HTC omylem odtajnilo dvě novinky, které zřejmě nabídne chystaný Android 4.3

Na webových stránkách, kde HTC láká na svůj květnový meetup, se objevilo několik zajímavých informací. HTC zde totiž popisuje dvě funkce, jež bude na meetupu probírat – BLE (Bluetooth Low Energy) a Open GL ES 3.0. Jedná se sice o věci, které můžeme již z provozu znát, ale rozhodně ne v nijak širokém měřítku. A jelikož je meetup 16. května (den po konferenci I/O), dá se předpokládat, že se tyto novinky objeví při představení Androidu 4.3.

První ze dvou funkcí, BLE, jsme v podstatě očekávali. Bluetooth s nízkými nároky na baterii je něco, co bude potřeba zejména u nových „always on“ přístrojů. Jeden z nich se samozřejmě chystá přímo od Google – Google Glass. Tyto brýle budou muset být neustále propojené, už předem jsme tedy tušili, že BLE přijde co nevidět.

Trochu zajímavější informace je o Open GL ES 3.0. Grafická specifikace, starající se o věci jako textury, vykreslování, stíny a další, bude velkým skokem kupředu. Nejenže nové Open GL pomůže k urychlení a zjednodušení řady mobilních aplikací, ukazuje také na možný nový trend – „o hrách vážně“. Na I/O bude jedním z hlavních témat právě hraní a uvidíme, jak daleko pomůže Open GL poskočit i tomuto odvětví.

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku