Domů » Bleskovky » HTC One A9 v benchmarku: Těšte se na špičkovou výbavu

HTC One A9 v benchmarku: Těšte se na špičkovou výbavu

O tom, že HTC chystá na konec září představení nového modelu, jsme vás již informovali. Chystaná vlajková loď výrobce, která ponese označení One A9 byla ještě před oficiálním představením otestována v programu GeekBench. Tento benchmark má svojí vlastní veřejně dostupnou databázi výsledků, včetně některých hardwarových parametrů testovaného kusu.


Údajná podoba HTC One M9 

Díky tomu jsme se dozvěděli některé části hardwarové výbavy modelu One A9. Zřejmě nejzajímavější je čipset. HTC totiž zvolilo nejvýkonnější čip z produkce MediaTeku – Helio X20 (MT6797). Ten disponuje deseti procesorovými jádry (2 × Cortex A72, 8 × Cortex A53) s maximálním taktem 2 GHz. Kapacita operační paměti je neméně ohromující, výrobce osadil rovnou 4 GB paměti.

 

Výsledné skóre v GeekBenchi se zastavilo na hodnotě 5884 bodů, čímž HTC překonalo i dosavadního krále Samsung Galaxy S6 vybaveného čipsetem Exynos 7420. Na odhalení zbývajících parametrů si budeme muset počkat až do oficiální premiéry, která proběhne 29. září.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. iPad Air 2: 1833/4570 (iOS 9.1 Beta). Vzhledem k počtu jader slabší kousek. A9/A9X bude až do jara výkonnostním králem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).