HTC One bude představen zítra, v Číně už stihli připravit kopii

Už zítra HTC v Londýně představí svou novou vlajkovou loď – model HTC One. Naše redakce na akci nebude chybět, takže se můžete těšit na průběžné informace z místa dění (doporučujeme sledovat náš Twitter) a později pak samozřejmě i na článek s prvními dojmy a videopohled. Zdá se ale, že v Číně jsou opět o krok nápřed, jelikož tamní výrobce zde stihl představit model GooPhone One, který jako by z oka vypadl právě chystanému HTC One. Skoro se zdá, jako by v GooPhone použili uniklé rendery od HTC a nahradili na nich obrazovku s operačním systémem a prostředím Sense za vlastní. Opravdu se ale nejedná o vtip a GooPhone výrobu tohoto telefonu skutečně chystá.

  
GooPhone One naprosto kopíruje design modelu HTC One

Ve výbavě najdeme quad-core procesor Mediatek MT6589, 1 GB operační paměti RAM, 4,7″ displej (pravděpodobně s HD rozlišením) a 13Mpx fotoaparát. Operační systém Android 4.2 „Jelly Bean“ v tomto případě doplní ještě modifikace s názvem Lewa OS. Jsmě zvědaví, jak HTC na tuto kuriozitu zareaguje a zda se z jejich strany dočkáme žaloby.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku