů 3. listopadu, lze očekávat příchod aktualizace na smartphony HTC začátkem února příštího roku. Tento údaj je samozřejmě pouze orientačního rázu a vše bude záviset na vývojářích, kteří se starají o optimalizaci na konkrétní smartphony.


Aktualizováno v 13:10: HTC dále potvrdilo, že Android 5.0 bude dostupný pro modely One Mini a One Mini 2. V tomto případě však majitelé musí počítat s o něco delší prodlevou vydání aktualizace než v případě výše zmíněných smartphonů (konkrétní termín bude upřesněn později, ale jisté je, že to bude více než zmiňovaných 90 dnů).


Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomas (neregistrovaný)
Anonym
Tomas (neregistrovaný)

HTC One mini ano a Max ne? Zajimavé