Sledujte nás na YouTube

HTC nestíhá plnit své sliby: Lollipop pro některé varianty HTC One M7 a M8 přijde později

Když Google představil Android 5.0 Lollipop, jako první přislíbila aktualizaci svých posledních dvou vlajkových lodí společnost HTC s tím, že tak učiní do devadesáti dní od obdržení finálního kódu systému. Tento šibeniční termín vychází právě na dnešní den, bohužel ne všechny modely One M7 a M8 dostaly možnost se od lízátka ulepit. Výrobce se nyní na svých stránkách omlouvá, že nebude schopen u všech modelů termíny splnit.

  

Na vině je podle viceprezidenta HTC Mo Versiho údajně Google, který vydal Android 5.0 s několika chybami, které následně aktualizoval. Pro HTC to ovšem znamená veškeré opravy zapracovat do updatu svých vlajkových lodí, což se u všech variant modelů do dnešního dne nepodařilo. Lollipop již obdržely odemčené modely, telefony z vývojářských a Google Play edicí a některé operátorské varianty HTC One M8 včetně těch z české distribuce.

  

Ti, kteří takové štěstí neměli, si musí ještě chvíli počkat. Versi slibuje, že se termíny nemají příliš protahovat a že HTC úzce spolupracuje se svými partnery, aby bylo vypuštění aktualizace co nejrychlejší. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. mattyy1hp (neregistrovaný)

    Mohli to dát vědět dřív, už jsem po 5 dnech čekání radši flashnul CM12.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *