Domů » Bleskovky » HTC má nový domácí 5G hub. Má 5″ displej a pohání jej Snapdragon 855

HTC má nový domácí 5G hub. Má 5″ displej a pohání jej Snapdragon 855

Společnost HTC na veletrh MWC žádný nový smartphone nepřivezla, představila zde ale vůbec první 5G Hub na světě. Jedná se o mobilní zařízení, které je schopné přijímat signál z 5G sítí a šířit jej skrze Wi-Fi nebo LAN do dalších zařízení. Doma, v práci i na cestách si tak uživatelé mohou užívat rychlá data pro streamování videa ve vysokém rozlišení, nebo konzumaci obsahu ve virtuální realitě.

Nepřehlédněte5G klepe na dveře: fascinující technologie plná úskalí

Výkon jako vlajkové smartphony

HTC 5G Hub je vybaven 5″ displejem s rozlišením 720 × 1 280 pixelů, na kterém běží operační systém Android 9.0 Pie. V útrobách hubu tiká čipset Qualcomm Snapdragon 855 ve spolupráci s modemem Snapdragon X50. Vysoká rychlost dat bude zajištěna i opačným směrem, zařízení podporuje Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11ac, hardwarově je připraveno na novější normu Wi-Fi 6. V jednu chvíli se může připojit až 20 zařízení.

HTC 5G HUB | World’s first 5G smart hub for home, business and in between.

Díky podpoře pro VPN je možné používat 5G Hub kdekoliv po světě. Vestavěný akumulátor s kapacitou 7 660mAh navíc zařízení udrží při životě bez externího zdroje energie celý den. Hub také disponuje 4 GB RAM a 32 GB pamětí, kterou lze rozšířit paměťovou kartou. Na těle se nachází dva reproduktory a USB-C konektor.

HTC bude svůj hub prodávat od druhého čtvrtletí letošního roku, a to u operátorů Sprint, Telstra, Three UK, Deutsche Telekom, švýcarský Sunrise i finská Elisa. U nás si budeme muset počkat až na spuštění 5G sítí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).