Domů » Bleskovky » HTC One E9+ oficiálně: Tabletofon s jemným Quad HD displejem a plastovými zády

HTC One E9+ oficiálně: Tabletofon s jemným Quad HD displejem a plastovými zády

Na MWC představená vlajková loď HTC s názvem One (M9) je pouze evolucí loňského modelu, což ale není úplně na škodu – zpracování telefonu je na jedničku, v útrobách tepe nejsilnější hardware a Full HD displej se na devastaci baterie nebude podílet takovou měrou jako jemnější Quad HD displeje konkurence. Jenže čísla u zařízení s Androidem prodávají a tak se i tchajwanský výrobce rozhodl nalákat zákazníky na neviditelné pixely. Přivítejte tabletofon HTC One E9+.

   

Design zařízení vychází z One (M9), telefon však není celokovový, ale částečně plastový. Z kovu je jen rámeček po obvodu zařízení a vyčnívající kruhová obruba čočky fotoaparátu na zádech. Ta je poměrně rozměrná a na rozdíl od One (M9) je doslova přilepená k hornímu okraji telefonu. Fotoaparát dostal do vínku 20 megapixelů, pod ním se nachází přisvětlovací dioda a sekundární odšumovací mikrofon.

    

Čelní stranu pak tvoří rozměrný 5,5″ Quad HD displej (1 440 × 2 560 pixelů, 534 ppi) s obřími okraji nad a pod ním. Tento prostor pouze částečně omlouvá přítomnost ultrapixelové čelní kamerky a dvojice reproduktorů BoomSound, ovšem i tak se jedná o nadprůměrné plýtvání místem. Vyjádřeno rozměry – HTC One E9+ má na výšku 156,5 mm, 5,5palcové LG G3 má pro srovnání o více než centimetr méně. Tloušťka nového HTC je 7,49 mm, hmotnost včetně 2 800mAh baterie činí 150 gramů.

  

Telefon běží pod taktovkou osmijádrového 64bitového procesoru MediaTek MT6795m se čtyřmi jádry Cortex-A57 a čtyřmi A53. Operační paměť má kapacitu 3 GB a vnitřní úložiště je 32gigabajtové. K tomu je ještě možné přidat paměťovou kartu. V oblasti konektivity se neodehrává žádné překvapení, máme zde dvoukanálovou Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC i podporu dual SIM. Telefon podporuje všechny LTE frekvence používané u nás, včetně „vodafonní“ devítistovky. Operačním systémem je Android 5.0 Lollipop s nejnovější systémovou nástavbou Sense 7.

  

HTC One E9+ bylo představeno v Číně a o globální dostupnosti je prozatím předběžné hovořit, stejně tak nebyla prozrazena cena tohoto modelu. HTC se navíc dopustilo v oficiální specifikaci na svých stránkách omylu, který zřejmě prozrazuje existenci HTC One E9 bez pluska. Rozlišení jeho displeje má poklesnout na Full HD, rozlišení hlavního fotoaparátu na 13 megapixelů a o 1 GB má být chudší operační paměť. Render tohoto zařízení s menší čočkou zadního fotoaparátu zveřejnil na svém účtu @upleaks, který nás v poslední době často přesvědčuje o tom, že má ke zdrojům HTC velmi blízko.

  

Díky nynějšímu představení HTC One E9+ tak můžeme prakticky s jistotou říci, že na chystané tiskové konferenci 9. dubna bude odhalen model One M9+. Ten má být vylepšenou vlajkovou lodí One M9 s Quad HD displejem, ultrapixelovým fotoaparátem a čtečkou otisků prstů.  

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Pet (neregistrovaný)

  rámečky nad displejem brutální, nejen zlatá plocha ale ještě ta černá. rámečky pod displejem extrémně brutální. zlatá, pak zbytečné logo a ještě nesmyslně tlačítka na displeji.

  děkuji ale nechci ani zadarmo

  • Kecale :-) Zadarmo by jsi po tom přímo slintal.

  • Pepa (neregistrovaný)

   Taky bych to nebral, už jen z důvodu zbytečnosti QHD displeje, rozměrů a malé baterky…

 2. Já bych to třeba nechtěl už jenom kvůli tomu mediateku…nevím, co to je zas za módu, že se budou osazovat tady ty čínský paskvily

 3. To je ale kočkopes. Ta „optika“, to je z většiny jen desin, nemyslím si, že by toho čip nějak využil? SW tlačítka-ach jo. Nevyužitá spodní lišta s logem-ach jo. Baterie-ach jo, MTK-ach jo.

  Aspoň, že v HTC začínají hýbat s top managementem, je toho třeba jak sůl. A měli by hodně dobře zaplatit ty lidi, co dělali WM přístroje (zvláště v druhé polovině), takhle je HTC vážně škoda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).