HTC možná změní majitele: Zájem vyjádřila společnost TCL

Svět mobilních zařízení se možná chystá na další velkou akvizici, naznačuje to příspěvek předsedy čínského výrobce elektroniky TCL Li Dongshenga na síti Weibo. V něm vyjadřuje svůj obdiv ke spoluzakladatelce a předsedkyni společnosti HTC Cher Wang, kterou přirovnává ke Stevu Jobsovi, a uvádí, že spojením společností TCL a HTC by mohl vzniknout silný soupeř například pro Apple.

  

Může se tak opakovat situace z let 2004 – 2005, kdy společnost TLC převzala kontrolu nad Alcatelem a vrátila upadající francouzské společnosti lesk, o čemž svědčí i letošní atraktivní modely Hero 2 a 8 představené na veletrhu IFA. TLC by mohlo investovat do skomírajícího HTC značné množství peněz, což by tchajwanskému výrobci dalo větší prostor k vytváření nových produktů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  „společnost TLC převzala kontrolu nad Alcatelem a vrátila upadající francouzské společnosti lesk“

  Vážně? Nějak jsem si nevšiml…

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   ty si toho ocividne hodne nevsimol, ale hlavne, ze si si opat zatrolloval, vsakze?

  • marek1 (neregistrovaný)

   biscuit84: Take jsem si nejak nevsiml, ze by v mem okoli mel nekdo Alcatel.

  • lerion (neregistrovaný)

   biscuit84: Nevšiml jsem si, protože není čeho si všimnout. Pokud má v tuto chvíli Alcatel zpět svůj lesk, Nokia musí ovládat trh s mobilními telefony.

  • Peete (neregistrovaný)

   Alcatel už nějaký pátek dodává telefony třeba Vodafonu a k Nokii se vyjadřovat nebudu, i když je Mcenzovo přání, ale nech si zajít chuť :-D A až někdy v budoucnu uvidíš telefon s nápisem Nokia, tak tam bude nejspíš nová verze Androidu :-* a ani tak nic ovládat nebude-kort trh s telefony snílku :-D A klidně do mě, máš tu pomocníčka Marka :-D

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   V mojom okoli som teda videl Alcatelov a inej Ciny ovela viac nez WP zariadeni…

 2. Hubo (neregistrovaný)

  TLC sa predsa už dávno rozpadli… :-P

 3. Velda (neregistrovaný)

  „…kdy společnost TLC převzala kontrolu nad Alcatelem“

  Co to je za nesmysl. Tehdy TCL a Alcatel založili společnou firmu na výrobu telefonů, kde podíl Alcatelu následně TCL odkoupilo. Telefony od TCL Corp. mají s Alcatelem společné jenom logo, za jejich použití dostává Alcatel desátky…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *