HTC M7 nebude jedinou novinkou, v přípravě jsou modely M4 a G2

Přestože se všechny zraky upínají k nové vlajkové lodi HTC M7, jež bude odhalena 18. února v Londýně, tchaj-wanská společnost má přichystané ještě další dva modely nižších tříd s označením M4 a G2. Podle prvních informací sice nebudou představeny spolu s M7 (a pravděpodobně ani na MWC), ale na pulty obchodů by se měla obě zařízení dostat již v průběhu jara.

Jak již název HTC M4 napovídá, mělo by se jednat o smartphone, který bude krýt záda prémiovému modelu M7 – něco jako v současnosti One S a One X. Se 4,3“ displejem s rozlišením 720p (720 x 1280 px), 2 GB RAM a dvoujádrovým procesorem Snapdragon o taktu 1,2 GHz jde o zařízení perfektně doplňující celou řadu. HTC M4 pak poběží s Androidem 4.2 „Jelly Bean“ a zcela novou nadstavbou HTC Sense 5.0.

 

Nejnižším modelem z řady novinek od HTC bude G2. Zařízení s 3,5“ HVGA displejem, 512 MB RAM a jednojádrovým procesorem o taktu 1,0 GHz bude ekvivalentem k současnému vstupnímu modelu HTC Desire C. HTC G2 v sobě bude mít Android 4.0 „Ice Cream Sandwich“.

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku