Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » HTC má za sebou první ztrátové čtvrtletí v historii společnosti

HTC má za sebou první ztrátové čtvrtletí v historii společnosti

HTC zveřejnilo finanční výsledky za třetí kvartál letošního roku. Společnost již v červenci očekávala, že dojde ke ztrátě a prognóza se naplnila. Výrobce chytrých telefonů dosáhnul příjmů 47,05 miliardy tchajwanských dolarů (32 miliard korun) se ztrátou ve výši 2,97 miliardy tchajwanských dolarů (2,02 miliardy korun). HTC se tak dostalo lehce pod spodní hranici očekávání analytiků a pokračoval i pokles v meziročním srovnání, kdy společnost ve třetím kvartále 2012 dosáhla příjmů ve výši 70,2 miliardy tchajwanských dolarů.

Prodeje telefonů společnosti, v čele s vlajkovou lodí HTC One, tak nedosáhly očekávaných hodnot (vzhledem k 33% meziročnímu propadu). Jedná se o první ztrátu od zahájení veřejného obchodování akcií společnosti v roce 2002. HTC se bohužel netrápí jen po finanční stránce, zaměstnanci za většinu problémů obviňují současného CEO Petera Choua. Zároveň musí čelit problémům s designéry, kteří se údajně pokusili ukrást informace i finance.

David Podzimek

7 komentářů

  1. loko (neregistrovaný)

    Problém HTC je, že prodává všechny modely hrozně pod cenou. Taky by to chtělo víc omezení. Nevyměnitelné baterky a chybějící sloty na sd nestačí. Je třeba minimálně ještě uzamknout bootloader, nedodávat včas nové aktualizace, a zhoršit ten vynikající servis, za který musí utrácet majlant

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel