Domů » Bleskovky » HTC narostly příjmy o 27 %, stále se však potácí v červených číslech

HTC narostly příjmy o 27 %, stále se však potácí v červených číslech

Společnost HTC zveřejnila výsledky svého hospodaření za druhý kvartál letošního roku. V něm se projevily prodeje vlajkového smartphonu HTC 10 (recenze) a virtuální reality Vive, jejichž tržní (ne)úspěch může rozhodnout o budoucím fungování tchajwanského výrobce.

htc

HTC vykázalo tržby ve výši 18,9 miliard tchajwanských dolarů (14,4 miliard korun), zisk se ale nedostavil – společnost uzavřela druhý kvartál letošního roku ztrátou 4,2 miliard TWD (3,2 miliardy korun). O tom, že se HTC dlouhodobě nedaří, svědčí i fakt, že musela prodat část svého majetku, konkrétně půdu v obci Taoyuan za 1 miliardu TWD (0,76 miliard korun). HTC nicméně očekává světlejší zítřky, v příštích měsících se bude snažit oslovovat potenciální zájemce o virtuální realitu Vive (vyzkoušeli jsme).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments