Sledujte nás na YouTube

HTC chce zvýšit svou hodnotu a obnovit důvěru u akcionářů. Pomoci k tomu má zpětný odkup akcií

Tchajwanská společnost HTC oznámila, že její představenstvo schválilo program zpětného odkupu akcií, jehož cílem je obnovit důvěru investorů a zvýšit hodnotu společnosti pro akcionáře. Tento program poběží po dobu příštích dvou měsíců a zahrnuje zpětný odkup až 50 milionů akcií, tedy asi 6 % veškerých akcií společnosti v oběhu. Podle dnešní uzavírací ceny společnost do tohoto programu investuje přibližně 2 miliardy tchajwanských dolarů (cca 60 milionů dolarů). Celková částka však bude záviset na konečné kupní ceně.

Zpětný odkup až 6 % veškerých akcií v oběhu představuje výrazný návrat k investičnímu akciovému kapitálu a podtrhuje pozitivní hospodářské výsledky společnosti a její finanční flexibilitu. To vše v době, kdy cena akcií neodráží skutečnou hodnotu společnosti.

Vítám tuto příležitost zvýšit jmění akcionářů při vynaložení relativně malé části našich finančních prostředků,“ řekla Cher Wang, předsedkyně představenstva a generální ředitelka HTC. „Tento program odráží důvěru představenstva v to, že naše strategie diverzifikace ponese ovoce. Naše důvěra pramení také ze skutečnosti, že se nám již podařilo zavést správnou strukturu a procesy, díky nimž jsme se vydali na cestu k udržitelnému a ziskovému růstu. Velmi se těším na příležitosti, které na nás čekají ve světě chytrých telefonů, virtuální reality a lifestylových zařízení, a jsem odhodlána HTC dále rozvíjet jako společnost budoucnosti.

Michal Javůrek

Nadšený fanoušek chytrých telefonů, počítačů a automobilů. Lyžař, běžec, plavec a náruživý biker, za každého počasí. Fanoušek metalu, který nepohrdne sklenkou dobrého vína u kvalitního filmu.

Jeden komentář

  1. Iggy (neregistrovaný)

    Obnovit důvěru může leda slušnými telefony za slušnou cenu. Sám jsem měl HTC Desire, ale pak to šlo pomalu z kopce (pak už rychle). Včetně kašlání na podporu zakoupených přístrojů mimo TOP modely.

Napsat komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *