HTC One: Jak fotí nejvýkonnější HTC všech dob?

HTC se u svého vlajkového modelu One (první dojmy) chlubí fotoaparátem, který disponuje technologií HTC UltraPixel jenž má zaručovat velmi kvalitní snímky. Jelikož došlo ke zdvojnásobení velikosti jednotlivých pixelů, tak výsledné fotografie mají rozlišení 4 Mpx. Světelnost snímače je f/2.0 a každý z pixelů má údajně zachytávat o 300 procent více světla než je tomu u běžných snímačů, které se nachází v drtivé většině současných smartphonů. Kromě jiného je přítomen i BSI senzor, který oceníte především v případě zhoršených světelných podmínek.

   

Další zajímavostí je dvouosá stabilizace obrazu, kterou můžeme znát z modelu Nokia Lumia 920. Na stánku společnosti HTC jsme pro vás pořídili několik snímků (stále se jedná o prototyp telefonu) a podle našeho názoru je výsledná kvalita opravdu na dobré úrovni i přes skutečnost, že jsme snímky pořizovali za relativně špatných světelných podmínek. Ostatně posoudit můžete sami.

  

   

Na YouTube je rovněž možné nalézt několik videí ve fullHD rozlišení, nicméně jejich kvalita zatím není úplně nejlepší. To ale přisuzujeme tomu, že software v telefonu stále ještě není finální a do uvedení na trh má výrobce ještě dostatek času na to, aby právě záznam videa vylepšil.

-

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku