HTC M7: 4,7″ fullHD displej, čtyři jádra a premiéra na MWC 2013

Na sociální síti Twitter se pomalu začínají objevovat spekulace o nové vlajkové lodi tchajwanského výrobce HTC, která by se měla světu představit již za několik měsíců na barcelonském MWC 2013. Novinka nese kódové označení HTC M7 a podle zákulisních zdrojů se bude jednat o nástupce modelu One X/One X+, které si svou premiéru odbyly letos v únoru/říjnu. Pokud se zmíněné zvěsti skutečně naplní, můžeme se těšit na vskutku dobře vybavený smartphone.

Zobrazovací schopnosti bude mít na starosti 4,7“ displej s jak jinak než fullHD rozlišením (1080 x 1920 px), které se stane nepsaným standardem pro všechny špičkově vybavené telefony roku 2013. Na základní desce se údajně usídlí nová generace čtyřjádrového procesoru z dílen Qualcommu a 2 GB operační paměti. Pro uživatelská data a aplikace bude k dispozici interní úložiště s kapacitou 32 GB bez možnosti dalšího rozšíření. Zákulisní informace dále hovoří i o použitém fotoaparátu s očekávaným rozlišením 13 Mpx a dodatečnými funkcemi pro zlepšení kvality obrazu či pořizování snímků v HDR. Chybět samozřejmě nemá ani přední 2Mpx kamerka pro videokomunikaci.

Jako operační systém má opět posloužit Android a to ve verzi 4.1, který HTC již tradičně vyšperkuje svou vlastní grafickou nadstavbou Sense. Tajemné HTC M7 je s nejvyšší pravděpodobností oním důvodem, proč model Butterfly nakonec na evropský trh nezamíří. Za předpokladu, že se výše popsané specifikace skutečně potvrdí, bude zajímavé sledovat, jak se k celé věci postaví konkurenční výrobci. Největším rivalem se pro HTC M7 zřejmě stane dosud nepředstavený smartphone Galaxy S IV od jihokorejského Samsungu, jehož premiéra je údajně naplánována o několik týdnů později.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku