Domů » Bleskovky » HTC má za sebou první ztrátové čtvrtletí v historii společnosti

HTC má za sebou první ztrátové čtvrtletí v historii společnosti

HTC zveřejnilo finanční výsledky za třetí kvartál letošního roku. Společnost již v červenci očekávala, že dojde ke ztrátě a prognóza se naplnila. Výrobce chytrých telefonů dosáhnul příjmů 47,05 miliardy tchajwanských dolarů (32 miliard korun) se ztrátou ve výši 2,97 miliardy tchajwanských dolarů (2,02 miliardy korun). HTC se tak dostalo lehce pod spodní hranici očekávání analytiků a pokračoval i pokles v meziročním srovnání, kdy společnost ve třetím kvartále 2012 dosáhla příjmů ve výši 70,2 miliardy tchajwanských dolarů.

Prodeje telefonů společnosti, v čele s vlajkovou lodí HTC One, tak nedosáhly očekávaných hodnot (vzhledem k 33% meziročnímu propadu). Jedná se o první ztrátu od zahájení veřejného obchodování akcií společnosti v roce 2002. HTC se bohužel netrápí jen po finanční stránce, zaměstnanci za většinu problémů obviňují současného CEO Petera Choua. Zároveň musí čelit problémům s designéry, kteří se údajně pokusili ukrást informace i finance.

David Podzimek

7 komentářů

 1. loko (neregistrovaný)

  Problém HTC je, že prodává všechny modely hrozně pod cenou. Taky by to chtělo víc omezení. Nevyměnitelné baterky a chybějící sloty na sd nestačí. Je třeba minimálně ještě uzamknout bootloader, nedodávat včas nové aktualizace, a zhoršit ten vynikající servis, za který musí utrácet majlant

  • Také by to chtělo vybírat horší investice než třeba OnLive nebo Beast…

  • Taky meli vic tezit z WP ekosystemu, kdyz uz na tu zlatou zilu narazili :)

  • Fore (neregistrovaný)

   Nebo i nadále používat u svých výrobků špičkový ultrapixelový fotoaparát z modelu HTC One.

  • Podle mě je zásadním problémem, že se u jejich vlajkových modelů rozlepovaly plasty málo a nahodile. Kdyby se rozlepovaly všechny a všem, mělo by to větší ohlas.

  • Fore (neregistrovaný)

   Best of :D

  • Twin (neregistrovaný)

   Na trhu spíš chybějí zařízení s podprůměrným recyklovaným HW a přemrštěnou cenou..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).