Domů » Bleskovky » HTC možná v Londýně představí i desetipalcový tablet s Ubuntu OS

HTC možná v Londýně představí i desetipalcový tablet s Ubuntu OS

Dnes odpoledne se v Londýně dočkáme představení dlouho spekulovaného telefonu HTC One, ten však podle všeho rozhodně nebude tím jediným, o čem bude na konferenci řeč. Měli bychom také být svědky uvedení několika levnějších telefonů a podle posledních spekulací dokonce i tabletu, pravděpodobně s 10″ obrazovkou. HTC totiž na svůj Twitter přidalo fotografii, na které je zachyceno několik zařízení přikrytých černou látkou, přičemž jedno z nich je o poznání větší, než ty ostatní.

Na webu Ubuntu.com se poté objevil časovač odpočítavající právě do začátku konference HTC, pod kterým se zároveň skví nápis „Tick, tock, tablet time!“ (Tedy „Tik, ťak, čas na tablet!“). Vezmeme-li obě tyto indicie dohromady, může nám z toho vzejít jediné. Vskutku se HTC opět pouští do vod, kde kdysi dávno se svým sedmipalcovým HTC Flyer neuspělo? Naštěstí už nebudeme muset na odhalení pravdy čekat dlouho, jelikož naše redakce se již chystá na zahájení představení v britské metropoli, odkud vám pochopitelně přinese to nejčerstvější info. Za 10 minut nám odlétá letadlo, tak nás nezapomeňte sledovat, ať vám nic neuteče :)

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

 1. Třeba se tam skrývá rozevřený QWERTZ telefon….asi ne co?:-(

  • Martin Pavlović

   Nejste jediný, kdo si to tajně přeje .) A nemusel by nutně být místo toho tabletu.

 2. standa (neregistrovaný)

  Takže milý ježíšku, přál bych si nexus s klávesnicí vyrobený od HTC… To se asi nestane.

  Přímo tablet s ubuntu bych nepředpokládal, sebelepší grafické prostředí (gnome3, unity, enlightment, kde jsem nezkoušel) je na tabletu naprosto neovladatelné, nemluvě o nepodpoře prohlížečů… Spíš bych to viděl na androidí tablet co se po vložení do docku přepne do desktopového ubuntu, už to jednou Canonical předváděl. Killer feature to zrovna neni, ale lepší než nic.

  • túto funkciu by som bral do Note… škoda že to Canonical ani po roku nesprístupnil

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).