Domů » Bleskovky » HTC omylem odtajnilo dvě novinky, které zřejmě nabídne chystaný Android 4.3

HTC omylem odtajnilo dvě novinky, které zřejmě nabídne chystaný Android 4.3

Na webových stránkách, kde HTC láká na svůj květnový meetup, se objevilo několik zajímavých informací. HTC zde totiž popisuje dvě funkce, jež bude na meetupu probírat – BLE (Bluetooth Low Energy) a Open GL ES 3.0. Jedná se sice o věci, které můžeme již z provozu znát, ale rozhodně ne v nijak širokém měřítku. A jelikož je meetup 16. května (den po konferenci I/O), dá se předpokládat, že se tyto novinky objeví při představení Androidu 4.3.

První ze dvou funkcí, BLE, jsme v podstatě očekávali. Bluetooth s nízkými nároky na baterii je něco, co bude potřeba zejména u nových „always on“ přístrojů. Jeden z nich se samozřejmě chystá přímo od Google – Google Glass. Tyto brýle budou muset být neustále propojené, už předem jsme tedy tušili, že BLE přijde co nevidět.

Trochu zajímavější informace je o Open GL ES 3.0. Grafická specifikace, starající se o věci jako textury, vykreslování, stíny a další, bude velkým skokem kupředu. Nejenže nové Open GL pomůže k urychlení a zjednodušení řady mobilních aplikací, ukazuje také na možný nový trend – „o hrách vážně“. Na I/O bude jedním z hlavních témat právě hraní a uvidíme, jak daleko pomůže Open GL poskočit i tomuto odvětví.

Miroslav Václavík

6 komentářů

 1. Ant (neregistrovaný)

  always on, ne allways…

 2. xxx (neregistrovaný)

  A ještě si opravte nadpis ;)

 3. Podpora BT4.0 (LE), sláva sláva sláva. Marketing u některých přístrojů (kolik jich tak bude…) dostane zpětně smysl.

  Zajímalo by mě, jak to má udělaný Samsung S4, jestli proprietární řešení nebo integrovali nějaké knihovny exkluzivně dodané Googlem z připravované 4.3.

 4. BT4.0(LE) kvituji, mám doma už dva měsíce mrtvé chytré hodinky, co čekají právě na tohle… teda Samsung už poskytuje vlastní API, takhle to ale bde sjednocený pro všechny telefony… OpenGL taky dobrý..ale co třeba hi-res kontaktní obrázky? Google halóó, je rok 2013 a 96x96px vypadalo dobře možná tak na nokii 5510 před 10lety….

 5. VVelda (neregistrovaný)

  Na hry vážně je tu DirectX, ně nějakýá 0penGL. ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).