Sledujte nás na YouTube

HTC chce zvýšit svou hodnotu a obnovit důvěru u akcionářů. Pomoci k tomu má zpětný odkup akcií

Tchajwanská společnost HTC oznámila, že její představenstvo schválilo program zpětného odkupu akcií, jehož cílem je obnovit důvěru investorů a zvýšit hodnotu společnosti pro akcionáře. Tento program poběží po dobu příštích dvou měsíců a zahrnuje zpětný odkup až 50 milionů akcií, tedy asi 6 % veškerých akcií společnosti v oběhu. Podle dnešní uzavírací ceny společnost do tohoto programu investuje přibližně 2 miliardy tchajwanských dolarů (cca 60 milionů dolarů). Celková částka však bude záviset na konečné kupní ceně.

Zpětný odkup až 6 % veškerých akcií v oběhu představuje výrazný návrat k investičnímu akciovému kapitálu a podtrhuje pozitivní hospodářské výsledky společnosti a její finanční flexibilitu. To vše v době, kdy cena akcií neodráží skutečnou hodnotu společnosti.

Vítám tuto příležitost zvýšit jmění akcionářů při vynaložení relativně malé části našich finančních prostředků,“ řekla Cher Wang, předsedkyně představenstva a generální ředitelka HTC. „Tento program odráží důvěru představenstva v to, že naše strategie diverzifikace ponese ovoce. Naše důvěra pramení také ze skutečnosti, že se nám již podařilo zavést správnou strukturu a procesy, díky nimž jsme se vydali na cestu k udržitelnému a ziskovému růstu. Velmi se těším na příležitosti, které na nás čekají ve světě chytrých telefonů, virtuální reality a lifestylových zařízení, a jsem odhodlána HTC dále rozvíjet jako společnost budoucnosti.

Michal Javůrek

Jeden komentář

  1. Iggy (neregistrovaný)

    Obnovit důvěru může leda slušnými telefony za slušnou cenu. Sám jsem měl HTC Desire, ale pak to šlo pomalu z kopce (pak už rychle). Včetně kašlání na podporu zakoupených přístrojů mimo TOP modely.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *