Domů » Bleskovky » HTC narostly příjmy o 27 %, stále se však potácí v červených číslech

HTC narostly příjmy o 27 %, stále se však potácí v červených číslech

Společnost HTC zveřejnila výsledky svého hospodaření za druhý kvartál letošního roku. V něm se projevily prodeje vlajkového smartphonu HTC 10 (recenze) a virtuální reality Vive, jejichž tržní (ne)úspěch může rozhodnout o budoucím fungování tchajwanského výrobce.

htc

HTC vykázalo tržby ve výši 18,9 miliard tchajwanských dolarů (14,4 miliard korun), zisk se ale nedostavil – společnost uzavřela druhý kvartál letošního roku ztrátou 4,2 miliard TWD (3,2 miliardy korun). O tom, že se HTC dlouhodobě nedaří, svědčí i fakt, že musela prodat část svého majetku, konkrétně půdu v obci Taoyuan za 1 miliardu TWD (0,76 miliard korun). HTC nicméně očekává světlejší zítřky, v příštích měsících se bude snažit oslovovat potenciální zájemce o virtuální realitu Vive (vyzkoušeli jsme).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Už je večer a 0 komentárov – pritom stačilo dať do nadpisu MS alebo v článku spomenúť Lumie a už by ich tu bolo cez sto

  2. Kdyby vsadili na Android, tak jsou dnes jinde.

  3. Tomáš (neregistrovaný)

    Go HTC Go!!! Vážím si je za přínos nových funkcí a inovací ale hardware výdrž mě vždy zklamala :-( pokaždé odešlo něco na základove desce dříve než baterie :-( prostě rok a půl a hotovo :-(

    Mam ale obavy o letošní nexusy :-( lestos asi vyměňovat nebudu :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).