Domů » Bleskovky » HTC má za sebou katastrofální čtvrtletí: Spasí značku HTC 10 a virtuální realita?

HTC má za sebou katastrofální čtvrtletí: Spasí značku HTC 10 a virtuální realita?

Společnost HTC zveřejnila své hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku a bohužel musíme konstatovat, že už tak špatná finanční situace se ještě zhoršila. Zatímco loni touto dobou zaznamenala firma svůj poslední provozní zisk (byť velmi, velmi hubený), poslední čtyři čtvrtletí včetně toho posledního se potácí v červených číslech.

Bohužel HTC netrápí pouze provozní ztráta, ale rovněž výrazně padající tržby. Loni v prvním kvartále společnost utržila 41,5 miliard tchajwanských dolarů, letos to bylo pouze 14,8 miliard, tedy o 64 procent méně. Ředitelka HTC Cher Wang slibuje do budoucna zefektivnění procesů a optimalizaci zdrojů, avšak tyto kroky větší tržby nezajistí.

htc_logo

Spasiteli tchajwanské značky mají být vlajkový smartphone HTC 10 a virtuální realita HTC Vive; prodeje těchto zařízení se v prvním čtvrtletí letošního roku ještě neprojevily. Jejich komerční (ne)úspěch ale prozradí až finanční výsledky z aktuálního čtvrtletí, které mohou za čtvrt roku naznačit, zda je existence firmy ohrožena nebo částečně zachráněna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments